Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: sprężyna BMW e38 750 il

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Bimmer
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31
    BMW
    e38 750 il
    Skąd
    Wrocław

    sprężyna BMW e38 750 il

    Witam szanownych kolegów i proszę o radę. Wczoraj wdupiłem się w dziurę na naszych pięknych, równych polskich drogach i pękła mi sprężyna zawieszenia przód lewa strona. Pytanie: Wymieniać dwie czy tylko jedną? Ewentualnie proszę o radę na jaką wymienić, bo na rynku jest cała masa sprężyn różnych producentów w różnych cenach. Ewentualnie czy ktoś z użytkowników forum wymieniał już sam sprężyny i mógłby podzielić się jakimiś praktycznymi wskazówkami itp. Z góry dziękuję. Bimmer
    Uśmiech wędruje daleko.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    najlepiej 2 szt używki w dobrym stanie nie będzie problemu że stoi za wysoko albo nie pracuje jak trzeba.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ja bym sprawdzil reszte zawiasu czy nic sie nie pogielo przy takim pieprznięciu
    no i felga

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Mi pękła prawa z przodu i czeka na wycenę od ubezpieczyciela. Dodatkowo zapalił się ABS, mam zakwalifikowany do wymiany czujnik w kole. Z różnych względów trochę to trwa, pierwsze oględziny zrobiło PZU i wycenili szkodę na 800 zł. (części i wymiana) Śmiechu warte. Teraz wycenia to AXA. Zobaczymy na ile oni to wycenią. Swoją drogą mama kosztorys z ASO i oni krzyczą 2700 zł. Jak dostanę kasę to kupuje komplet Bilstein B3 nr katalogowy 36-133314 z przesyłką do Polski ok. 470 zł za dwie.
    http://web1.carparts-cat.com/default...F018019&12=140
    a tu potwierdzisz sobie cenę:
    http://www.bilsteinpolska.pl/products
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Oczywiści można wywalić kupę pieniędzy na nowe sprężyny i może się okazać, że coś nie tak. Sprężyny fabrycznie były dobierane w zależności od wyposażenia pojazdu. Na zwojach są oznaczenia w postaci kolorowych pasków. Moja rada to zmierz elektroniczną suwmiarką średnicę sprężyny (niestety 0,1 robi różnicę) i postaraj się zdobyć dwie takie same. Nie daj się namówić na wymianę jednej. Oczywiście można to zrobić i jeździć lepiej niż jakimś VW ale przecież nie po to mamy nasze Bawarki>

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Bimmer
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31
    BMW
    e38 750 il
    Skąd
    Wrocław
    Naprawione wszystkim wielkie dzięki za info. Ale nalożenie sprężyne na amor to sztuka i nie każdy potrafi się do tego zabrac jak trzeba. Bylem w 3 warsztatach we Wrocławiu zanim trafiłem do Janka na przeciwko Magnolii. Naprawdę polecam. Łączny koszt naprawy 400 PLN bez zakupu sprężyn.
    Uśmiech wędruje daleko.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    wiem na wymieniałem się trochę sprężyn i amorów w różnych e38 najlepiej zakłada się obniżające. Mam stacjonarny przyrząd do tego i powiem tak że sprężyny w e38 z przodu to jest jakiś dramat, są bardzo rozprężne to co jest ściśnięte po wyjęciu McPersona to ok połowa długości rozprężonej sprężyny. Bez dobrego stacjonarnego ściągacza nie ma się za co zabierać.

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] [E38] 728i - Piszczy sprężyna/amortyzator w prawym tylnym kole
    Przez djbinek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 22:40
  2. bmw e38 750 lpg
    Przez oizo_pl w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 08:48
  3. POMOCY!!! BMW E38 750
    Przez Leonvanos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •