Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z ogrzewaniem :(

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Problem z ogrzewaniem :(

    witam poskładałem już 7era ale jest problem i to poważny jak na te warunku pogodowe,
    zmieniłem nagrzewnice na polift ale jako że nie miałem takiej ihka to zostawiłem wiązkę oraz ihkę starą z nawiewu na nogi dla kierowcy zapierdziela gorące powietrze mimo że na strefie ustawione na zimne powietrze na poprzedniej nagrzewnicy było to samo, strefa na górze reaguje ciepłe zimne gdzie zatem szukać? mogłem pomylić wtyczki od klapek przy przekładaniu wiążki ale raczej to nie ma znaczenia na ciepłe zimne, zatem ihka czy panel, prosze pomóżcie gdyż powoduje to straszny dyskomfort wiejąc żarem na jajka ;/

    Obroty dmuchawy też mi nie działają albo wcale albo maks zaraz po włożeniu nagrzewnicy działała regulacja, badać miecz czy coś jeszcze?





    Dzięki z góry za jakieś sugestie ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Z tego co mi wiadomo, takie objawy daje uszkodzony miecz

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Obroty dmuchawy też mi nie działają albo wcale albo maks zaraz po włożeniu nagrzewnicy działała regulacja, badać miecz czy coś jeszcze?
    U mnie po wymianie miecza wszystko wróciło do normy, a miałem tak jak u Ciebie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No dobrze sprawdzę przynajmniej styk wtyczki, ale gorące powietrze z nawiewu na nogi tylko u kierowcy jest dla mnie zagłostką która mnie irytuje i na to nie mam już pomysłu a na ciemno nie będę eksperymentował. bo wiem jak jest zbudowana na grzewnica i rozbierać tam coś na darmo mnie nie kręci.

    A czy bywa tak że przez skrzaczony panel klimy obroty dmuchawy mogą nie działać jak należy bo czytam podobne tematy ale nie o E32 i jest podobno możliwość że przez uszkodzony panel wiele ciepłym w nogach albo w innych miejscach mimo ustawienia wszystkiego na zimne

    PS. ez rozbierałem już wczęsniej wygląda to bardzo dobrze są to ez z e32 tak wygladaja jak standardowe i z 97r przynajmniej tak jest wybite ale kurde nie testowałem ich pod aku na sucho jest jakiś sposób na test zamontowanych ez i czy to moze byc ta wina? ale raczej nie sadze bo problem cieplego dotyczy tylko nog kierowcy, chociaz kto wie bo skad kurde sie bierze w obiegu cieple powietrze ;/ nie wiem juz jestem wkurzony,...

    aha dodam jeszcze ze nie mam zamontowanej pompki wspomagajacej przy ez.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 05-07-2013 o 21:17

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Mozna podmienic od kogos dzialajacy panel i sprawdzic, ale obstawial bym ze to jednak miecz

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Priorytetem jest rozwiązanie problemu gorącego powietrza na nogi

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Jesli masz pokretlo ustawione na "zimne" to nie ma problemu z klapkami tylko z elekrozaworami lub ich sterowaniem. Miernik w dłon i mierzysz co sie dzieje na wtyczce z elektrozaworami, lub podpinasz na stale 12 V i mase - wtedy elektrozawory zamkniete = brak ciepla w srodku.

    A brak regulacji sily nawiewu to z duzym prawdopodobienstwem spalone tranzystory na mieczu. Albo wymieniasz i lutujesz na nowe, albo kupujesz nowy sprawny miecz.
    <<STOS>>

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Myślałem Maniac, że jako znawca tematu e32 to takie sprawy rozwiązujesz w momencie. Niestety w nie mam teraz czasu opisywać tematu, ale po sprawdzeniu sterowania zaworami będziesz wszystko wiedział.

    Jeśli chodzi o obroty wentylatora jeżeli cały czas jest maks to przebity dren ze źródłem w co najmniej jednym tranzystorze z mieczu.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    przespałem się ze sprawą i dochodzę do wnioski że ez do sprawdzenia,. bo wszystkie wężyki są ciepłe

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a panelu sterowania jestes pewnien?? jako znawca wiesz co masz sprawdzic:)

Podobne wątki

  1. Problem z ogrzewaniem
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:25
  2. Problem z ogrzewaniem??
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 17:28
  3. Problem z ogrzewaniem
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:43
  4. Problem z ogrzewaniem.
    Przez UCHO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 13:54
  5. Problem z Ogrzewaniem
    Przez arek.krk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •