Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Przełącza sam z LPG na Benzol

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Przełącza sam z LPG na Benzol

    Od jakiegoś tygodnia własnie mi się robi tak że jak silnik jest jeszcze nie do końca rozgrzany ale juz przerzuci na LPG to za chwile samo przerzuca mi z powrotem na benzyne. I sytuacja taka powtarza sie kilka razy pod rząd. Jak go trochę pogazuje to za którymś razem przestaje przerzucac i już moge normalnie jeździć na LPG. Kolejna zagadka do rozwiązania........

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Prawdopodobnie masz za malo plynu w chlodnicy i nie dociera on do parownika bo jest wysoko! W momencie gdy parownik nie jest ogrzewany potrafi sie zamrozic i wtedy jest za male cisnienie gazu co powoduje, ze komp odczytuje to jako brak gazu i przelacza na Pb! Po przegazowaniu dociera troche plynu do parownika i chwile jest git.

    Sprawdz tez szczelnosc ukladu chlodzenia! Ja mialem maly wyciek pod termostatem. Zsunala sie obejma z weza!

    Powodzenia ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tak tak - użyj funkci "SZUKAJ" już kiedyś ten problem był mocno obgadany i jest kilka wariantów .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wielce prawdopodobne że tak jest bo mam do wymiany pompe wody i wiem że płyn chłodniczy ucieka na 100% Musze uzbierać sianko i jak najszybciej ją wymienić. Czasami mi komputer pokazuje kuhlwasser prufen czyli własnie za mało płynu chłodniczego a ostatnio nie dolałem :-/
    Poszukm jeszcze w wyszukiwarce jakie mogą być przyczyny żeby wyeliminować wszystko. Dziękuję za pomoc.

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    W takim razie na 99.9% bedzie to ta przyczyna! Pilnuj poziomu plynu i wymieniaj pompe ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    dolaczajac sie do tematu.. sa jakies objawy padania pompy wody? chce ja wymienic na poczatku roku.. ale zastanawiam sie czy mozna jakos sprawdzac czy juz nie siada?:)

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Re: Przełącza sam z LPG na Benzol

    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Od jakiegoś tygodnia własnie mi się robi tak że jak silnik jest jeszcze nie do końca rozgrzany ale juz przerzuci na LPG to za chwile samo przerzuca mi z powrotem na benzyne. I sytuacja taka powtarza sie kilka razy pod rząd. Jak go trochę pogazuje to za którymś razem przestaje przerzucac i już moge normalnie jeździć na LPG. Kolejna zagadka do rozwiązania........


    Napisz moze najpierw jaki silnik i jaka instalacja.

    Niekoniecznie to musi byc przyczyna przelaczania z powrotem na benzyne.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI

    Re: Przełącza sam z LPG na Benzol

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Od jakiegoś tygodnia własnie mi się robi tak że jak silnik jest jeszcze nie do końca rozgrzany ale juz przerzuci na LPG to za chwile samo przerzuca mi z powrotem na benzyne. I sytuacja taka powtarza sie kilka razy pod rząd. Jak go trochę pogazuje to za którymś razem przestaje przerzucac i już moge normalnie jeździć na LPG. Kolejna zagadka do rozwiązania........


    Napisz moze najpierw jaki silnik i jaka instalacja.

    Niekoniecznie to musi byc przyczyna przelaczania z powrotem na benzyne.
    Mysle, ze przy cieknacej pompie jest to pierwsze co powinien zrobic! Wraz z objawami po przegazowaniu stanowi to o zamarzaniu parownika! Wtedy wlasnie przelacza na Pb. Moze to nie jedyny powod, ale od tego nalezy zaczac ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cieknaca pompa to jedno -
    ale wychodzimy z zalozenia ze jednak obieg plynu przez parownik jest.

    Zaleznie od tego jaka instalacja jest zamontowana jest mozliwe zaprogramowanie warunkow przy ktorych spelnieniu (bledy) instalka bedzie przeskakiwac na benzyne.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Cieknaca pompa to jedno -
    ale wychodzimy z zalozenia ze jednak obieg plynu przez parownik jest.

    Zaleznie od tego jaka instalacja jest zamontowana jest mozliwe zaprogramowanie warunkow przy ktorych spelnieniu (bledy) instalka bedzie przeskakiwac na benzyne.
    Niech sprawdzi, ale parownik najczesciej jest wysoko, a to poweduje, ze gdy jast troche malo plynu on nie dociera do parownika! :P Sprawdzic plyn, dolac gdy trzeba i zobaczyc czy objaw ustapi to nic nie kosztuje.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •