Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: MOKRA PODŁOGA PRAWY PRZÓD ... klima?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa

    MOKRA PODŁOGA PRAWY PRZÓD ... klima?

    Witam ,

    Dzisiaj po tygodniowym brudzeniu auta.. czyszczenie i ZONK.. pod dywanikiem pasażera mokro (wody nikt nie rozlał.. itp ) deszcz nie padał... od paru dni więc nie wiem co jest ... mam podejrzenie że to Klima wylewa bo gdzieś coś zapchane jest tylko nie wiem gdzie - w audi s8 tak miałem kiedyś i po wyczyszczeniu było ok.. wcześniej problemu nie zauważałem ale klima była nie do końca nabita..

    dzieki za pomoc...

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Poszukaj,było na forum setki razy

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Jak już się napatoczyłem na ten temat to chciałem się podzielić takim przykrym doświadczeniem , w e38 zapchało mi się odprowadzenie wody z szyberdachu po zajebiście mocnej ulewie rano 1cm wody na podłodze z przodu , zalane fotele , słupki podsufitka! Warto od czasu do czasu uchylić dach i przeczyścić odprowadzenie wody bo skutki są piekielnie denerwujące no i szkoda auta.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    wiec przeszukalem forum i wlasnie tylko o szyberdachu znalazlem ale mój samochód nie był na deszczu od tygodnia - jak padało to stał w garażu tak akurat wyszło i raczej nie ma szans na to aby woda weszła w ten sposoļ poza tym wtedy jest zaciek na podsufitce a tu go nie ma - mialem to w e38...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez aretim5 Zobacz posta
    wiec przeszukalem forum i wlasnie tylko o szyberdachu znalazlem ale mój samochód nie był na deszczu od tygodnia - jak padało to stał w garażu tak akurat wyszło i raczej nie ma szans na to aby woda weszła w ten sposoļ poza tym wtedy jest zaciek na podsufitce a tu go nie ma - mialem to w e38...
    Masz po stronie pasazera za schowkiem pudelko ze sterownikami , za ktorymi jest odplyw wody . Pewnie sie zapchal a woda sie zebrala wczesniej tylko nie zauwazyles tego . Czeka Cie zdejmowanie calej podlogi i od strony maski wyjmowanie filtrow itp i proba dostania sie do tego odplywu i wypieprzenie tego syfu ,ktory go pewnie zapchal. Jakies 20h roboty u mnie było i to przy zadbaniau o to zeby nie pociac dywanow tylko ladnie wyjac. Chyba ,ze chcesz cala podloge elegancko wyjac to musisz kokpit rozebrac. ogolnie straszna robota , 2 raz bym sie tego nie podjal. A i zapomnialem ,ze jesszcze suszenie wnetrza i tej gabki pod nogami jakies 2-3 dni zeby stechlizna nie walilo musi byc ladnie. Zycze powoddzenia ogolnie. W razie jakichs pytan pisz na PW , ile bede mogl to Ci pomoge. Klime mozesz smialo wykluczyc bo to by zostawialo sladowe krople tylko jakby cos bylo. A woda w srodku mogla juz ponad miesiac i lezec , tylko przegapiles. Ja u siebie po pol roku zauwazylem jak mi szyby zaczely parowac
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 29-06-2013 o 20:03

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    Było 318i E46 jest 745i E65
    Skąd
    Złotów
    Podpinam się pod pytanie, ja z kolei mam problem od strony kierowcy i woda pojawia się pod dywanikami po deszczu :(
    na podsufitce nie widać zacieków, nie jest mokra, gdzie szukać przyczyn...
    szukałem wyszukiwarką ale nie potrafię znaleźć albo nie potrafię szukać :(
    woda leci podszybiem do środka ?? W s-ce miałem taki problem po zatkaniu odpływu wody z podszybia...
    O ile w W220 dostęp do odpływu i wyczyszczenie jego był banalnie prosty o tyle w E65 i N62B44 pod maską nie wiem nawet gdzie jest
    Ostatnio edytowane przez Mates M-Power ; 29-06-2013 o 20:29

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Masz po stronie pasazera za schowkiem pudelko ze sterownikami , za ktorymi jest odplyw wody . Pewnie sie zapchal a woda sie zebrala wczesniej tylko nie zauwazyles tego . Czeka Cie zdejmowanie calej podlogi i od strony maski wyjmowanie filtrow itp i proba dostania sie do tego odplywu i wypieprzenie tego syfu ,ktory go pewnie zapchal. Jakies 20h roboty u mnie było i to przy zadbaniau o to zeby nie pociac dywanow tylko ladnie wyjac. Chyba ,ze chcesz cala podloge elegancko wyjac to musisz kokpit rozebrac. ogolnie straszna robota , 2 raz bym sie tego nie podjal. A i zapomnialem ,ze jesszcze suszenie wnetrza i tej gabki pod nogami jakies 2-3 dni zeby stechlizna nie walilo musi byc ladnie. Zycze powoddzenia ogolnie. W razie jakichs pytan pisz na PW , ile bede mogl to Ci pomoge. Klime mozesz smialo wykluczyc bo to by zostawialo sladowe krople tylko jakby cos bylo. A woda w srodku mogla juz ponad miesiac i lezec , tylko przegapiles. Ja u siebie po pol roku zauwazylem jak mi szyby zaczely parowac

    to mnie nie pocieszyłeś ... bede chyba to odkladał bo narazie nie mam 2 dni na takie coś.....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Witam.
    Zwróć uwagę na poziom płynu chłodniczego bo mogła się rozszczelnić nagrzewnica.Objawami to;parowanie szyb,zapach" magi "takiej przyprawy do rosołu,ubytki płynu i mokry, tłusty dywanik.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez aretim5 Zobacz posta
    to mnie nie pocieszyłeś ... bede chyba to odkladał bo narazie nie mam 2 dni na takie coś.....
    Ja to robilem 2 dni bo mi zalezalo zeby ladnie dywaniki powycinane byly i samo suszenie trwa ...chyba ,ze masz jakieś dmuchawy czy coś zeby to przyspieszyc ...ale naprawde robota wymaga mega cierpliwosci. Jak odlozysz na pozniej to mily zapach stechlizny na pewno sie zwiekszy...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    i jak żyć panie premierze ...

    a skąd leci ta woda? bo nie z szyberdachu tylko z maski? bo może z góry da sie jakoś przepchać bez demontażów... jakimś drutem albo coś

    - Chomik1 - moja plama nie jest tłusta zapachu magi też nie ma ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •