Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana filterków Fazy Lotnej

  1. #1
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno

    Wymiana filterków Fazy Lotnej

    Panowie na gazie to sie nie znam, wiec mam pytanie.
    Auto kupiłem z gazem "Domański Poznań" instalacja chyba LOVATO, sprzedający twierdził, że to jakaś pożądna instalacja !
    Wymieniłem sobie wczoraj filterki (LPG fazy lotnej -25zł/szt te na wężykach 2 szt) i zastanowił mnie fakt, że przy wymianie pierwszego ciśnienie gazu było w wężyku a przy 2 NIE ?
    Czy to normalne ?
    Zastanawiam sie czy nie ucieka gdzieś gaz jak nie ma w nim ciśnienia, ale czy dobrze rozumuje ? Do tej pory auto chodziło bez zarzutu i nie było czyć gazu ani też na przeglądzie gościowi nic nie wykazało. Wiec ucieka czy nie ?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ale te przewody chyba były połączone :) i tam nie ma co chwilę elektrozaworów - więc jak odkręcił w 1 miejscu to i z 2 uciekło ciśnienie :) najlepiej zrób fotkę całej instalacji pod maską to krok po kroku ci ją opiszemy co jest czym i co możesz jak robić :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Mam 2 reduktory i z każdego wychodzi weżyk a na nim jest ten Filter Fazy lotnej więc sie nie łaczą . Elektrozawory są też 2 przy reduktorach ! Fotki mogę zrobić, ale wstawie je dopiero jutro !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    2 reduktory w silniku R6? moze ktos wytlumaczyc po co?:) jesli faktycznie sa instalowane po dwa reduktory :) bo na chlopski rozum rozumiem jeszcze w V12 takie rozwiazanie ( dwie instalki ) ale w pozostalych silnikach troche mnie to dziwi:)

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmm można montować 2 reduktory słabsze lub jeden mocniejszy - ale to ,że listwy wtryskowe nie są ze sobą połączone - to jest błąd montażowy ... muszą być połączone aby równoważyć ciśnienia bo można wstawić w 2 listwach takie same dysze wtryskowe ale ciśnienia na 2 reduktorach idealnie nie wyregulujesz i jedna listwa może np. zalewać ,a 2 dawać za mało ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •