Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [mechanika] problem ze skrzynia biegów 5hp30

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Z tym padaniem wstecznego w 5hp30 i niezawodnością 5hp24 to wygląda mi na jakąś legendę miejską...

    Sam miałem 5hp30 - i hulała bez zarzutu. Gadałem z jednym mechanikiem, o którym mam wysokie mniemanie (Paweł z Mineralnej, niektórzy znają) - i on twierdził że 5hp30 to mocna, "pancerna" konstrukcja - a 5hp24 to już właśnie trochę lipa. Zresztą gość sam ma wczesne 740i.
    No i wreszcie z obserwacji na Forum - mam wrażenie, że mieliśmy nie mniej przypadków padu 5hp24 (więc jednak się zdarzają) niż jej starszej siostry.

    Z kulturą użytkowania to święta prawda. Mam wrażenie ze w PL większość ludzi po prostu nie potrafi obchodzić się z automatem: shifter na Drive/Reverse i od razu rura, itp...
    Nie znają sie specjalnie to fakt - ale to też kwestia tego że w automacie nic Ci nie zazgrzyta jak coś zbucys a w manualu tak i to powodowało że niekótrzy wiedzieli ze chyba coś robią źle :D

  2. #12
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Z tym padaniem wstecznego w 5hp30 i niezawodnością 5hp24 to wygląda mi na jakąś legendę miejską...

    Sam miałem 5hp30 - i hulała bez zarzutu. Gadałem z jednym mechanikiem, o którym mam wysokie mniemanie (Paweł z Mineralnej, niektórzy znają) - i on twierdził że 5hp30 to mocna, "pancerna" konstrukcja - a 5hp24 to już właśnie trochę lipa. Zresztą gość sam ma wczesne 740i.
    No i wreszcie z obserwacji na Forum - mam wrażenie, że mieliśmy nie mniej przypadków padu 5hp24 (więc jednak się zdarzają) niż jej starszej siostry.

    Z kulturą użytkowania to święta prawda. Mam wrażenie ze w PL większość ludzi po prostu nie potrafi obchodzić się z automatem: shifter na Drive/Reverse i od razu rura, itp...

    Zgadza się 30-tki są faktycznie wytrzymalsze od 24-rek .... (wiem z autopsji) i wiem jak Paweł lata swoją ;D Jak to mówią : Nie sztuka zabić muchę przednią szybą ,sztuką boczną ;D to takie małe OT .... Co jednak stawia w lepszym świetle 30-tki .... Co do automata to każdy poprostu wrzuca na D i już .... :?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig

    Re: problem ze skrzynia biegów 5hp30

    Cytat Zamieszczone przez szczepan28oppl
    witam , jechałem 100km/h depłem do deski szarpło i pusciło auto przestalo ciagnac zatrzymałem sie i zero reakcji skrzyni na kazda pozycje ani na d ani na r czy na inne daje gazu a auto wogule nie reaguje prosze o pomoc czy ktos wie co to moze byc?


    e38 740i skrzynia 5hp30
    Byc moze walnol ci walek w skrzyni na ktorym mocuje sie konwerter. Niech mechanik wyjmie skrzynie to bedziesz wiedzial co sie stalo. Nikt z forum nie powie ci zaocznie co sie stalo. W razie czego odezwij sie do mnie bo mam spore doswiadczenie w tej sprawie.

    W E34 5hp30 dzialala mi bez problemu ponad 3 lata a w E38 mi padla po roku - dodam, ze E34 jezdzilem naprawde ostro w przeciwienstwie do 740d. Moze to ze ciagnolem 2 tonowa przyczepe pomoglo zepsuc skrzynie ;)
    Zgodze sie ze wiele zalezy od wlasciciela ale roznie to bywa i przebieg tez robi swoje. Wiekszosc E38 ma sporo ponad 300tys km. Liczniki sa cofane w kazdym aucie, nawet w tych uzywanych sprzedawanych przez niemieckie aso. 3/4 nowych bmw sprzedawanych na zachodzie ma po 2 latach ponad 100tys przebiegu. U nas 10 letnie maja 180 tys na autohandlu :P
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    21

    Re: problem ze skrzynia biegów 5hp30

    ok dzieki za propozycje pomocy jak tylko wyjmą skrzynie to dam znac co i jak . DZIEKI :)
    740i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •