Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Problem z temperatura / wiatrakiem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    A o to chodzi. Jutro podmieniam i zobaczymy co wyjdzie;) Dzieki

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Witam podepnę się pod temacik w moim przypadku chodzi o wskaźnik temperatury nieraz po zapaleniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów wskazówka z wody wskakuje na pion po chwili spada prawie na sam duł i podnosi się ponownie lub też zostanie na dole i mogę jeździć z pół godziny i nie podniesie się do pionu (zdarza się to nie zawsze nie wiem od czego to zależy nieraz zdarzy się raz na 3 tyg.z tego co zauważam nieraz robię bardzo długie trasy i nie zdarzy się ani razu) .

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Termostat Ci sie pewnie zacina.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    A o to chodzi. Jutro podmieniam i zobaczymy co wyjdzie;) Dzieki
    a sprawdziles najpierw te styki regulowanego termostatu zanim się narobisz? u mnie tu był problem

    jeżeli coś nie styka tam > obwód jest otwarty > grzalka nie grzeje > termostat nie otwiera się przy elektronicznie "sterowanej" temperaturze 110 stopni > tylko przy "bimetalowej" 120 stopni

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Kurka, sorry Shebi, umknelo mi to. Zaraz bede sprawdzac i dam znac.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    No wiec sprawdzilem styki, podmienilem pompke i visco z drugiego auta i nic. Zdecydowalem sie na wymiane plynu, bo okazalo sie, ze zamiast plynu woda byla. Zalalem na nowo prestonem. Teraz trzymie temperature ok 105 stopni podczas jazdy wg testu na zegarach. Podczas jazdy nic sie nie dzieje, na postoju natomiast zanim sie silnik zagrzeje to wentyl od klimy wlacza sie na kilka sekund, natomiast po nagrzaniu silnika do temperatury roboczej dzieje sie to samo:/

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    No wiec sprawdzilem styki, podmienilem pompke i visco z drugiego auta i nic. Zdecydowalem sie na wymiane plynu, bo okazalo sie, ze zamiast plynu woda byla. Zalalem na nowo prestonem. Teraz trzymie temperature ok 105 stopni podczas jazdy wg testu na zegarach. Podczas jazdy nic sie nie dzieje, na postoju natomiast zanim sie silnik zagrzeje to wentyl od klimy wlacza sie na kilka sekund, natomiast po nagrzaniu silnika do temperatury roboczej dzieje sie to samo:/ Pompa wody?

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta


    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Update po 2000km. Zauwazylem, ze puchnie waz, ten z prawej strony (patrzac od maski) w miejscu gdzie laczy sie z pompa wody/termostatem. Wyglada, ze zatrzymuje tam powietrze, po odkreceniu delikatnie korka powietrze schodzi z ukladu i waz wraca do normalnych rozmiarow. Wyglada rowniez na zmeczony, tj. guma jest bardziej miekka i rozciagnieta niz przy chlodnicy. Mozliwe, by zapowietrzony uklad dawal takie objawy? Odpowietrzalem juz kilka siodemek i ta jest pierwsza z tym problemem.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Ja odkręcałem zawsze odpowietrznik a nie korek(chyba że dolewka płynu), po odkręceniu odpowietrznika na bardzo ciepłym(ale nie gorącym) silniku schodziło ciśnienie wraz z powietrzem, i tak kilkukrotnie aż wąż przestał puchnąć. Następnie dolałem płynu i do dziś spokój. Myślałeś o uszczelce głowicy? podejmowałeś jakieś kroki aby to wykluczyć?.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    No wlasnie pomyslalem o uszczelce, ale nie mam zadnych innych objawow. Bardziej mysle o tym calym pierdolniku od pompy i termostatu. Mozliwe, ze termostat sie przycina albo cos. Trzeba bedzie podmianke zrobic i zobaczymy. Waz puchnie ale nie jest twardy, postaram sie film nakrecic albo zdjecia porobic. W kazdym razie zaczne od podmiany z drugiego auta i jesli problem zniknie bedzie wiadomo co nawalilo. Uszczelka to ostatnie co bym podejrzewal, aczkolwiek...

Podobne wątki

  1. Problem z wiatrakiem klimatyzacji ....
    Przez Sebek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 08:36
  2. temperatura
    Przez lionix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 16:16
  3. problem z temperatura silnika
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 17:15
  4. [mechanika] Problem z temperatura M60.
    Przez maxiu456 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 21:48
  5. Temperatura w e32 3.0i
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •