Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem z ruszeniem/skoki obrotów na zakretach - automat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    725 tds e38
    Skąd
    Suwalki

    Problem z ruszeniem/skoki obrotów na zakretach - automat

    Witam, mam dziwny problem z moja e38.
    Mianowicie na zimnym silniku rusza dopiero przy 6 tys obrotów i to tak mozolnie ze do 50 rozpędzony się z 30 sek, na ciepłym silniku (tj. po pól godzinnej jeździe) przy ruszaniu wchodzi na ok 2.500 - 3.000 obr i po szarpnieciu rusza. W trasie przy wyprzedzaniu po nadciśnienie gazu widać skok obrotów o tysiąc, potem spadek i dopiero wtedy zaczyna przyspieszać. To samo dzieje się na każdej pozycji drążka. Co najdziwniejsze podążają jazdy ze stała prędkością i wchodzeniu w zakręt lub na rondzie także widać skok obrotów, do ok 3-4 tys i dopiero po wyjechaniu na prosta szarpniecie i jest normalnie. I jeszcze jedna sprawa, może mniej istotna bo nie wiem czy tak ma być czy nie, tydzień temu, przy kupnie podczas jazdy nie wchodził w trasie wyżej niż 3-3,5 tys obrotów tzn zmieniał wtedy bieg a teraz robi to w granicach od 3 ty 5 tysięcy obr.

    A teraz coś o samochodzie: 2,5 TDS, automat, 97r, 370tys przebiegu, wiecej grzechów nie pamietam ;)

    Dzięki za szybka pomoc!

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Sprawdż poziom i stan oleju w automacie na początek :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    ELVIS prawde piszeA znika Ci wyswietlanie biegow na tablicy wskaznikow?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    725 tds e38
    Skąd
    Suwalki
    Dobra, jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy to istotne ale lepszy nadmiar informacji niż brak ;D mianowicie moja kochana narzeczona oznajmiła mi ze "chciała" ostatnio skoczyć samochodem do koleżanki ale ze nigdy nie jeździła automatem to postanowiła sama się nauczyć jak to się robi i wpadające na pomysł ze sprzęgło i hamulec jest w jednym pedale to trzymając hamulec oddawała gazu i tak sobie ruszala. Może to mieć coś wspólnego z tym wszystkim ?

    BTW z faktu ze jestem lajkiem może mnie ktoś pokierować jak sprawdzić stan oleju w skrzyni automatycznej ;D ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    725 tds e38
    Skąd
    Suwalki
    Cytat Zamieszczone przez krzywy Zobacz posta
    ELVIS prawde piszeA znika Ci wyswietlanie biegow na tablicy wskaznikow?
    Taaak, zdarza się, z ciekawości sprawdziłem ;D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    Jak Ci znika tzn.ze skrzynia przechodzi w tryb awaryjny, u mnie tak bylo wlasnie z powodu zbyt malej ilosci olejuA o oleju w skrzyni biegow,sprawdzaniu poziomu,wymianie itp,itede na forum bylo juz cale morze tematow, jak troche poszukasz to na pewno znajdziesz:D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    725 tds e38
    Skąd
    Suwalki
    Witam ponownie i odswierzam, niestety wymiana oleju nic nie pomogła, tzn na chwile było lepiej, pózniej cały olej "uciekł" mechanik powiedział ze najprawdopodobniej jest pęknięcie sprzęgło i trzeba je wymienić bo to przez nie ucieka olej (btw, czy to wgl możliwe ?) i teraz drugie pytanie, powiedzcie mi, jak dobrać sprzęgło. Bo ponoć w TDS'e a w benzynowe siedzą rożne sprzęgła (chodzi tu o model skrzyni chyba?) i czy w każdym TDS'e jest taki sam model ? Jeśli nie to jak to sprawdzić ? Z tego co wiem to sprzęgło hydrokinetyczne z 5hp25 pasuje ale wole sie upewnić ;P

    I leciutki offtopic, czy ktoś wie do czego służą 3kolorowe przyciski w schowku po lewej stronie od kierownicy ???

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez P3r35 Zobacz posta
    I leciutki offtopic, czy ktoś wie do czego służą 3kolorowe przyciski w schowku po lewej stronie od kierownicy ???
    zapewne chodzi o pamięć ustawienia fotela kierowcy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    725 tds e38
    Skąd
    Suwalki
    Nie, od pamięci są te na drzwiach a te są w rozkladanym schowku po lewej stronie od kierownicy.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez P3r35 Zobacz posta
    Nie, od pamięci są te na drzwiach a te są w rozkladanym schowku po lewej stronie od kierownicy.
    Foto zrób jakieś, bo nawet nie wiadomo dokładnie o co może chodzić :)

    Jeszcze co do jazdy Twojej narzeczonej to mogła się w jakiś sposób przyczynić. Skrzynia walczyła z oporami - jak ludzie chcą palić gumę automatem lub ostro ruszyć nie mając "launch control" to właśnie wspomagają się hamulcem. Tutaj pewnie zaczęły działać spore momenty obrotowe i stare części mogły się poddać. W sumie to jazda stylem "na gokarta" czyli lewa hamulec, prawa gaz to jeden z niebezpieczniejszych sposobów jak ktoś nie jeździł automatem. Ciesz się, że auto całe ;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 17:55
  2. [skrzynia] Problem z ruszeniem/skoki obrotów na zakretach - automat
    Przez P3r35 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2013, 11:01
  3. [mechanika] E32 skrzynia automat problem
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 16:30
  4. Skoki temperatury ...
    Przez chrisxz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •