Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [17] Jakie max opony przy obniżonych sprężynach

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [17] Jakie max opony przy obniżonych sprężynach

    Przód -35mm tył normalny.
    Jakie mogę wszadzić max opony na przód i tył , teraz mam :

    205/55/17
    225/50/17
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    7ka
    Gość
    Olejus zauwazylem ze masz te felgi... http://www.kalach.easynet.be/style/style_138.htm

    wiele zalezy od rodzaju ,szerokosci felgi (twoje 7,5J)...seryjny rozmiar 17"x8J w e38 to 235/55/17
    i takiego rozmiaru opon musisz szukac zeby licznik nie przeklamywal i zeby zmniejszyc dziore miedzy opona a blotnikiem,jesli dasz -35 bedzie to bardzo ladnie wygladalo.. ;-)

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    dokładnie to mam te http://www.kalach.easynet.be/style/style_122.htm

    czyli 235/55/17 ok ok i na tył i na przód takie same ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    jesli dobrze mysle to felgi przod/tyl maja u Ciebie taka sama szerokosc, wiec opony tez takie same jak najbardziej

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    rozumiem ... boję się że będzie ocierać na przodzie 235/55/17
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    7ka
    Gość
    tak jesli wsystkie felgi sa tej samej szerokosci to wszystkie 4 musza byc 235/55/17

    jesli dwie felgi beda szersze to zawsze te szersze dajemy na tyl, i odpowiednio szersze opony..

    ;-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    krotsze sprezyny skroca Ci skok zawieszenia, wiec kolo nie bedzie wchodzic glebiej w nadkole niz normalnie

  8. #8
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    krotsze sprezyny skroca Ci skok zawieszenia, wiec kolo nie bedzie wchodzic glebiej w nadkole niz normalnie
    tzn. tak przed wymianą sprężyń odstęp między oponą a krawędzią nadkola botnika była duża :!: i mi się to niepodobało ... kiedy włożyłem sprężyny na przód -35mm to przód siadł zresztą widać na na fotkach ze zlotu że moja i Sebka stoją niżej.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #9
    7ka
    Gość
    poniewaz masz opony 205/50/17 jesli zalozysz 235/55/17 bedzie mniejsza ta roznica w przerwie (opona-blotnik) zwiekszajac szerokosc zwiekszasz rowniez wysokosc..zmniejszajac szerokosc zmniejszasz wysokosc.. ;-)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    krotsze sprezyny skroca Ci skok zawieszenia, wiec kolo nie bedzie wchodzic glebiej w nadkole niz normalnie
    tzn. tak przed wymianą sprężyń odstęp między oponą a krawędzią nadkola botnika była duża :!: i mi się to niepodobało ... kiedy włożyłem sprężyny na przód -35mm to przód siadł zresztą widać na na fotkach ze zlotu że moja i Sebka stoją niżej.
    no dokladnie, ale dziala to na takiej zasadzie ze wczesniej miales zalozmy 100mm skoku kola (strzelam, ale mniej wiecej cos kolo tego chyba jest), a po zalozeniu tych sprezyn masz 65mm - masz mniejszy skok, czyli jak wlecisz w wieksza dziure to bardziej walnie ;-) Inaczej mowiac te 35mm masz juz ugiete, a zostaje tylko 65. Kolo dochodzi do tego samego miejsca.

    A to ze zmiana opony z 225/50/17 na opone 235/55/17 zmniejszy Ci odstep pomiedzy opona a blotnikiem to juz jest zupelnie inna historia. 235/55/17 powinienes miec od poczatku bo to jest wlasciwy rozmiar do E38. 225/50/17 to jest zdaje sie od nowej piatki, czyli kupiles cale kola z oponami?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •