Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: 740iL Nie działa dmuchawa

  1. #21
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Jest szansa podlinkowac temat tu bo nie mam czasu szukac i glownie uzywam tela teraz nie kompa....

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    83
    BMW
    740
    Skąd
    lublin
    wentylator mozna wyjac bez wymontowywania całej nagrzewnicy. Wystarczy zdjac konsolę i górną część nagrzewnicy i wypiąć wentylator. Odnośnie niedziałającej dmuchawy to uszkodzenie jeża wystepuje wtedy gdy wentylator pracuje wyłacznie na najwyższym biegu

  3. #23
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez winiar_bmw Zobacz posta
    wentylator mozna wyjac bez wymontowywania całej nagrzewnicy. Wystarczy zdjac konsolę i górną część nagrzewnicy i wypiąć wentylator. Odnośnie niedziałającej dmuchawy to uszkodzenie jeża wystepuje wtedy gdy wentylator pracuje wyłacznie na najwyższym biegu
    mi padł w trakcie dmuchania na szybę ....czyli chyba na najwyższych obrotach....czyli co jeż?

  4. #24
    marcin.b11
    Gość
    Wg mnie to moglabyc dmuchawa. Mam taka na sprzedaż do wersji z klimatronic. Zdjęcie deski nawet nie trwa 30min

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    54
    BMW
    BMW 7 E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Siema,
    odświeżam temat:
    e38 przedlift panel klimy elektroniczny nie gały, od dzis rana zapierdzielał mi nawiem na maxa bez różnicy czy włączony czy wyłączony z panelu klimy w ogóle.
    Po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków nadal to samo.
    Czy to ten cholerny "jeż" bo jeśli jakieś bezpieczniki czy coś to by padł w ogóle.
    Rozumiem także jak wyżej pisali będę i tak musiał deskę rozdzielczą zdejmować całą czy od przodu się dostanę ?
    Pomocy...

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    54
    BMW
    BMW 7 E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Nie ma mądrego na moje pytanie ?
    Tyle siódemek co Was więc ktoś musiał już mieć taki problem. Bo nie wiem co dalej robić z tym a szkoda żeby rozpieprzyło się coś dalej :/

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Trochę odgrzeję kotleta :) Zdemontowałem deskę i wyjąłem mój wentylator. Po przedmuchaniu i rozruszaniu ożył jednak komutator jest mocno wytarty i stan nie wzbudza mojego zaufania. Czy macie doświadczenia z wentylatorami z Allegro za 200-300zł nowy zamiennik? Jak z ich trwałością? Zastanawiałem się nad jakimś rodzajem regeneracji mojego, jednak silnik jest zaciśnięty i raczej słabo rozbieralny, nie wiem jak zdemontować wiatraki z ośki i nie wiem czy wogóle jest sens zabawy w coś takiego?
    Pozdrawiam

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja juz przerobilem 3 wentylatory.. Wymienialem szczotki, czyscilem, smarowalem i na dlugo nigdy to nie pomagalo.. W koncu kolega z forum mi sprzedal wentylator z dobrym komutatorem i smiga az milo.. Podstawa to dobry komutator.. czasem potrafia sie szczotki skonczyc nie psujac za bardzo komutatora wiec wystrczy je wymienic ale uwaga nie moga byc ani za twarde ani za miekkie.. kupilem zwykle sklepie elektronicznym to chodzily 3 dni i sie zdarly calkiem, kupilem dedykowane na allegro niby oryginaly wypisuja ze sa tak wytrzymale... no i sa wytrzymale ale w ciagu 2 tygodni zjadly mi calkiem dobry komutator.. wiec jak dla mnie, nie ma to jak jeszcze w miare dobry oryginal :) Mam nadzieje ze pomoglem i nie zycze nikomu z Was wyciagania w kolko dmuchawy :) (ja juz ja wyjme z zamknietymi oczami) :D

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Witam
    Kupiłem w końcu nowy zamiennik. Zamontuję i dam znać ile wytrzymał :) Teoretycznie będę miał 1 rok gwarancji.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Nie gra radio, nie działa navi E65
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-03-2024, 06:21
  2. [elektronika] Nie działa nawiew/dmuchawa
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 22:37
  3. [diagnoza] Nie działa tuner FM - nie łapie stacji.
    Przez gizmo07 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 09:24
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 13:50
  5. nie działa BC
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •