Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 1 bieg zapina na 2 razy

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    1 bieg zapina na 2 razy

    koledzy od kilku dni mam denerwujący problem w bardzo dziwny sposób zapina 1 bieg gdy jeżdżę w trybie D wszystko gra ale jak cofam lub zrzucę na N czuję jak zapieło bieg lecz po dodaniu następuje jakby 2 zapięcie i mocne szarpnięcie do przodu coś w rodzaju kopniaka w dupę auto wystrzela jak z procy zastanawiam się czy powinno startować z 1 biegu na prostej drodze a nie z 2 biegu .Druga rzecz na zimnej skrzyni podczas pierwszego dohamowania dziwnie skrzynia zbija w dół porównał bym to do twardej redukcji z manuala z 4 na 3 z 3 na 2 z 2 na 1 bez gazu na kolejnym dohamowaniu jest już ok .Trzecia rzecz przy 100 /120 wyczuwalnie spina lock-up . Cała historia zaczęła z różnymi odpałami asb rozpoczęła się od wymiany oleju w skrzyni zastanawiam się czy mogło dojść do zatkania lub ograniczenia przepływu oleju w mechatroniku i czy płukanie i powtórna wymiana oleju wyeliminuje te dolegliwości

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jeśli nie chcesz wyjmować skrzyni, wtedy max to wyjęcie mechatroniki (sterowania) i wymycie + przegląd (wymiana uszczelki "przekładki", sprawdzenie luzów tłoczków, wymiana kulek "checkball") + na koniec płukanie skrzyni wraz z przewodami chłodnicy oleju (wymiennika).

    Może pomóc -- ale ja raczej w to nie wierzę.
    Zalecam remont -- jak będzie dobrze zrobiony, to starczy na 180 000.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    dziś dolałem ponad 0.7 litra oleju aż zaczęło się przelewać zapomniałełem jednak przy tej operacji włączyć klimę swiatła itp bajery podwyższające obroty i zastanawiam się teraz czy wtedy weszło by więcej czy nalałem za dużo co do remontu jak pisałem skrzynia w D pracuje perfekcyjnie w manualu zauważyłem że gdy zbiję do jeden wyskoszy od czasu do czasu błąd i wejdzie w tryb awaryjny jak nie wbiję 1 to wszystko jest ok

Podobne wątki

  1. [elektronika] alarm włączył sie 2 razy teraz brak reakcji na piloty
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 07:08
  2. Ile razy zawiodło Cię Twoje auto ?
    Przez Red_Label w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 19:49
  3. [mechanika] Wsteczny bieg w 5HP24
    Przez KillerBMW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 18:43
  4. [mechanika] Bieg startowy automat ----
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •