Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Gotujący się płyn chłodniczy.

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jedź do kogoś co ma tester na co2. W 5 minut będzie w wiadomo. Jak nie będzie co 2 to z górki.

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    u mnie dokładnie stało się tak samo jakiś tydzień po zmianie płynu i płukaniu układu chłodniczego......padła viscoza....sprawdź delikatnie czy podczas pracy idzie przytrzymać wiatrak,jeśli tak visco aut!
    u mnie akurat wiatrak da rade zatrzymać ręką od kiedy kupiłem 7er czyli prawie 3 lata i z przegrzewaniem nie miałem najmniejszych problemów. pozdro

  3. #13
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Stales w korku 2 h przy upale 35 stopni bez wspomagania chlodzenia chlodnicy wentylatorem od klimy?jesli tak to sadze ze masz magiczny uklad chlodzenia :D

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork
    Witam,

    Ostatnio trochę się działo. Samochód już się nie porusza bo po prostu mimo iż temperatura nie skacze woda się gotuje. Ostatnio mimo iż wskazówka była na niebieskim polu z pod machy poleciał dym. Woda się nie zagotowała a wszystko wyglądało tak jak by ktoś wylał na rozgrzany silnik wodę :o Parowało tak jak by z kolektora i pokrywy zaworów Auto stało się nieprzewidywalne już po prostu dlatego je odstawiam do czasu wyjaśnienia sprawy. Z konkretów. Jeden z węży od nagrzewnicy był zagiety pod takim kątem, że jeżeli był tam jakikolwiek obieg to znikomy. Gdy poprawiałem wąż wyleciała woda z węża w której można było zauważyć tęczę - spaliny? Także pierwsze co przyszło na myśl to uszczelka Pompa wody też nadaje się na śmietnik, nie ma obiegu. Chcąc jeszcze sprawdzić termostat, przedarłem się przez jego obudowę zawaloną silikonem i ... pusto Jeden z węży idący od chłodnicy (strona pasażera) był coś klejony taśmą, przerarty delikatnie... wyglądał na szczelny, ale i tak pójdzie do wymiany. Reszta wydaje się być okej.

    I teraz ciekawostka:

    Gdy naciskam (na zgaszonym silniku przy otwartym wlewie zbiorniczka płynu chłodzącego) na ten najdłuższy wąż idący od strony kierowcy to słyszę, syczenie z wężyka odprowadzającego nadmiar płynu chłodzącego. I cały czas z niego kapie czy to na zapalonym czy na zgaszonym silniku. U przyjaciela obok tego nie ma Jest cicho i nic nie cieknie (Również posiada E32 z silnikiem m30). Cóż to takiego? Zapowietrzony układ?
    Ostatnio edytowane przez Kaszana ; 16-07-2013 o 17:48

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jak nie miałeś termostatu i auto się tak zachowuje to zwracaj auto do sprzedającego, nic tylko szukał jelenia.

    Masz do tego pełne prawo.

    Teraz będziesz robił głowicę, nowa pompa wody, pewnie chłodnica, węże, skończy się na kilku tyś.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    masz klime u siebie??ja np załatwiłem silnik m30 przez własną głupote i nie sprawdziłem nagrzewniczki,ona też czesto daje w ........ tak jak Bartek napisał jak poszła uszczelka to masz pare zł mniej w kieszeni:(

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork
    Tylko, że ja nie chce oddawać temu idiocie 7mki. Nie zasługuje na takie auto. Samochód w miarę zdrowy jak na swoje lata, pociąg przez nie też nie przejechał z tego co widać. Wizualnie też nie najgorzej. Chciałbym to zrobić by potem cieszyć się jazdą. Nie spieszy mi się z remontem. Jeżeli będzie to uszczelka to przy okazji głowica też zaliczy mały serwis u Pana 'doktora'. Na następny tydzień powinienem mieć już części. Jeśli nic się nie zmieni to zostanie sprawdzenie głowicy i jej ewentualna regeneracja wraz z wymiana uszczelki.

    Kaliber co to klimatyzacji to owszem mam. Ale nie działa z tego co wiem od minimum roku Także pewnie też ładne koszty. Jednak takimi pierdołami na końcu się będę zajmował :p

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    nie chodziło mi o sam fakt czy sprawna czy nie tylko o dostępnośc do chłodniczki w razie "w"

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork
    Prace trwają :)

    Wymieniony duży dolny wąż,
    Nowe obejmy w miejsce magicznych drucików i innych sznureczków których byc nie powinno,
    Nowa pompa wody,
    Nowy termostat,
    Nowe korki zbiorniczka plynu chlodniczego (który przy okazji przeczyściłem) oraz wklewu oleju,
    Odpowietrzony uklad chlodzenia,
    I parę innych drobiazgow poprawionych po poprzednim buraku :)

    W ukladzie nadal jest woda tyle, ze uraczona nutka koncentratu. Jak juz bedzie oki wleci plyn chlodniczy Prestone.

    Jutro jazda testowa, zobaczymy jak autko zareaguje. To co zaobserwowalem podczas pierwszego odpalenia od 2 tygodni i odpowietrzania napawa optymizmem
    Ostatnio edytowane przez Kaszana ; 29-07-2013 o 20:39

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Daj znać jak zrobisz, będziemy dalej radzić.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. płyn chłodniczy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 19:23
  2. [silnik] bierze olej, płyn chłodniczy i dymi na biało
    Przez rogalex w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 21:01
  3. [silnik] E66 745i pobiera płyn chłodniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 01:10
  4. [ wnetrze] Płyn chłodniczy w układzie wentylacyjnym
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 23:22
  5. Zamarzł płyn chłodniczy!
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •