Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: JAKIE PALIWO DO 730d lub 740d ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    JAKIE PALIWO DO 730d lub 740d ??

    Pewnie nie tylko ja chciałbym to wiedzieć, czy tankujemy zwykłe ON czy jakieś ulepszone typu VERVA ?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Ja tankuje Vpower Diesel na Shellu i nie widze zmian na lepsze/gorsze. Kiedys poczytalem strone pewnego pana rzeczoznawcy ktory pisze na swojej stronie fajne artykuly glownie na temat problemow z instalacjami gazowymi i korespondujac z nim dowiedzialem sie ze te lepsze paliwa napewno nie zaszkodza a sa o wiele bardziej przyjazne dla wszelkich pomp i wtryskow.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja ogólnie nie wierze w jakieś tam Vpower itd - tankuje na markowych stacjach i tyle - chociaż Oni też mają lipe w porówniu z tym co na zachodzie - jak byłem w Niemczech to raz tankowałem na jakiejś (markowej co prawda) opskurnej stacji i auto nie puściło ani dymka i lepiej chodziło - w przyspieszeniu nie odczówalne ale przy dużych prędkościach...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    słyszałem ze 730d i 740d maja comonrail czyli rozpylanie ropy w pył z tego względu należny tankować lepsze paliwo bo ta zwykła ropa jest na rzepaku, nie wiem jak to ugryźć każdy mówi co innego :)
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ja ogólnie nie wierze w jakieś tam Vpower itd - tankuje na markowych stacjach i tyle - chociaż Oni też mają lipe w porówniu z tym co na zachodzie - jak byłem w Niemczech to raz tankowałem na jakiejś (markowej co prawda) opskurnej stacji i auto nie puściło ani dymka i lepiej chodziło - w przyspieszeniu nie odczówalne ale przy dużych prędkościach...
    W Niemczech mają inne proporcje paliwa i dodatków bio. Bodajże 70% paliwa z ropy i 30% bio paliwa. Tak samo benzyna. Zawsze jak jadę w Niemczech za benzyniakiem jest taki charakterystyczny zapach spalonej benzyny "opisowo jakby spalone jaja". Tankując u nas takowego zapachu nie ma

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Proponuje tankowac na Shell`u moze byc i zwykly diesel jednak sposrod sprzedawcow paliw w PL maja najwiecej "ropy w ropie" ;) jak i "benzyny w benzynie" :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Proponuje tankowac na Shell`u moze byc i zwykly diesel jednak sposrod sprzedawcow paliw w PL maja najwiecej "ropy w ropie" ;) jak i "benzyny w benzynie" :]
    Ja ze względu na bliiskość tech tankuje głównie na Schellu i nie narzekam - 30 tyś za sobą i silnik mruczy jak mruczał

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    ja osobiście mam blisko NESTE i tylko tu tankuje, z tego co ludzie mówią maja najlepsze paliwo
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    Ja mam za sobą doświadczenia NESTE, LUKOILA, ORLENU i SHELLA - VPower diesel, i szczerze mowiac - zadnej roznicy nie zauwazylem... Ale dolewam od czasu do czasu dodatek STP do diesla, który ma pomóc w wewnętrznym oczyszczeniu silnika z nagarów, wilgoci itd. Czy działa - nie wiem, ale mam nadzieję, że nie zaszkodzi.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Też kiedyś wlewałem czyszczące dodatki do diesla....kiedyś.... dziwne, że zawsze po tym był słabszy i pojawiały się problemy z rozruchem na ciepłym... i nie tylko ja tak miałem niestety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •