Tak jak w temacie, wypada mi zapłon na zimnym silniku na 8,6,5 cylindrze Motor to 3.6 N62 rok auta 2003czerwiec. A więc po koleji, kupiłem auto jako uszkodzone nie pracował silnik na wszystkie cylindry Bank2 przyczyną była wtyczka od cylindra 8 poprawiłem i praca silnika się unormowała. Od razu wziełem się za wymianę oleju 5w30 (bo nie zmieniany ze 100lat), odmy, filtr powietrza, termostat (był cały czas uchylony), świece, cewki bosch. I jest problem na zimnym motorze gdy odpalę go z rana pracuje w miarę przyzwoicie, gdy jadę spokojnie bez gwałtownego dodawania gazu jest ok, ale jak chcę przyśpieszyć wtedy wyrzuca błąd i ograniczenie mocy wypadanie zapłonu prawie całego Bank2. Jeżeli na obrotomierzu zginie pierścień, czyli jakaś temperatura została osiągnięta mogę deptać i żadnego wypadania zapłonu nie ma. Z czasu pojawi się błąd kata od Bank 2, jest też problem z korkiem wlewu oleju, gdy odkręcam na zapalonym silniku jest zasysanie i gaśnie, bagnetem też ssie z tym że od razu po wymianie odm tego nie było, mogłem bagnet wyjmować i nic się działo.Przy silniku widać że nie było nic grzebane od dawna bo była dosyć duża warstwa kurzu. jakie dalsze procedury, badanie kompresji? Profesjonalna diagnostyka, bo słyszałem że Inpa nie zawsze wszystko pokaże w tym modelu?