Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ wnetrze] Skóra na boczkach - różne warianty

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [ wnetrze] Skóra na boczkach - różne warianty

    Ostatnio zauważyłem, że większość E38 ma skórę w przednich drzwiach tylko na bocznym airbagu. Natomiast NIE ma skórzanego obszycia tej "półeczki"/podłokietnika na którym macie sterowanie szybami/lusterkiem + uchwyt do zamykania drzwi.

    W moim 740 ten podłokietnik był obszyty skórą, chociaż nie miałem pakietu "Full Leather" (nie wiem jak ta opcja zwała się na rynku niemieckim) - czyli skórzanych CAŁYCH boczków, góry deski rozdzielczej i podsufitki.

    Wstępnie widzę dwa wytłumaczenia:
    - albo obszycie "półeczki" idzie w parze ze skórzaną konsolą środkową i dołem deski (a propos - czy to zawsze występuje łącznie?),
    - albo idzie to w parze z określonym rodzajem skóry (ja miałem Nappaleder Soft).

    Ktoś coś wie na ten temat? Jak macie u siebie??
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Też mam całe drzwi w skórze - ale deska jest zwykła .... kolor skóry - szary - poprostu szary :)
    Tunel środkowy tez jest w skurze

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    u mnie też jest cały boczek obszyty góra środek rączki i dół i tak somo deska rozdzielcza cała obszyta z tunelem ale nie wiem czy to do końca jest skóra raczej skóro podobna, tak samo na boczkach wydaje mi się że troszkę prawdziwej i troszkę sztucznej dali ale kolega w 740 już ma inaczej więcej plastiku rączki gdzie są klawisze szyb już nie ma obszytej jak u mnie i deski też nie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    No mi właśnie chodzi o tą rączkę na drzwiach - kiedy ona jest obszyta skórą/od czego to zależy?

    Bo że jak całe drzwi są w skórze to i reszta jest skórzana (lub "skórzana", zależy w którym miejscu) - to jasne, mamy wtedy po prostu pakiet full leather.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam cały boczek w "skajce" ;) tunel środkowy i cały dół deski ...Spotkałem się z takimi kombinacjami jak tylko boczki ,boczki plus rączka i boczki rączka tunel .... Chyba to były jakieś pakiety tylko gdzie szukać odp.... ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Masz cały boczek + tunel i dół deski (zakładam że nie zakładałeś sam ;) ) - a nie masz góry deski i podsufitki? To już nie ma tu chyba żadnej reguły...

    Może nie było żadnych pakietów (przynajmniej w Europie) - tylko po prostu klient określał osobno każdy element czy chce mieć w skórze?? :hah:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Akurat do tego się nie dotykałem ;D ... jeszcze ;D
    w ori wszystko decha standart i szary sufit ( już nie ;) ) ... Pierwszy nabywca tak zechciał :]

  8. #8
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Chyba jest tak że jak sobie klient zamówił troszkę lepszy rodzaj skóry to wtedy automatycznie dól deski jest obszyty tą skórą jak i boczki, chyba że tak jak w większości 750 góra deski jest w skórze wtedy i górne elementy boczków też są obszyte.
    Ja mam skórę "wasser bueffel/anthrazit (P2AT)" i właśnie cały dół jest obszyty, łącznie z boczkami.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Hm, to by mógł być jakiś trop - bo zwykle jak widuję (np. na mobile.de) Nappaleder, to tunel jest obszyty...

    A kiedy mówicie że macie "dół boczków w skórze" - to macie na myśli tylko ten podłokietnik/rączkę, czy może:
    - tapicerkę na samym dole, tzn. na kieszeni na mapy? Ja tam miałem taką wełnianą matę/wykładzinę
    - element wokół tego okrągłego głośnika? (u mnie był tam już plastik)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Ja mam pakiet full leather i gora deski nie jest obszyta. Wydaje mi sie ze tyczylo sie to tylko 750 i ew 740i. A obszycie drzwi zawsze laczylo sie z obszyciem tunelu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •