Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Same problemy E38 4.0 V8 HELP ! :(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

    Same problemy E38 4.0 V8 HELP ! :(

    Na początku chciałem powitać wszystkich użytkowników forum! :D
    Do tej pory jeździłem e36 później e39, a teraz przyszedł czas na e38, i jak narazie sam smutek i żal z tego powodu :( W e36 jedyny problem jaki spotkałem to wyrwałem most, i pompa wody w trakcie driftu się dosłownie rozleciała... a W e38 na dzień dobry same kłopoty.
    Potrzebuje po prostu waszej pomocy, jestem z zawodu mechanikiem, kształcę się w tym kierunku w szkole. A na co dzień w praktyce przy swoich samochodach :D
    A teraz do rzeczy... Kupiłem ją tanio z myślą dopieszczenia na ideał :) No i jak narazie denerwują mnie głupie problemy z autem. Potrzebuje pomocy kogoś kto wie jak mi pomóc:
    1 problem -Nie działają mi wycieraczki... podmieniałem przekaźniki pod skrzynką bezpieczników(3fioletowe)... Jedyne co zaczęło działać to spryskiwacz.. I na tym straciłem siły i pomysły bo przestało padać to jeżdżę :D Nie byłem jeszcze u elektryka z powodu że wole sam coś zapytać i zrobić niż na wejściu za może głupią drobnostkę zapłacić komuś 300zł..
    2 problem - pojawił się dzisiaj.. Jadę sobie nie wadząc nikomu :D A tu nagle nie gra radio, telewizorek zgasł :( i jak nacisnę przycisk z zegarkiem to tv się włączy, jest w menu i nic zrobić nie mogę, po chwili gaśnie, nie da się włączyć radia nawet na chwilę... Taka sytuacja, i nie wiem co to może być...
    3 problem - była popsuta stacyjka (obracała się o 360) i poprzedni właściciel miał założyć nową żebym kupił od niego auto i myślałem że będzie wszystko super... To założył stacyjkę od 3.0 v8, i teraz po wyjęciu kluczyka świecą zegary i tv(no teraz tv już nie świeci bo mu odbiło) Da się coś z tym zrobić czy jedynie co to kupić stacyjkę oryginalną od 4.0? Bo na noc muszę odłączać akumulator a to jest męczące.
    4 problem - taki mały mniej ważny, ale jednak! :D Jak kupowałem to nie działała roletka tylnej szyby, na następny dzień po zakupie działała, wszystko super, i teraz nie działa już 3 dni.
    5 Problem - .. Najmniejszy bo mechanik mam nadzieję że do tego dojdzie ale wole was zapytać ;) Bmw jak na 286koni jest strasznie słaba od dołu i słabo reaguje na gaz, dopiero ją kupiłem i jeżdżę jak narazię poprzednim autkiem, ponieważ jak się okazało gaz ma chyba rozjechane mapy od gazu bo pali około 30 litrów... Co to może być? Czujnik położenia wałka rozrządu od strony pasażera jest wymieniony na nowy, co to może być ? Jakiś czujnik temperatury? Czy bardziej przepływomierz??? Jeżeli ktoś miał by ochotę napisać post który może mi pomóc będę bardzo wdzięczny!!! Postaram się pomóc każdemu kto zapyta o e36 ;)) Wiem że po przeczytaniu tego tematu autko jest zajechane, ale tak nie jest. Kupiłem ją za dobre pieniążki i chce żeby była w perfekcyjnym stanie, i została w moich rękach na dłużej :) PS: mój ojciec po przejechaniu się 7er stwierdził że chyba kupi taką samą tylko że 3.0d ;) Jednak kto się przejedzie chociaż raz, zakocha się w tym aucie od pierwszego kontaktu :D:D:D



    Mam nadzieję że mi pomożecie bo na innym forum napisałem posta, i tylko spam w moim temacie... Proszę was pomóżcie mi :(
    Ostatnio edytowane przez Kyniu94 ; 30-06-2013 o 16:58

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Masz automat? Na sporcie też ma mało mocy? Ten silnik ogólnie się od dołu wolno zbiera i dla mnie to nic nowego, chociaż na sporcie lub programie '4' jest trochę żwawsza. A skoro odpinasz codziennie na noc akumulator to nic dziwnego że pali spoko skoro musi korekty ustawiać od nowa, nie? Czy się mylę?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Spalanie na gazie jest ogromne ze względu zapewne na rozjechane mapy albo przepływkę czy coś w tym stylu, okaże się jak we wtorek pojadę do gazownika, ale na pewno jest za słaba, na benzynie trochę lepiej, ale jak bym np chciał powiedzmy że od 0 uzyskać setkę to zapewne zajmie mi to z 15 sekund xd czy na sporcie czy nie. Na benzynie powyżej 4-4,5tyś obrotów jest rakieta, silnik nie kopci ani nic w tym stylu, pali ładnie na wszystkie gary zimny czy ciepły, na gazie troche kuleje na wolnych ale to mało ważne. Na wysokich jest moc, na gazie i na benzynie, ale od dołu to masakra, na gazie żeby wyprzedzić samochód jakikolwiek, muszę wcisnąć w podłogę i KD bo inaczej po prostu nie wyprzedzę.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Co do odpinania akumulatora, nie odpinałem przez dwa dni, cały czas miała prąd, za 50zł na gazie ledwo 60km zrobiłem. = 21L gazu - 60km
    Z opisu widzę że mamy ten sam rok model i silniczek, tyle że ja mam zrobiony lift przód tył, bez progów.
    Ostatnio edytowane przez Kyniu94 ; 30-06-2013 o 15:47

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Kyniu94 Zobacz posta
    Co do odpinania akumulatora, nie odpinałem przez dwa dni, cały czas miała prąd, za 50zł na gazie ledwo 60km zrobiłem. = 21L gazu - 60km
    Z opisu widzę że mamy ten sam rok model i silniczek, tyle że ja mam zrobiony lift przód tył, bez progów.
    Jeśli odepniesz akumulator to komputer gazu resetuje ustawienia i musisz na nowo za każdym razem wgrywać wcześniej zapisane ustawienia lub na nowo ustawiać wartości.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Czyli mapa od gazu itd wszystko musi być wgrane przez gazownika na nowo? Mam instalacje prinsa

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Ano od nowa.
    Jakiego masz dokładnie kompa?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Nie wiem, wieczorem sprawdzę i napiszę. Ręce mi już opadają na ten samochód :( Akumulator wstawiłem nowy od diesla, większy. Radio nie działa, nawigacja włącza się na chwile gdy nacisnę przycisk z narysowanym zegarkiem, nie mogę nic zrobić, tylko popatrzeć na menu i po chwili gaśnie ;/ Mam co prawda inna stacyjkę ale wcześniej jeździłem i normalnie wszystkie funkcję działały ;/

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Zrób porządek z gazem. Jedź na ustawienie.
    Nowy akumulator to znaczy jaka pojemność? Sprawność sprawdzałeś czy tylko napięcie?

    Tak w ogóle to zacznij jednocześnie z diagnostyką na jakimś kompie.

Podobne wątki

  1. Problemy z tylnym zawieszeniem e38
    Przez poulyz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 20:03
  2. [silnik] problemy po kupnie e38
    Przez bolo88pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 14:51
  3. problemy z centralnym zamkniem e38
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 17:49
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 11:46
  5. [e38] Problemy z silnikiem
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •