Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Wymiana zawieszenia przód i tył prosze o prady !!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem

    Wymiana zawieszenia przód i tył prosze o prady !!

    Witam ..Przyszło mi do wymiany zwieszenie z przodu jaki z tyłu tzn. amorki i wahacze ... Tylko jest mały problem posiadam na wszystko 2,5 tys zł wiadomo jak w dzisiejszych czasach jest . A wiec może znacie jakieś produkty które są z niższej półki wiadomo na Bilstein mnie na dzień dzisiejszy nie stać chodzi mi o coś tańszego a dość dobrze wykonanego !!! Interesują mnie :

    Amorki przód
    -//- tył

    wachacze przód góra dól lewa prawa strona

    oraz poduchy do amortyzatorów komplet

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Allegro i szukasz, ale z efektu zadowolony nie będziesz. Nie dość, że tanie części będziesz musiał niedługo znowu wymieniać to komfortu jak na 7 przystało nie uświadczysz.
    Na Twoim miejscu wydałbym to co masz na remont samego przodu na przyzwoitych częściach i zacząłbym odkładać na tył. Chyba, że szykujesz autko do sprzedaży...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Allegro i szukasz, ale z efektu zadowolony nie będziesz. Nie dość, że tanie części będziesz musiał niedługo znowu wymieniać to komfortu jak na 7 przystało nie uświadczysz.
    Na Twoim miejscu wydałbym to co masz na remont samego przodu na przyzwoitych częściach i zacząłbym odkładać na tył. Chyba, że szykujesz autko do sprzedaży...
    ja też zdecydowanie polecam bardzo dobre = drogie części zawieszenia (lemforder), które w moim aucie niejednokrotnie przyjechały po polsce 220kkm... a to daje do myślenia bo np. org. amortyzatory są już dość zużyte (55%) ale różnica między nimi <5% , diagnosta mowil że czasem w nowych autach jest więcej

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Ja remontowałem w lutym przód, kupiłem amory Sachsa a wahacze, końcówki drążków i łączniki Lemfordera i wyszło mi coś koło 1800 za same części (w jakiejś hurtowni w której mój mechanik ma rabaty). Komfort nie do opisania ;) Odkładam teraz na tył bo na zimę chcę zrobić kompleksowo...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Za 2,5 tys nie wymienisz przyzwoicie zawiecha w e38 :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    powysyłaj meile do sklepów na alegro które mają części do e38 i wypisz im co ci potrzeba i jaką cenę proponują za całość , ja tak zrobiłem cały zawias lemfordera,bez drążka środkowego i amorów , cena była od 3200 do 2540,czyli prawie 700 zł różnicy.
    730

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem
    Macie racje zdecydowalem sie zrobic sam przód .. ale jak juz bede kupował amorki na przód to odrazu w komplecie chcial bym na tyl moze bedzie taniej ... Zdecydowałem sie na bilsteiny komplety przód i tyl na allegro wychodzi 1500zł !! Wiecie gdzie mozna kupic bilsteiny w jakies dobrej cenie ????

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    A ja Ci radze kup sobie KAYABY ,w poprzedniej e38 przednie wytrzymały 200 tys ,a tylne ponad 240 tys :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem
    No tak tylko bilsteiny sa troszkę twardsze niż kayaba a ja mam załozone na przodzie sprężyny` -45 mm wiec wydaje mi sie ze bilstein lepiej sobie z tym poradzi

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Ja również przymierzam się w nast tyg do wymiany zawiasu z przodu, całość bez amorków, i drążka środkowego czyli 4 wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora niecałe 900zł za same części. Ciekaw jestem co to będzie warte :)

Podobne wątki

  1. [elektronika] Wymiana żarówek świateł wstecznych oraz parktroników przód i tył
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 15:37
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 19:44
  3. [ zawieszenie] wymiana zawieszenia??
    Przez lukaskwiat w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •