Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Norweski idiota za kierownicą

  1. #11
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Winny jest ten kto zezwolił publiczności ustawić się tak blisko jezdni/pasa !! Czy podczas rajdów WRC kierowca który wypadnie z trasy i uderzy w tłum ludzi/dziennikarzy to też jego wina ?

  2. #12
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    jak dla mnie kilka czynników na pewno miało wpływ na to co się stało i na to dlaczego ucierpieli ludzie ....często po prostu jak to mówią ktoś nie miał szczęści i tyle,oczywiście winą nie można tylko kierowcy obarczać i podobnie z organizatorami.....oglądający ludzie też mają mózgi i też raczej wiedzą że to nie modele z papieru....stał się wypadek i ucierpieli ludzie, nie nam oceniać dlaczego stało jak się stało! mam nadzieję że wszyscy poszkodowani wrócą do zdrowia fizycznie i psychicznie

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    To że zdarzył się wypadek to jest jedno, ale druga sprawa: co zrobił organizator, żeby publiczność oglądała bezpiecznie pokaz ? NIC ! ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ. Zobaczcie ile metrów jest publiczność od toru na zawodach f1.. Takie rzeczy się zdarzają, jesteśmy ludźmi i każdy popełnia błędy,ale tutaj ewidentnie tor jest nie zabezpieczony, a za to ponosi winę nie kierowca, a ORGANIZATOR.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Seb00
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    109
    BMW
    E38 M60
    Skąd
    LS
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    piszesz bzdury i tyle
    Twoje tłumaczenia są śmieszne.. Oczywiście przyznaję ci rację jeśli chodzi o zabezpieczenia - marne. Ale to jak bronisz kierowcy jest niedorzeczne.. Widziałeś filmik ze zdarzenia? Typ nie potrafił zawrócić tym Koenigssegiem (spin przy nawrotce), żeby się zrehabilitować wcisnął gaz w podłogę i nie opanował auta - tak robią tylko cymbały. Co to za tłumaczenie że miał wcześniej kilka sportowych aut? Skoro widać że niczego się nie nauczył. I co z tego że startował w innych edycjach? To jakiś wyznacznik dobrej jazdy? Proszę cię... Zwykły leszcz z dużą kasą, kierowca z mózgiem i jakimś doświadczeniem zrobiłby to inaczej (nie mniej efektownie).
    Pozatym czysto teoretycznie na GT obowiązywały przepisy ruchu drogowego, problem w tym że ktoś zdecydował że kilka rurek to wystarczające zabezpieczenie widzów. Betonowe bandy załatwiłyby sprawę.
    Ostatnio edytowane przez Seb00 ; 01-07-2013 o 16:27

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Panowie jestem skłonny stwierdzić,że każdy Norweski kierowca jest lepiej wyszkolony i przygotowany do różnych warunków pogodowych,czynników ludzkich i przestrzennej obserwacji terenu,niże 90% polaków.Proces szkolenia kierowców jest tu naprawde intensywny,i nikt nie zrobi prawka za przyslowiową kopertke.Nie wiem dlaczego ludzie sie czepiaja tego faceta,bo przecież takiego Koenninsega może sobie kupić kazdy smiertelnik z wystarczającą kwotą pieniedzy,i nikt sie go nie bedzie pytał czy ma licencje,doswiadczenie z 1000 konnym potworem i czy wie jak moze skonczyć nieodpowiedzialna jazda takim autem.Pewnie wina jak zwykle nie jest tylko jednostronna,ale moim zdaniem wieksza odpowiedzialność za ten nieszcześliwy wypadek ponosi organizator.Taka moja opinia na ten temat.

  6. #16
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Dla mnie sprawa jest prosta:

    Organizator winny, nie zabezpieczył trasy przejazdu tak jak powinien.

    Kierowca winny, widząc że tłum stoi na chodniku powinien jechać prosto a nie bawić się w driftera.

    Widzowie/poszkodowani winni, rozumiem ze ciekawość ludzka jest duża ale mając za sobą dość duży nasyp powinni na niego wejść i z odległości oglądać pokaz, przy takich prędkościach i tak nie wiele się z bliska zobaczy, tak przynajmniej myślący człowiek by zrobił, a widać że i tacy tam byli.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Piter30 Zobacz posta
    Panowie jestem skłonny stwierdzić,że każdy Norweski kierowca jest lepiej wyszkolony i przygotowany do różnych warunków pogodowych,czynników ludzkich i przestrzennej obserwacji terenu,niże 90% polaków.Proces szkolenia kierowców jest tu naprawde intensywny
    Ależ proszę Cię...mieszkam w tym kraju wystarczająco długo,żeby wyrobić sobie opinię o norweskich kierowcach...nagłe skręcanie bez kierunkowskazu to jest ich wizytówka...twierdzą,że są dobrze przygotowani do jazdy w zimie?...Owszem całe zycie na kolcach a nasi też przecież niejedna ostrą zimę przezyli i dali radę bez kolców a na kolcach to jest tutaj dla nas bułka z masłem...Powiem jedno...Norwedzy to kiepscy kierowcy ale jeżdżą wolno i to ich ratuje.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #18
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Piter30 Zobacz posta
    Panowie jestem skłonny stwierdzić,że każdy Norweski kierowca jest lepiej wyszkolony i przygotowany do różnych warunków pogodowych,czynników ludzkich i przestrzennej obserwacji terenu,niże 90% polaków.Proces szkolenia kierowców jest tu naprawde intensywny,i nikt nie zrobi prawka za przyslowiową kopertke.Nie wiem dlaczego ludzie sie czepiaja tego faceta,bo przecież takiego Koenninsega może sobie kupić kazdy smiertelnik z wystarczającą kwotą pieniedzy,i nikt sie go nie bedzie pytał czy ma licencje,doswiadczenie z 1000 konnym potworem i czy wie jak moze skonczyć nieodpowiedzialna jazda takim autem.Pewnie wina jak zwykle nie jest tylko jednostronna,ale moim zdaniem wieksza odpowiedzialność za ten nieszcześliwy wypadek ponosi organizator.Taka moja opinia na ten temat.

    Zgadzam się zdecydowanie

    poniżej artykuł mówiący o tym że już biorą się za ocenę prawidłowości zabezpieczeń podczas w/w imprezy:

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...kt,1932911,324


    @ Seb00 - że ty się nie zgadzasz z moja opinia to nie znaczy że ja takiej mieć nie mogę :D
    i na pewno nie uważam nadal że tylko kierowca tu jest winien ale również organizator jak i sami ciekawscy ludzie
    aczkolwiek gdyby wszyscy stali na skarpie a auto wypadło z trasy nikt by nie ucierpiał poza autem i ego kierowcy czyli jak by nie patrzeć wina organizatora że nie pomyślał o tym

    Czytając co niektóre Wasze opinie potwierdza się to że to MY Polacy jesteśmy najlepszymi kierowcami na świecie i ze szwagrem nie takie tematy żeśmy robili - trochę pokory i pojęcia o czym piszecie i uwierzcie jeden z drugim są lepsi kierowcy od was - mimo że wam się to w głowach nie mieści
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Gdyby był to wyścig lub jazda na czas winni byliby organizatorzy,nie ma co porównywać pokazów samochodów do rajdów WRC,nikt mu nie kazał pałować ile wlezie,miał być to zwykły przejazd ,"wiedział co robi":
    http://www.youtube.com/watch?v=iOr3OoRQVCs
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    nikt mu nie kazał pałować ile wlezie,miał być to zwykły przejazd
    Wszystko w temacie...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą
    Przez Kempes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 07:25
  2. Polka za kierownicą wielkiego zestawu
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 18:21
  3. Idiota z E36
    Przez prezE32s w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 12:15
  4. e65 z dość ciekawą kierownicą
    Przez DoDominik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 08:18
  5. Idiota w BMW
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 08:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •