Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [mechanika] regulating valve w 750 e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] regulating valve w 750 e38

    moje problemy z miauczeniem piszczeniem jak zwał tak zwał pod łączeniem skrzyni z silnikiem powoli zostają rozszyfrowane kolega z innego forum dał mi wskazówkę by odkręcić korek wlewu oleju w silniku (korek dość mocno zasysa) na odpalonym silniku i tak zrobiłem oczywiście miauczenie ucichło natychmiastowo silnik pracuje cichutko jak nowy po zakręceniu powraca do miauczenia
    u kolegi problem polega na tym że jest do wymiany uszczelniacz tylny wału korbowego cieknie mu tam olej z tego co mówił już sika a nie cieknie u mnie z kolei nie ma żadnych wycieków ani kropli za to mam dziwne "syczenie" z zaworu (odmy) o ile tak można go nazwać część 1 ze zdjęcia rysunku. http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1432/

    jest dość głośne i bardziej słyszalne w prawej odmie niż w lewej syczy jak by ktoś kompresora używał po odkręceniu korka wlewu oleju(korek zasysa do środka) przestaje syczeć i tak samo przestaje miauczeć w okolicach dolnej części silnika i skrzyni, może to właśnie winne są te odmy "regulating valve"
    czy łatwo idzie odkręcić te zaworki by je ewentualnie umyć przedmuchać może są zapchane itp.
    mam też pytanie do właścicieli 750 czy u nich w tym miejscu jest cicho czy też mocno "syczy" bo nie wiem czy ma tak być jedni mówia że tak drudzy że nie dzisiaj byłem nawet w serwisie u amerykańców i dup..a patrzą na ten silnik jak na jakieś perpetum mobile

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    znalazłem cos na temat ale nie za bardzo rozumiem kiepsko z językiem
    http://www.enginebuildermag.com/Cont...0000005695.pdf

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    :medit:

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    chętnie bym Ci pomógł .... ale o takim silniku to ja marze ... i nie miałem możliwości zbyt mocnego dłubania w nich ....

  5. #5
    Sprawa prosta. Po prostu wymiana. Ciezko jest zalozyc gumke nr 5
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1432/
    ale tez musisz ja dokupic, poniewaz sie rozsypie przy zdejmowaniu ;)
    Niestety raczej nie uratujesz przez mycie, tylko wymiana
    Powodzenia!

    p.s. Nie zlosc sie ze nikt po 20-tu minutach nie odpisuje ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    ale czy muszę demontować kolektory by wymontować odmy??
    nie wiem czy one są uszkodzone wiem że w nich jest mały kanalik przepływa w nim powietrze zaworu ograniczającego i może ma tak syczeć ? gdyby ktoś od M73 sie wypowiedział
    może to nie to dalej ale na pewno są to objawy lewego powietrza skoro otwarty korek oleju załatwia sprawę i wszystko wraca do normy


    pozdrawiam

  7. #7
    No to jesli szukasz odpowiedzi wlasciciela 750 to sie wycofuje. Ja niestety tylko te wozki serwisuje, i Nie wiem kto Ci naopowiadal takich bzdur ze jest tam tylko kanalik...
    Pekla wewnatrz membrana i temat zakonczony.
    Kolektora nie musisz zdejmowac, ale pamietaj o tej gumce nr 5

    Pozdr
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    czesc ja mam 750 i powiem ci szczeze ze nie slysze tam nic nadzwyczajnego popytam znajomych co maja te same silniki do jutra rana dam ci znac...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    No to jesli szukasz odpowiedzi wlasciciela 750 to sie wycofuje. Ja niestety tylko te wozki serwisuje, i Nie wiem kto Ci naopowiadal takich bzdur ze jest tam tylko kanalik...
    Pekla wewnatrz membrana i temat zakonczony.
    Kolektora nie musisz zdejmowac, ale pamietaj o tej gumce nr 5

    Pozdr
    nie nie .....nie miałem tego zupełnie na myśli chciałem tylko wiedzieć czy u innych jest jakis dzwięk wydawany z tych odm bo już na moich mechaników nie mam co liczyc jedni mówia tak drudzy tak ...
    co do ciebie to bardzo mi pomogłeś i jestem ci wdzięczny jak sie spotkamy kiedyś to masz u mnie dobre piwko jak nie więcej dziękuje
    mam tylko nadzieje że przez te odmy nic sie nie stało silnikowi
    u mnie po otwarciu korka wlewu oleju czuć jak zasysa powietrze do wewnątrz silnika a niby ma wydmuchiwać ale nie wiem ile w tym znowu prawdy róznie o tym mówią po otwarciu na chwilkę zmieniaja się obroty i pracuje dalej równo z otwartym korkiem

    pozdrawiam serdecznie

  10. #10
    Spoko
    Jesli Ci cichnie po otwarciu korka (wysunieciu bagnetu oleju), to wlasnie oznacza uszkodzone odmy. wymien obie (pamietajac o gumkach) i bedzie po problemie.
    Na pocieszenie dodam, ze podobne odpowietrzniki sa w E63/64 i czesto padaja. Konstrukcja inna, ale zasada dzialania dokladnie taka sama. Nie jest to szczegolnie latwe, ale sprawny mechanik da sobie rade. Kolektorkow nie musisz szarpac, a jak kiedykolwiek sie za nie zabierzesz, to trzeba koniecznie wymienic te grube uszczelki ze szpilkami. Nie sa najtansze, ale padaja...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •