Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Potrzebny schemat podlączenia radia 4:3

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Jelenia Góra

    Potrzebny schemat podlączenia radia 4:3

    Czym prostszy tym lepszy ;) U mnie wiązka gdzieś padła a nie wiem czy po drodze są jakieś przekaźniki itp...

    Problem jest taki że u mnie radio się włącza ale nie reaguje żaden guzik na radiu przerzuciłem radio i wszystkie graty z bagażnika do kolegi i u niego działa, jak ktoś posiada taki schemat to bardzo bym prosił

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Schematu nie mam, wiazka jako taka idzie pod fotelem kierowcy, podloga i tylna kanapa do polki. Po drodze masz tylko kabelki do glosnikow. Za wyswietlaczem wiazka konczy sie niebieska i biala wtyczka. Kabelkologia zaczyna sie od polki do bagaznika (telefonu nie licze). Napisz cos wiecej, masz navi, dsp, tele?

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Mam navi tel, nie wiem nic o dsp :) dzisiaj rozebrałem tunel środkowy i znalazłem takie kable orientuje się ktoś od czego one ?? Rozebrałem caly tunel lecz nie znalazłem żadnej wolnej wtyczki żeby to podłączyć. Już opadają mi ręce z tym radiem


    Biała Wtyczka ma Kable:
    -Brązowy
    -i czerwono zielony są dosyć grube takie podobne do tych co idą do zasilania Wzmacniacza w bagażniku

    Czarna Wtyczka :
    -4 Kable z których po bokach wychodzą cieńsze kabelki (podobne do tych co są przy tunerze TV w białej wtyczce)

    Niebieska Wtyczka (nie pamiętam kolorów a na zdjęciu nie widać tak dobrze

    Oraz jedna płaska czarna wtyczka :
    kabel szaro czerwony i brązowy wydaje mi się że jakieś zasilanie do podświetlenia czegoś



    Czyli rozumując pod maskę żaden kabel nie idzie do skrzyni gdzie są sterowniki i przekaźniki ?? Wszystko zaczyna się od tyłu i idzie pod fotelem kierowcy ?? nie czasem poprzez tunel środkowy ??
    Ostatnio edytowane przez Tom' ; 21-07-2013 o 22:49

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Biala wtyczka do zapalniczki, mala czarna na 2 piny to podwietlenie tylu tunelu, duza czarna to wejscie av na panelu z tylu a niebieska wyglada jak wejscie pod gniazdo na fax (nie jestem na 100% pewien). Na 100% zadna z tych wtyczek nie odpowiada z Twoj problem. Sprawdz bezpieczniki 46 i 69 na poczatek. Pod maske nic nie idzie, przez tunel srodkowy ida kable podswietlenia, zapalniczek etc. Spod tylnej kanapy srodkiem od tylu w strone tunelu idzie jedynie wiazka od telefonu. Cala od navi idzie po stronie kierowcy. Mozesz jeszcze zerknac, jak zdejmiesz tylna polke i pokrycie slupka czy nie powypinaly sie kabelki od masy - taka duza metalowo-plastikowa plytka przykrecona do scianki z 16 chyba brazowymi przewodami - rozpoznasz:p.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Harness.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	76.0 KB
ID:	6189

    Tylko taka fote na szybko znalazlem z montazu, od monitora/navi to ta ktora wisi przez prog, zobacz gdzie idzie;)
    Ostatnio edytowane przez OskiUK ; 22-07-2013 o 10:01

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Dzięki kolego, rozebrałem wszystko kable są całe bezpiecznik 69 znalazłem ale 46 nie mogę(no chyba że to ten w tunerze radia) :)


    A tak apropo to żeby uruchomić radio to potrzebne jest tylko tuner tv radio i tuner radia tak ??


    Nic nie pomaga przełożyłem całość do innego autka i działało

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    U mnie 46 jest w malym schowku po stronie kierowcy, w kontynentalnej wersji chyba pod maska. Tak teraz mysle, nie masz problemow np z tempomatem albo zazaca sie kontrolka poduszki?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Tempomat działa, poduszki się nie świecą w tym schowku pod kierownicą nie widzę bezpiecznika ;)

    Ale gdyby to był bezpiecznik to wentylator w tunerze TV by działał??

Podobne wątki

  1. [elektryka] potrzebny schemat bezpieczników.
    Przez kpl29 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 20:43
  2. [elektryka] Potrzebny Schemat do kolumny elektrycznej e32
    Przez 750il w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 10:47
  3. Potrzebny schemat budowy i pracy zbiornika paliwa
    Przez Karington w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 15:10
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •