Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] problem ze skrzynia biegów 5hp30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    21

    [mechanika] problem ze skrzynia biegów 5hp30

    witam , jechałem 100km/h depłem do deski szarpło i pusciło auto przestalo ciagnac zatrzymałem sie i zero reakcji skrzyni na kazda pozycje ani na d ani na r czy na inne daje gazu a auto wogule nie reaguje prosze o pomoc czy ktos wie co to moze byc?


    e38 740i skrzynia 5hp30

  2. #2
    To nie jest odpowiedni dział na pierwszego posta!!!!!!!! Zapraszamy do działu Przedstaw się...
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    kolego w jakim aucie jaki silnik itp.??
    rozumiemy twoją drastyczną sytuację ale podaj więcej informacji o sobie i aucie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    21
    e38 740i m62/2 skrzynia 5hp30

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez szczepan28oppl
    e38 740i m62/2 skrzynia 5hp30
    Koledze Damiasowi chodziło raczej o dzial "przedstaw sie i swoją siódemkę" ;)
    Tam sie przedstawiamy i zgodnie z regulaminem forum powinien to być Twój pierwszy post.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    21
    sorki panowie juz sie przedstawiłem. to ze stresu ....

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    sytuacja wyjkątkowa - chszanić dział przedstaw się jak komus taka tragedia w głowie ...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    18
    BMW
    740 e38, 528 e39
    Skąd
    niepolomice
    Wiec jaki problem z ta skrzynia bo nie widze? zrobiłem pare takich skrzyn wiec moge pomoc. Zazwyczaj rozwala sie wsteczny ale da sie to zrobic...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    dlaczego pada zazwyczaj wsteczny w tych skrzyniach? czy to błąd fabryczny ZF czy po prostu wina użytkownika który wciska za mocno gaz na R czy to nie jest tak czasem że większość tych przypadków padania skrzyni jest spowodowana złym użytkowaniem głównie pierwszych właścicieli od nowości ?
    miałem 4 auta z ASB i jakoś na razie nic nie padło nie męczę skrzyni nie piłuje jej na gazie nie zrywam czekam na wyrównanie ciśnień po zmianie lewarkiem z R na D i odwrotnie wciskam hamulec przy zmianach,nie wyłączam auta na biegu i może dlatego nic na razie nie miałem ale pewnie w 7er będę ten temat przerabiał skoro to wada

    wiem że jak sprzedałem ostatnie moje auto W210 z ASB to po nie całych 2 miesiącach padła skrzynie nowemu właścicielowi aż nie chciałem wieżyc w to bo u mnie 3 lata było ok. więc wychodzi na to że właściciel albo ją dobił albo po prostu zepsuł

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Z tym padaniem wstecznego w 5hp30 i niezawodnością 5hp24 to wygląda mi na jakąś legendę miejską...

    Sam miałem 5hp30 - i hulała bez zarzutu. Gadałem z jednym mechanikiem, o którym mam wysokie mniemanie (Paweł z Mineralnej, niektórzy znają) - i on twierdził że 5hp30 to mocna, "pancerna" konstrukcja - a 5hp24 to już właśnie trochę lipa. Zresztą gość sam ma wczesne 740i.
    No i wreszcie z obserwacji na Forum - mam wrażenie, że mieliśmy nie mniej przypadków padu 5hp24 (więc jednak się zdarzają) niż jej starszej siostry.

    Z kulturą użytkowania to święta prawda. Mam wrażenie ze w PL większość ludzi po prostu nie potrafi obchodzić się z automatem: shifter na Drive/Reverse i od razu rura, itp...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •