Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pomocy przy padniętej skrzyni 5hp18

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    16
    BMW
    7er E38 728
    Skąd
    Strzegom- Wolfsburg

    Pomocy przy padniętej skrzyni 5hp18

    Cześć. Mam nadzieję że ktoś się zlituje i pomoże. Bunie (728 m52b28 koniec 1995r) mam ponad trzy lata, ogólnie bezawaryjnie Około 280 tys. przejechane. Problem się zaczął gdy wymieniłem olej w skrzyni. Przed chodziła w sumie dobrze. Wymiany nie więcej niz 80tys. Mechanik założył starą uszczelkę albo nową ale źle. Stary olej był bardzo czysty a na magnesach żadnych opiłków. Jeszcze powiedział "chyba za szybko wymiana. A skrzynia jeszcze długo pochodzi". Dwie godz. pozniej trasa prawie 1000 km. Skrzynia chodziła idealnie bez szarpnieć na każdym biegu ładnie ciągnęła. Po prostu bajka. Na miejscu zobaczyłem że kapie olej. Zostało około 4.5l Szybko wynieniłem wadliwą uszczelkę i nalałem nowy. Pomagał mi przy tym dobry mechanik wiec wszystko zrobiłem ok. Z powrotem też było ok ale trochę szybko wracałem 200-230 km/h. Po niedługim czasie poczułem dziwne uderzenia przy startowaniu . Na koniec wyjeżdżając ze stacji poczułem znowu kilka uderzeń i auto zaczęło się wkrecać na obroty ale nie ciągnęło objawy jak spalone sprzegło w manualu. Na awaryjnym i R jeździ. Auto na lawete i do domu. Przerabiał ktoś coś podobnego? Czy to kosz forwardu czy przekaźnik? Jest ktoś z okolic wrocławia- legnicy kto podjąby się naprawy. Lepiej kupić używaną czy regenerować moją? Ile może to kosztować? Proszę o pomoc. Auto już trochę stoi a za bardzo je kocham żeby sprzedać. Bardzo liczę na waszą pomoc. Jak nie Wy to nikt. Nie miałem możliwości zczytać błędów.
    Ostatnio edytowane przez ivan728 ; 20-07-2013 o 04:29

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    16
    BMW
    7er E38 728
    Skąd
    Strzegom- Wolfsburg
    I jeżeli ktoś się orientuje czy pasowała by do mnie skrzynia ze stepctronic? Czy do za dużo roboty.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W Długołęce koło Wrocławia naprawiają automaty.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Trudno powiedzieć jakie spustoszenie panuje w twojej skrzyni. Jak dobrze ci naprawią to następne 200 000 spokojnie wystarczy - wymienią nie tylko zepspsute elementy ale i eksploatacyjne - np. tarczki.
    Jak będziesz miał szczęście to kupisz używaną 5hp18 też za 500zł i montaż 500zł nie mówiąc tutaj też o wymianie oleju i filtrów w skrzyni.
    Co do używanej - to na dwoje babka wróżyła.
    Ja też kupiłem z dużym wyciekiem z automatu - ale niezwłocznie naprawiłem (uszczelki i simeringi) i wymiana oleju wg instrukcji producenta i i po 60 000 jest ok.
    Ostatnio edytowane przez daniel_hack ; 20-07-2013 o 11:59
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    16
    BMW
    7er E38 728
    Skąd
    Strzegom- Wolfsburg
    Troche źle o nich mówią. A wie ktoś coś może o warsztacie w małuszowie kolo legnicy? Albo móglby ktoś polecić jakiegoś zaufanego czlowieka sprzedającego skrzynie?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Mam taka skrzynie ale z 99r.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    16
    BMW
    7er E38 728
    Skąd
    Strzegom- Wolfsburg
    U mnie niestety nie ma steptronic. I chyba nie podejdzie taka. Jeszcze poszukam moze jest jakas opcja wlozyc. A jak na razie dzieki za zainteresowanie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Poczytaj na forum. Ale jest chyba opcja aby włożyć steptronic.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wg niektórych źródeł, Steptronic od "zwykłej" różni się tylko gałką i wersją oprogramowania EGS.
    Jeśli to prawda, wystarczyłoby zamontować, skasować adaptacje i jazda.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    16
    BMW
    7er E38 728
    Skąd
    Strzegom- Wolfsburg
    Mozliwe. Ale dwoch mechanikow stwierdzilo ze jest za duzo kombinowania. Jezeli znajde kogos kto by sie tego podjal i zrobil to dobrze to sie zastanowie. Moze ktos cos powiedziec o Ls Auto wroclac. Znaja sie na bmw? Sa godni polecenia?

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 5HP18 w e32
    Przez GRABS w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 00:51
  2. [skrzynia] 5hp18 szarpanie (ślizganie) przy redukcji na 2
    Przez Adrian1031 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 07:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •