Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: poraz n-ty spryskiwacz reflektorów, elektryka, ciśnienie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów

    Question poraz n-ty spryskiwacz reflektorów, elektryka, ciśnienie

    Witam

    Po raz kolejny poruszę temat spryskiwaczów. Przewertowałem internet w poszukiwaniu informacji, które by mnie nakierowały na rozwiązanie problemu. Od momentu kiedy zakupiłem auto spryskiwacze reflektorów nie działały. Po sprawdzeniu okazało się, że spryskiwacze na szybę działają z silniczka pod maską. Idąc dalej dwa silniki nie sprawne. W wiązce od silnika intensywnego brak zasilania (bezpieczniki ok). Po zakupie nowych silników zrobiona instalacja na krótko (psikając na szyby odrazu daje na reflektory). Kolejny problem psika jedna dysza od strony pasażera. Zakupiłem drugi (bo niestety podczas demontażu ułamała się część ) plus do tego zawór. Wszystko podłączone i nadal drugi spryskiwacz nie psika. Przewody drożne.

    Pytania:
    1. Gdzie szukać przyczyny braku zasilania?
    -Wiązka elektryczna?
    -Gdzie szukać dalej wiązki w środku auta?
    2. Dlaczego druga dysza nie psika?
    - Czyżby brak dodatkowego silniczka z pod maski dawał za małe ciśnienie w układzie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Nie wiem tak na prawdę jak to wygląda w E38 ale:
    1. na pewno silniczek do obu sprysków reflektorów jest tylko jeden więc:
    a - jeśli jeden pryska a drugi nie to albo zatkana dysza, albo zatkany przewód albo ( i to zwykle jest najczęściej ) pęknięty przewód i zamiast sikać przez dyszę spierd* przez dziurę.
    2. Gdzie szukać braku zasilania ? Ten układ raczej nie będzie specjalnie skomplikowany... Zapewne zasilanie przychodzi przez przekaźnik i od tego przekaźnika bym zaczął sprawdzanie - czy wysterowana jest cewka przekaźnika i jeśli tak to po przełączeniu stanu przekaźnika czy plus jest na obu stykach zamykanego obwodu.

    To najbardziej prawdopodobne kłopoty.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Nie wiem tak na prawdę jak to wygląda w E38 ale:
    1. na pewno silniczek do obu sprysków reflektorów jest tylko jeden więc:
    a - jeśli jeden pryska a drugi nie to albo zatkana dysza, albo zatkany przewód albo ( i to zwykle jest najczęściej ) pęknięty przewód i zamiast sikać przez dyszę spierd* przez dziurę.
    2. Gdzie szukać braku zasilania ? Ten układ raczej nie będzie specjalnie skomplikowany... Zapewne zasilanie przychodzi przez przekaźnik i od tego przekaźnika bym zaczął sprawdzanie - czy wysterowana jest cewka przekaźnika i jeśli tak to po przełączeniu stanu przekaźnika czy plus jest na obu stykach zamykanego obwodu.

    To najbardziej prawdopodobne kłopoty.
    Tak jak wspomniałem wcześniej dysza i zawór kupione nowe, przewód drożny, cały bo zdejmowałem zderzak i nie ma żadnych wycieków.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a plyn do niego dochodzi??tzn czy w tym przewodzie płyn jest??a sprawdzałeś np na włączonych halogenach??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Mozesz zdradzić jak wymontowac i gdzie znajduje sie zbiorniczek i silniczek spryskiwaczy świateł? Czy musze podniesc auto? Czy mam zdjąć nadkole?

    U mnie podczas ulewy załączyl sie sprysk lamp i wywalił caly plyn w ciagu minut kilku i pracowal na sucho az pompka zaczela chrobotać. Pompka nadal pracuje gdy wloze bezpiecznik i wlcze sprysk lamp ale plyn juz nie leci. Pompka sie zatarla wiec musze wymienic. Czy mozesz napisac numer oem pompki?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    a plyn do niego dochodzi??tzn czy w tym przewodzie płyn jest??a sprawdzałeś np na włączonych halogenach??
    Sprawdzałem wszystko na zapalonych lampach w sekwencji 5x na szyby i na manetce "s" tylko, że tam zasilanie nie dochodzi i zrobione zostało na krótko i psikając na szyby napięcie idzie na intensywne i psika jeden spryskiwacz w drugim jakby nie było ciśnienia.

    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek
    Mozesz zdradzić jak wymontowac i gdzie znajduje sie zbiorniczek i silniczek spryskiwaczy świateł? Czy musze podniesc auto? Czy mam zdjąć nadkole?

    U mnie podczas ulewy załączyl sie sprysk lamp i wywalił caly plyn w ciagu minut kilku i pracowal na sucho az pompka zaczela chrobotać. Pompka nadal pracuje gdy wloze bezpiecznik i wlcze sprysk lamp ale plyn juz nie leci. Pompka sie zatarla wiec musze wymienic. Czy mozesz napisac numer oem pompki?
    Jak dla mnie najlepiej jest podnieść auto, zdjąć koło i nadkola. Lepsze dojście. Dla niektórych wystarczy tylko zdjąć koło (podnosząć auto oczywiście) i odchylić kawałek nadkola.
    Numery części:
    Pompka spryskiwacza: 67128362154
    Pompka sprysk. inst. sprys. reflektorów: 67128377430
    zdjęcie: http://realoem.com/bmw/showparts.do?...09&hg=61&fg=45 nr 17 i 19

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Super. Dxieki masz browara ode mnie
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chiken Zobacz posta
    Witam

    Po raz kolejny poruszę temat spryskiwaczów. Przewertowałem internet w poszukiwaniu informacji, które by mnie nakierowały na rozwiązanie problemu. Od momentu kiedy zakupiłem auto spryskiwacze reflektorów nie działały. Po sprawdzeniu okazało się, że spryskiwacze na szybę działają z silniczka pod maską. Idąc dalej dwa silniki nie sprawne. W wiązce od silnika intensywnego brak zasilania (bezpieczniki ok). Po zakupie nowych silników zrobiona instalacja na krótko (psikając na szyby odrazu daje na reflektory). Kolejny problem psika jedna dysza od strony pasażera. Zakupiłem drugi (bo niestety podczas demontażu ułamała się część ) plus do tego zawór. Wszystko podłączone i nadal drugi spryskiwacz nie psika. Przewody drożne.

    Pytania:
    1. Gdzie szukać przyczyny braku zasilania?
    -Wiązka elektryczna?
    -Gdzie szukać dalej wiązki w środku auta?
    2. Dlaczego druga dysza nie psika?
    - Czyżby brak dodatkowego silniczka z pod maski dawał za małe ciśnienie w układzie?
    ad2. może być że jedną masz nową z aso (i nie psika) a drugą starą "wyrobiona" (i ta psika przy mniejszym ciśnieniu), ja tak mam właśnie że po wymianie ta nowa słabo psika lub nie, ale dałem spokój

    wymien drugą też na nową z aso (120zl) i ew. potem reklamuj którąś z nich

    może masz silniczek przytarty

    u mnie ostatnio po majstrowaniu to pamiętam że układ musiał się "ułożyć" z tydzień żeby w ogóle coś zaczęło psikac :-P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    ad2. może być że jedną masz nową z aso (i nie psika) a drugą starą "wyrobiona" (i ta psika przy mniejszym ciśnieniu), ja tak mam właśnie że po wymianie ta nowa słabo psika lub nie, ale dałem spokój

    wymien drugą też na nową z aso (120zl) i ew. potem reklamuj którąś z nich

    może masz silniczek przytarty

    u mnie ostatnio po majstrowaniu to pamiętam że układ musiał się "ułożyć" z tydzień żeby w ogóle coś zaczęło psikac :-P
    Dwa silniczki są nowe. Czyli proponujesz kupić drugą dyszę z ASO i wymienić tą wyrobioną?

    Po takim zabiegu to nie będę miał spryskiwaczy jak do tej pory heheh

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chiken Zobacz posta
    Dwa silniczki są nowe. Czyli proponujesz kupić drugą dyszę z ASO i wymienić tą wyrobioną?

    Po takim zabiegu to nie będę miał spryskiwaczy jak do tej pory heheh
    no tak, przynajmniej taką mam teorię :-P
    ewentualnie potem reklamuj którąś z nowych
    daj znać czy pomogło to może i ja kiedyś wymienię ta wyrobiona na nową :P

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 20:29
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 19:06
  3. [ elektryka] Spryskiwacze reflektorów
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 18:28
  4. [ elektryka] Spryskiwacze reflektorów
    Przez 123mlody w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •