Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zmieniarka - okablowanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Zmieniarka - okablowanie

    Dzisiaj podjąłem się próby naprawy zmieniarki (nie widać jej w ogóle z poziomu menu). Wymontowałem ją i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to zaśniedziałe wtyki od zasilania. Przy próbie rozpięcia białej wtyczki (a'la molex) przewody po prostu z niej wyszły :) Podciąłem, upiąłem w kostkę i w ten sposób udało mi się przywrócić zasilanie. Zmieniarka zaczęła wysuwać i wciągać magazynek, a po jego wciągnięciu jak gdyby sprawdza w których kieszeniach są włożone płyty - tak ma być?
    Niestety wciąż nie widać jej w telewizorku.
    Mam też drugi przewód, który z jednej strony wchodzi do zmieniarki a z drugiej łączy się z innym przewodem wtykiem typu DIN. Przy rozpinaniu jeden pin wypadł z wtyczki :) Chciałbym ją obciąć i założyć nową, ale nie mam pojęcia która żyła będzie szła do którego pinu - ma ktoś jakiś schemat?
    Jest w zmieniarce jeszcze trzecie gniazdo, małe, okrągłe, do którego nic nie jest podpięte. Tak ma być?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Zmieniarka zaczęła wysuwać i wciągać magazynek, a po jego wciągnięciu jak gdyby sprawdza w których kieszeniach są włożone płyty - tak ma być?
    tak jest ok.
    pzdr!

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Jest w zmieniarce jeszcze trzecie gniazdo, małe, okrągłe, do którego nic nie jest podpięte. Tak ma być?
    To gniazdo transmicji cyfrowej - jesli nie masz DSP to ma byc puste
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Odciąłem obie DINopodobne wtyczki i chciałem połączyć ze sobą przewody na stałe, niestety kolory się nie zgadzają... z jednej strony w ogóle jest o jeden przewód więcej niż z drugiej :< Próbuję znaleźć gdzieś schemat tej wtyczki ale na próżno...

    Przewód który idzie skądśtam do zmieniarki (zdjęcie trochę nieostre). W oplocie są jeszcze chyba trzy przewody:
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...-40-58_742.jpg

    Przewód od zmieniarki dokądśtam:
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...-41-17_944.jpg

    Od razu widać że przewodów bliżej zmieniarki jest 9, a w poprzedniej wtyczce 8, poza tym we wtyczce od strony zmieniarki kolory powtarzają się. Jestem w kropce :<

    Jutro jak będzie widno spróbuję rozmontować wtyczki i obczaić które przewody idą do których pinów, może tak będzie mi łatwiej.


    Edit:
    OK, znalazłem info dokąd idą te kable. Przewód jest opisany jako 'CD Changer / On-board monitor radio connection cable' i z jednej strony idzie do zmieniarki a z drugiej 'To on-board monitor radio connection plug X18126'. Tyle, że nic mi to nie daje... wciąż nie wiem gdzie znaleźć schemat tej wtyczki :<
    Ostatnio edytowane przez neonunit ; 26-07-2013 o 20:33

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

Podobne wątki

  1. Zmieniarka CD
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 23:43
  2. [audio/video] zmieniarka
    Przez Góralbmw w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 10:04
  3. Zmieniarka CD
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 22:17
  4. Zmieniarka
    Przez Pietrek w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •