Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Same problemy E38 4.0 V8 HELP ! :(

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    duzo pinów jest przy silniczku od wycieraczek ???

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Damiantsk Zobacz posta
    Zmień koniecznie ten akumulator to może znikną problemy z radiem itp, u mnie miałem przypadek taki że raz na noc zostawiłem w gnieździe transmiter mf i rano chcąc odpalić auto nie odpaliło jak by paliwa nie było , bo kręciła ładnie , 20min pod prostownikiem i odpaliła, więc wniosek taki że beemki potrzebują aku w dobrym stanie i dobrze naładowany bo iskry nie da, a za mały akumulator to komputer może odczytywać jakieś za małe napięcie czy coś takiego i blokuje zbędna elektronike, może tak może nie ale aku na pewno do wymiany polecam VARTE .Co do wycieraczek ,zdejmij osłone pod szyba , dostań sie do silniczka jeśli jest tam dostęp bo nie pamiętam już ,i sprawdź silniczek na krótko , może po prostu wyzionoł ducha :)bywa :)
    łatwe do sprawdzenia i dużo powie.


    Teraz ja może sie podepne pod temat, na komputerze wykazało mi że nie odpowiada żadna podzuka 4sztuki włącznie , wszystkie są podpięte , auto miało dzwona lecz z przodu , przednie poduchy są ok . Nie bardzo wiem gdzie jeszcze szukac jak sprawić aby działały bo nie dość że niebezpiecznie to jeszcze ta wkurzająca lampka z podzuszką :)
    jakby akumulator nie trzymał napięcia to nadawał by się tylko do wymiany. Elektronika jest bardzo wrażliwa ale na spadki napięć a nie na pojemność, w akumulatorze najważniejszy jest prąd rozruchowy.
    Co do pojemności to gdyby akumulator nie trzymał długo napięcia i nie dało by się go po długim czasie naładować to jest jedyna oznaka że ma już bardzo małą pojemność a co za tym jeszcze idzie bardzo mały prąd rozruchu, który nie będzie wstanie nawet poruszyć rozrusznikiem.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 01-07-2013 o 21:08

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    u mnie kręci jak nowy na tym i na poprzednim akumulatorze, co zauważyłem przed chwilą do zmieniarka od nawigacji w bagażniku nie świeci, jak radio wcześniej działało to świeciła się dioda że działa. Zmierzyłem dzisiaj przyspieszenie od 0 do 100. Na benzynie 9 sekund a na gazie 10 sekund, do 3tyś jest muł później już idzie przyzwoicie. Co za tym idzie, gdy jedzie się w trasie to strasznie nie wygodnie jest wyprzedzać, żeby wyprzedzić tira muszę wcisnąć KD bo inaczej auto ledwo idzie na wolnych obrotach... Ktoś wie co jest winowajcą tego muła ?

    PS: Naczytałem się poradników na naszym forum o tych przekaźnikach zalewanych woda i gnijących wtyczkach, mam schematy, i jutro będę walczyć :D:D:D
    pozdrawiam ;)
    Ostatnio edytowane przez Kyniu94 ; 02-07-2013 o 00:47

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kyniu94 Zobacz posta
    u mnie kręci jak nowy na tym i na poprzednim akumulatorze, co zauważyłem przed chwilą do zmieniarka od nawigacji w bagażniku nie świeci, jak radio wcześniej działało to świeciła się dioda że działa. Zmierzyłem dzisiaj przyspieszenie od 0 do 100. Na benzynie 9 sekund a na gazie 10 sekund, do 3tyś jest muł później już idzie przyzwoicie. Co za tym idzie, gdy jedzie się w trasie to strasznie nie wygodnie jest wyprzedzać, żeby wyprzedzić tira muszę wcisnąć KD bo inaczej auto ledwo idzie na wolnych obrotach... Ktoś wie co jest winowajcą tego muła ?

    PS: Naczytałem się poradników na naszym forum o tych przekaźnikach zalewanych woda i gnijących wtyczkach, mam schematy, i jutro będę walczyć :D:D:D
    pozdrawiam ;)
    a nie masz przypadkiem vanosów ?

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    w 4,0V8 nie było vanosów kolego

    9s do 100 to za kiepsko powinno być około 7,3-7,5s jak mega dopas to 7,7 także masz czego szukac w sensie zdechłych koników

    świece sprawdź cewki i przepływke stawiam na tę ostatnią

    aha i zmierz kompresję

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Nie jestem elektrykiem ani mechanikiem ale mam 740 :)
    Opiszę co ja sądzę :
    1 problem - wymienić silniczki wycieraczek lub wymienić te wajchy przy kierownicy :)
    2 problem - uszkodzona puszka mk3 lub tunera TV. Za mało dostarczanego prądu to na 1szym miejscu. Przebicia. Wszystko może wyłączać TV.
    3 problem - Akumulatora się nie odłącza bo wszystko się wali. Możliwe że tą operacją uszkodziłeś owy telewizorek. Właściwe aku do 740 to 95/100A i 800 prądu rozruchowego.
    4 problem - jak wyżej. Mogłeś spalić ją zabawą akumulatorem. Lub uszkodzić jakiś bezpiecznik. Rolety raczej się nie psują.
    5 Problem - .. Mi 740 pali około 18 litrów gazu 22 jak depcze na trasie 12 GAZU!. Ja mam swoją w manualu wiec moje przyśpieszenie jest dużo lepsze w granicy 6-7 teraz jak mam ją pomodzoną to nawet mniej.
    Co do braku mocy. Tak jak pisałeś czujnik / przepływka / cewki i najciekawsze ! -KATALIZATORY- Mój kolega miał problem że nie miał mocy w e36 323. Wszystko wymienił czujnik, przepływkę, cewki sprawdził, pod komputerem nic nie wykazywało. I okazało się że ma zapchany KATALIZATOR :). Wytnij i sprawdź efekty.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    u mnie są 2 katalizatory, chyba oryginalne, jak podjadę pod dom to słychać ich ładne cykanie jak stygną. Macie jakieś sposoby żeby sprawdzić katalizatory czy nie są zapchane? Vanosów nie mam to nie jest 4.4 tylko 4.0. Świece mam nowe, autko czasami minimalnie kuleje na jeden cylinder, ale na gazie, na benzynie chodzi idealnie, tylko po prostu troszkę mułek od dołu, wycieraczki stawiam na zgnite wsówki od przekaźników bo widać od góry że nie są w najlepszym stanie. Dzisiaj wieczorem mam zamiar do tego zajrzeć,(mam już wszystkie schematy itd.) ostatnio czasu ciągle brakuje, tak to już bym dubał pod maską :D No i jak tylko znajdę czas to podjadę wreszcie na kompa ;) Stawiam na przepływkę... Ktoś coś majstrował przy wtyczce od przepływomierza. Na ile powinna być kabli? U mnie jest na 4. Pozdrawiam :)

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Kompresja na pewno jest ok, raz w celach sprawdzenia dałem na luzie do odcięcia patrząc na wydech, i o dziwo Bawarka nie puściła nawet najmniejszej chmurki :) Wiem z doświadczenia że gdy kompresja słaba, to zawsze silnik przy odcięciu puści chmurkę mniejszą lub większą. Proszę mnie od razu nie krytykować... Wiem że to nie M3 tylko limuzyna, i jeżdżę nią tak jak na to autko przystało :) Pozdrawiam :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    czytam, czytam, i.. o ja pier*ole.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    No to pie*d*l dalej, wiele nowego wniosłeś w temacie.

Podobne wątki

  1. Problemy z tylnym zawieszeniem e38
    Przez poulyz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 20:03
  2. [silnik] problemy po kupnie e38
    Przez bolo88pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 14:51
  3. problemy z centralnym zamkniem e38
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 17:49
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 11:46
  5. [e38] Problemy z silnikiem
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •