Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Brak Mocy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    207
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Harlow - UK
    czekam na inne podpowiedzi... mam taki sam problem.. ale u mnie jeszcze filtr paliwa zostal do wymiany po swiecach i filtrach...
    daj mi znac jak znajdziesz przyczyne... tak samo jest z moja 3.5l !

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar prucnale
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    88
    BMW
    E38 M52B28
    Skąd
    Włodawa
    A jest tam vanos? W mojej m52b28 takie objawy były jak vanos nie działał.
    Był wypadek! Żuk uderzył w Nyse, bo miał opony łyse : Puk puk; Kto tam?; Korba :D

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Kyniu94 Zobacz posta
    Ale mechanik prawie mnie zapewnił że to nie jest przyczyną.
    Zmień mechanika jak takie brednie mówi.

    Mam vectrę 2.5 V6, od momentu gdy pojawił się błąd czujnika stuku, auto przestało się odpychać.
    Na wyższych obrotach coś tam jedzie, ale to też nie jest to co powinno.

    Jeśli pojawia się błąd czujnika stuku, sterownik awaryjnie cofa maksymalnie zapłon na wszystkich cylindrach, co skutkuje wielkim mułem.
    Więc zacznij od czujników stuku, a później można szukać dalej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Może jakieś lewe powietrze...
    zacznij od porządnej diagnostyki systemami bmw (wychodzi na nich więcej niż zwykle OBD)

    też mi się tak wydaje, że jakieś mega lewe powietrze, jak małe obroty ma duże znaczenie, a jak wyższe już nie tak duże???? gdybam... łatwo zdiagnozowac - poszukaj na forum: LTFT

    jeżeli będziesz wymieniał czujniki spalania stukowego a silnik to v8 to zrób od razu dolot bo i tak go musisz zdjąć: uszczelki pod kolektorem, rurki, odma,uszczelka przepustnicy (a może ona się przycina?)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez klocekpila Zobacz posta
    czekam na inne podpowiedzi... mam taki sam problem.. ale u mnie jeszcze filtr paliwa zostal do wymiany po swiecach i filtrach...
    daj mi znac jak znajdziesz przyczyne... tak samo jest z moja 3.5l !
    filtr paliwa i węglowy oparów, pompę paliwa bym raczej wykluczył , bo problem na niskich a nie na wysokich obrotach

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zmień mechanika jak takie brednie mówi.

    Mam vectrę 2.5 V6, od momentu gdy pojawił się błąd czujnika stuku, auto przestało się odpychać.
    Na wyższych obrotach coś tam jedzie, ale to też nie jest to co powinno.

    Jeśli pojawia się błąd czujnika stuku, sterownik awaryjnie cofa maksymalnie zapłon na wszystkich cylindrach, co skutkuje wielkim mułem.
    Więc zacznij od czujników stuku, a później można szukać dalej.
    brzmi bardz sensownie

    z reszta jak komp zgłasza to trzeba zrobić i basta! :-) a że trzeba zdjąć kolektor to trzeba tam też wszystko gumowe powymieniac żeby mieć w przyszłości z głowy wiele innych problemów z lewym powietrzem, przy okazji zobacz czy woda nie podcieka przy misce wody między Vkami, czy nie ma zielonkawego nalotu wokół lub wody bo to też popularny problem

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Powiem wam tak panowie, nie jestem głupi, sprawdziłem co mogłem przed zakupem... Okazało się że kupiłem ładną 7er... Tylko że niestety korektor ssący i cały osprzęt od 4.0, w dowodzie mam 4.0... A pod maską 3.0 z osprzętem 4.0. To wyjaśnia muła od dołu ponieważ jest za duży korektor ssący. Chłołopaki którzy zajmują się moim autkiem odkryli to dopiero po zdjęciu korektora gdzie na bloku widnieje M60B30 !!! Dodam tylko że do tej pory nie wierzą jak moje 3.0 krótko mówiąc ZAPIE**ALA. Mają 7er identyczną jak moja tyle że prawdziwe 4.0 i co dziwne mamy te same osiągi tyle że ja mam muła do 3.5 tyś. Więc tak na przyszłość powiem wam, że w tym złodziejskim narodzie nigdy nie wiadomo co się kupi... Teraz ze sprzedającym czeka mnie droga sądownicza... No i zakup samego silnika bez osprzętu.

    PS: Pierwszy raz w życiu spotykam się z tak zdrowym silnikiem 3.0 bez problemu osiąga 240km/h podejrzewam że osiągnął by 250. Ale nieważne, to limuzyna a nie M3

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    To może ktoś wrzucił inne wałki, z dołu ma muła a od góry zasuwa i stąd ten problem, albo sie bawili w jakieś inne tuningi i jakieś chipy allegrowe poinstalowali i to przez to
    Ale i tak mi się nie wydaje że 3.0 jedzie tak samo jak zdrowe 4.0
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 20-07-2013 o 21:48
    e38 m62TUb44 740i

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar alkoholic
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    204
    BMW
    Kompot 318ti
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Witam.
    Jak zawsze nie będę zaczynał nowych tematów nie potrzebnie, odświeżę stary :) Mam taki mały ale wkurzający problem z moim M52b28 dotyczy on tego że jak są upały to auto ni w gruchę ni w pietruchę nie chce jechać na niskich obrotach (prawie wogule lepiej ją pchać;p ), normalnie jedzie od 4tys obr. Nawet, fiat sc jest szybszy z pod świateł niż moje 7er :/ Normalnie pojechał bym do kolegi na kompa albo do znajomego mechanika ale kończę późno prace i nie mam kiedy a znajomy co ma kompa jeździ na tirach i on też nie zawsze jest. Więc pomyślałem o was forumowiczach że może mi podpowiecie co sprawdzić a nóż widelec to będzie to:) Co zaobserwowałem przy upałach że nie mogę zatankować BMW czyli zapowietrzony zbiornik (chyba) i strasznie się grzeje pod maską że aż nerki są gorące. Temperatura cieczy jest w porządku.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek podstawa to diagnostyka.
    Sprawdziłbym odczyty z czujników wałków.
    Jeśli odczyty stoją w miejscu to dany czujnik jest uszkodzony(błędu nie musi być, a czujnik nie bedzie działać)


    nie mogę zatankować BMW czyli zapowietrzony zbiornik (chyba)
    Niekoniecznie. Wyższa temperatura to większe parowanie benzyny.
    Zwróć uwagę czy zasysa powietrze czy je upuszcza podczas odkręcania korka.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy w e65.
    Przez Jarecki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 21:47
  2. brak mocy m60b30
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 15:47
  3. brak mocy
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15
  4. Brak mocy w V12
    Przez Camil w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 20:00
  5. brak mocy
    Przez MARO777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •