Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: e38 zaryglowane

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    34
    BMW
    e38 4.0 m60b40
    Skąd
    Bydgoszcz

    e38 zaryglowane

    Witam wszystkich :) mam następujący problem z moją e38 a mianowicie wczoraj zostawiłem auto na słońcu po 8 godzinach chce wsiąść do auta , drzwi od kierowcy nie chcą sie otworzyć , klamka była tak gorące że nie dało się złapać , tego samego dnia postanowiłem kupić wd40 wlałem w szczeliny obok zamka , po 4 godzinach walki i puknięciu pięścią od środka zamek puścił . Dziś identyczna sytuacja znowu słońce i znowu zablokowane drzwi z tym ze po dość intensywnym uderzaniu pięścią przestały otwierać się drzwi od pasażera tył strona kierowcy ....... Czy lewa strona drzwi jest jakoś połączona ? co mogło sie stać ze drzwi pasażera tył również przestały sie otwierać

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Drzwi nie są pod tym względem połączone ze sobą. Słońce, duża temperatura mogła spowodować osłabienie linki łączącej klamkę z zamkiem. Jest to częsta usterka starszych e38. Należy najlepiej kupić nowe w ASO i zapomnieć o problemie po dość dłuższym gimnastykowaniu sie z wymianą tych linek.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    34
    BMW
    e38 4.0 m60b40
    Skąd
    Bydgoszcz
    czy da rade ściągnąć boczki przy zamkniętych drzwiach ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    da sie ale cinzko, sprobuj odkrecic jedna srube w klamce wyjac klamke ( ta w srodku) i recziw pociagnac za linke lub glebiej

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    34
    BMW
    e38 4.0 m60b40
    Skąd
    Bydgoszcz
    ok udało się odciągnąć boczek i odblokować rygiel , drzwi się otworzyły , wymontowałem cały zamek w celu wyczyszczenia ... miałem problem z ponownym zamontowaniem i podłączeniem wszystkiego wiec spakowałem wszystko do bagażnika i odstawiłem auto "szpecowi od BMW" p.s po wyczyszczeniu zamek chodził prawidłowo , lecz zastanawia mnie dlaczego lewa strona przestała działać .... nie otwiera się z pilota , mechanik wspominał o jakiś 3 elektromagnesach w drzwiach ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •