Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: zmieniarka nie pobiera płyt [e38]

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BlooDi
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142
    BMW
    e38 730d '00
    Skąd
    Toruń

    zmieniarka nie pobiera płyt [e38]

    Witam,

    mam problem ze zmieniarka, ciagle pokazuje mi ze niema płyty więc wzialem ją do domu rozebralem wyczyscilem laser poszedlem z rozebrana do auta podlaczylem i okazalo się ze nie pobiera płyty. Brakuje tutaj chyba malego elementu na koncu blaszki od pobierania plyt. Moze ktos wstawić zdjecie jak wygląda otwarta zmieniarka która działa? nizej zdjecie mojej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0279.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	90.7 KB
ID:	6000

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2
    BMW
    E38 730i '95
    Skąd
    Swiecie
    Witam,
    Rozwiązałeś ten problem? Moja zmieniarka na 6 CD zachowuje się dokładnie tak samo jednak nie widziałem żeby tam czegoś brakowało. Uruchamia się, przegląda wszystkie płyty jednak żadnej nie pobiera do odtwarzania, czyściłem laser, ale to nic nie pomogło.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    jak "wyczyściłeś laser" ?
    przetarłeś pewnie soczewkę od górnej strony, a to tyle jakbyś po umyciu z zewnątrz szyby auta napisał że "wyczyściłem auto" ...

    "wyczyszczenie lasera" jak to popularnie się nazywa to niełatwa sprawa, a na dodatek nie zawsze skuteczna, bo po ~15 może ~20 latach pracy ten laser może faktycznie być padnięty.

    No ale spróbować wyczyścić nie grzech, ale co najmniej tak:

    http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRAN...aserology.html


    gość na tej stronie pisze prawdę że 1 na 100 ma prawdziwie uszkodzony laser. 99% to inne uszkodzenia/problemy takie jak zestarzała guma na paskach silników , zanieczyszczenia optyki , taśmy elastyczne pęknięte po milionowym ruchu mechanizmu...

    aha - pamiętaj że laser w CD jest podczerwony. nie przyglądaj się za bardzo temu lekko czerwonawemu światełku. Źrenica ci się nie zwęża bo oko nie widzi podczerwieni, a jednak promieniowanie jest i wpada do oka...
    Jest taki kawał o laserach telekomunikacyjnych... Wiesz ile razy można popatrzeć w taki laser?
    dwa razy. Raz lewym okiem, raz prawym ....
    spokojnie - ten w CD nie jest taki groźny - ale zasada ostrożności obowiązuje.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Mam pytanie dotyczące działania zmieniarki. Z początku po włożeniu płyt, oczywiście wyskakiwało (CD Error), po poprawnym już umiejscowieniu płyt w zmieniarce (nadrukiem do dołu) w końcu można było wybrać płyty i utwory. Problem w tym, że, uruchamiam np. CD-1. Utwór 1 czy 5 i nic nie gra, nic nie słychać. Nie widzę żadnego przycisku "play", domyślam się, że po prostu wybiera się CD, nr płyty, nr utworu i samo powinno grać ?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz DSP czy zwykły system?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Zwykły system

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zmieniarkę masz P czy PI(poliftowa)?
    Do poliftowej dochodzą 2 wtyczki. Mniejsza 3pin jako zasilanie i sterowanie, a druga(6pin) jako dźwięk.
    Może tej jednej masz niepodłączonej?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Dzisiaj zajarzyło i zaczęło grać, szkoda tylko, że później jak znowu chciałem odpalić tę samą płytę to coś świrowało i nie chciało załączyć. Obstawiam laser ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    plyty oryginalne ? ;>

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Zmieniarki w BMW często się zacinają .Efekt jest taki,że nie pobiera płyt. Naprawa polega na przesmarowaniu mechanizmu i wymianie pasków napędu.Brak "zaciągnięcia" płyty nie ma nic wspólnego z laserem.W przypadku pobierania płyt a braku odczytu ich trzeba się zabrać za laser.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Nie wykrywa płyt w zmieniarce i cd ,brak dzwięku przy czujnikach parkowania
    Przez MAFIT w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 17:12
  2. [silnik] E66 745i pobiera płyn chłodniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 01:10
  3. [audio/video] Zmieniarka CD - E65 - nie czyta płyt
    Przez Prezes w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 21:44
  4. [audio/video] E38 nie działa zmieniarka ?
    Przez owned w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 10:03
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •