Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wypadanie zapłonu na zimnym N62

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski

    Wypadanie zapłonu na zimnym N62

    Tak jak w temacie, wypada mi zapłon na zimnym silniku na 8,6,5 cylindrze Motor to 3.6 N62 rok auta 2003czerwiec. A więc po koleji, kupiłem auto jako uszkodzone nie pracował silnik na wszystkie cylindry Bank2 przyczyną była wtyczka od cylindra 8 poprawiłem i praca silnika się unormowała. Od razu wziełem się za wymianę oleju 5w30 (bo nie zmieniany ze 100lat), odmy, filtr powietrza, termostat (był cały czas uchylony), świece, cewki bosch. I jest problem na zimnym motorze gdy odpalę go z rana pracuje w miarę przyzwoicie, gdy jadę spokojnie bez gwałtownego dodawania gazu jest ok, ale jak chcę przyśpieszyć wtedy wyrzuca błąd i ograniczenie mocy wypadanie zapłonu prawie całego Bank2. Jeżeli na obrotomierzu zginie pierścień, czyli jakaś temperatura została osiągnięta mogę deptać i żadnego wypadania zapłonu nie ma. Z czasu pojawi się błąd kata od Bank 2, jest też problem z korkiem wlewu oleju, gdy odkręcam na zapalonym silniku jest zasysanie i gaśnie, bagnetem też ssie z tym że od razu po wymianie odm tego nie było, mogłem bagnet wyjmować i nic się działo.Przy silniku widać że nie było nic grzebane od dawna bo była dosyć duża warstwa kurzu. jakie dalsze procedury, badanie kompresji? Profesjonalna diagnostyka, bo słyszałem że Inpa nie zawsze wszystko pokaże w tym modelu?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    24
    BMW
    e65 730d 04
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Witam,czy to nie jest przypadkiem auto z gazem co stało jakis czas temu na allegro w woj.pomorskim za 29.900 ? bo dzwonilem tam i gadalem z gosciem podobne objawy były i cos mówił że wymienił świece i cewki na nowe.ja bym w nim zmierzył pierwsze co kompresje,potem zobaczył czy cewki napewno nie jakies wadliwe bo się zdarzały podobno,sprawdzić świece czy odpowiednie,przepływka,czujniki w silniku.a pod kompa nie podłączałeś ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    Dokładnie z pomorskiego, skusiłem się na te auto, bo odpowiadało mi wyposażeni, stan blacharski-co prawda do polerki ale nie jest to jakis zlepek. Świece nie były wymieniane-dopiero ja je zmieniłem, ale cewki wyglądają na świerze i właśnie kompresja twierdzi że była mierzona, ale sprawdzę sam jak to wygląda. Podłanczałem się Inpa, ale nie potrafię wszystkiego zinterpretować.

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez hubbimakow Zobacz posta
    Świece nie były wymieniane-dopiero ja je zmieniłem, ale cewki wyglądają na świerze

    To w koncu cewki byly zmieniane czy nie ?

    U gory piszesz ze tak, na dole ze wygladaja na swieze.



    Czy auto jezdzi dalej na LPG czy tylko na PB ?

    Jezeli jezdzi takze na LPG to po pierwsze zmien wszystkie cewki na nowe, pojezdzij ze 100 km tylko na PB i wtedy jedz na ustawienie instalacji LPG.

    Komunikat kata pojawia sie najprawdopodobniej z powodu dlaczonej jednej strony silnika - chodzi o to zeby nie jechac za szybko bo uszkodzisz katy.

    Zasysanie przez korek w N62 to normalka.

    Swiece powinienes kupic NGK Vline 30, cewki mozesz kombinowac z zammienikiem bo najprawdopodobniej w opakuwaniu beda BERU lub BOSCH.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    24
    BMW
    e65 730d 04
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Mi mówił ten gość że nie mierzył kompresji,dziwny człowiek :) Daj znać jak już zmierzysz kompresje lub dojdziesz co to jest bo sam jestem ciekaw :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    No nie ja tych cewek nie wymieniałem, wszystkie są firmy bosch. Dokładny błąd który mi się wyświetla postaram się zamieścić. Co do LPG to nie jeżdżę bo do regeneracji jest reduktor-już zestaw naprawczy jedzie, tak więc tylko Pb. Już sobie prawie wystrugałem przyżąd do pomiaru ciśnienia więc jak zmierzę to dam znać, a co do pomiaru to robić na rozgrzanym silniku? a co z otwarta przepustnicą bo niby jest takie zalecenie żeby w czasie kręcenia rozrusznikiem pedał gazu do oporu w celu otwarcia przepustnicy, czy w tym wypadku będę miał ją otwartą? Człowiek dziwny bo jak się zapytałem czy OC jest opłacone to powiedział że tak, a okazało się że od 2012 nie było nic uregulowane. Sebek czyli zasysanym korkiem oleju nie mam się co martwić, a jaki może byc koszt oryginalnej cewki bo bosha u mnie stoja po jakieś 150PLN

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    zamien cewki na drugą strone silnika i zobacz czy bedzie wypadanie zapłonu. uszczeli pod pokrywami zaworów całe? nie ma oleju jak swiece wymieniałeś? sprawdź jeszcze seperatory odmy bo nowe tez moga być wadliwe.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    24
    BMW
    e65 730d 04
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Można robić niby na zimnym i na ciepłym silniku, ile ludzi tyle zdań,ale ja bym był za tym żeby na ciepłym :) Na ciepłym ciężko tam będzie ręce wsadzić i kręcić no ale cóż :) Przepustnica musi być otwarta

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    Uszczelki pod pokrywami zaworów nie ciekną-widać że ktoś kiedys na paprał tam silikonem, ale przy wymianie świec oleju było tyle co na podkładce na świecy. Zdejme odmy i zobacze te membrany. Jeszcze w tym aucie był zrobiony taki patent że klapka w wydechu końcowym była zamknięta na stałe i w dodatku złapana opaską żeby się nie otworzyła tylko co to miało na celu? Oczywiście usunołem ten patent i jest otwarta tylko muszę ją podłonczyć do tego mechanizmu otwierającego. Z tym pomiarem ciśnienia to faktycznie będzie gorąco, ale to nic damy rade

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    A więc robiłem pomiar kompresji na gorącym silniku bez testu DISem, przyrządem własnej konstrukcji czyli zaworek zwrotny z manometrem i wychodzi mi po 8-8.5 bara na każdym cylindrze, chyba coś przy mało wyszło, co? Tylko że też nie spełniłem chyba ważnego warunku, aku nie był naładowany a ostatni pomiar skutkował komunikatem na desce o słabym aku. Zauważyłem że na zimnym silniku z włączona klimą nie ma wypadania zapłonu, a są powracające dwa błędy 2760 CDkSLS Secondary Air System
    273D CDKKAT2 - Catalyto-converter conversion (bank2).

Podobne wątki

  1. e38 odpowietrzenie zbiornika a wypadanie zapłonu
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 22:13
  2. [e38] silnik padnięta rolka a wypadanie zapłonu.
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:56
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:31
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:31
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 02:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •