Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: problem z uruchomieniem silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów

    problem z uruchomieniem silnika

    No i przyszedł czas na mnie :-)
    Koledzy mam taki oto problem:

    wkładam kluczyk do stacyjki, przyciskam START/STOP i ... nie kręci rozrusznikiem. Wyskakuje parę błędów m.in. od skrzyni biegów, servotronic, DTC, i inne. Zdarzyła mi się taka sytuacja w kwietniu. Wtedy myślałem, że to słaby akumulator (miałem jeszcze ori 8-letni), więc kupiłem nowy i problem zniknął na trzy miesiące.
    Teraz sytuacja się pojawia co jakiś czas. Kiedy mam problem, dzwonię po kogoś, podpinamy kable rozruchowe z innego aku i odpala, a błędy znikają same.
    Myślę sobie: 1. alternator/regulator napięcia, 2. niezakodowany nowy aku, 3. felerny nowy aku, 4. coś kradnie prąd.
    Aku zakodowałem, pojechałem do kilku znajomych mechaników, pomierzyli i stwierdzili, że wszystko w porządku (ładowanie na uruchomionym silniku 14,7V), pobór w stanie spoczynku 0,36A (tak powiedział mi jeden z mechaników - nie za dużo ?)
    Wszystkie objawy wskazywać by mogły na słaby prąd przy rozruchu, ale:
    1. trzy dni temu - udało się uruchomić silnik, ale złapał błąd od skrzyni, po wykasowaniu INPĄ wszystko grało.
    2. wczoraj - wkładam kluczyk i nie odpala. Wyskakuje błąd od skrzyni i servotronika; wyjmuję kluczyk, zamykam centralny, otwieram, ponownie wkładam kluczyk i auto odpala; błąd od skrzyni znika, zostaje tylko błąd servotronika.

    ... i co Wy na to ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Zanim zaczniesz grzebać sprawdź aku przyrządem i wyczyść klemy, a potem powodzenia

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Kurdę, a już się ucieszyłem, że ktoś mnie naprowadzi ...
    Akumulator sprawdzony, nowy kupiony 3 miesiące temu. Klemy czyściutkie. Czujnik temperatury akumulatora ok. Ładowanie ok. Alternator z regulatorem ok. Pobór w stanie spoczynku na poziomie 0,36A.
    Podejrzewam, któryś sterownik (silnik, skrzynia), ale zastanawia mnie to uruchamianie po kablach ... Mam zabezpieczenie rozruchu kartą, ale to już wykluczyłem. Teraz jeszcze zmieniłem kluczyk. Może to on jakiś trefny...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Skąd
    Warszawa
    koło pasowe może nie ładować.. i utrudniać rozruch.. objawy twoje są dodobne to tego co miałem w e65 i e60 zaraz przed ostatecznym rozpadem .........

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez aretim5 Zobacz posta
    koło pasowe może nie ładować.. i utrudniać rozruch.. objawy twoje są dodobne to tego co miałem w e65 i e60 zaraz przed ostatecznym rozpadem .........
    piszesz o kole pasowym alternatora ? No ale przecież napisałem, że wszystko z ładowaniem ok...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    30
    BMW
    730
    Skąd
    siedlce
    podpinam się pod temat...mam taki problem w e65 740d ,że wciskam przycisk start coś tam klika,pyka(jak by akumulator nie dał rady ruszyć,choć akumulator dobry)i po czasie odpala.po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu czasami łapie za raz lub znów coś pyka,klika i znów na szczęście pali,ale coś jest nie tak,miał ktoś już taki problem???w sumie umówiłem się do mechanika jak coś poradzi to napiszę,przyda się dla innych forumowiczów.
    zaznaczam że nie ma błędów na ekranie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Tak czytam i myślę że jak by mnie to spotkało to zaczął bym grzebanie od rozrusznika. Takie objawy może dawać kiedy robi zwarcie lub jak ciężko kręci bo jest pozacierany na tulejkach i po prostu robi przeciążenie,albo jak objawy u pikul123 to może tak zwany bendiks jest uwalony i nie zaskakuje za każdym razem bo styki ma popalone.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    To może być rozrusznik, bo dziś jak uruchamiałem auto, to dziwnie zakręcił z delikatną przerwą (tak, jakby się zawahał :-) )
    Ale czy jak robi się zwarcie w rozruszniku, to może łapać od tego różne błędy (m.in. skrzynia. DTC, servo) ?
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 02-07-2013 o 06:08

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    W tym aucie wszystko jest możliwe:D Jak robi zwarcie to i napięcie spada a w tedy możliwe że wariują systemy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Umówiłem się na naprawę rozrusznika na poniedziałek. Dam znać, co zdziałali.

Podobne wątki

  1. [silnik] SWAP silnika i problem
    Przez donkojote w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 20:35
  2. problem z temperatura silnika
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 17:15
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 12:20
  4. Trudnosci z uruchomieniem silnika. E38 3.0 b+gaz
    Przez FIREWOLF1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 20:45
  5. problem z chlodzeniem silnika
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •