Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: zmieniarka nie pobiera płyt [e38]

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    w skrócie:

    trzeba ją poobserwować jak pracuje. czy pobiera płyty z magazynka. łatwo sprawdzić - włożyć ilość np 3 płyty i włożyć magazynek i zobaczyć czy na dzień dobty wszystkie płyty zostaną "przejechane" przez mechanizm i wtedy zmieniarka wie że ma cd 1 , 2 ,3

    No i teraz wybieram cd x , powinna pobrać płytę i zacząć odtwarzać. U ciebie zdarza się że to zrobi. ale raczej nie robi , więc dlaczego:

    musisz zobaczyć czy zaczyna obracać tą płytyą i słychać "cwierkanie" , czy też może nawet nie zakręci.
    przeczyścić mechanizm, pisałem na poczatku tego chyba posta że czyszczenie to nie tylko przetarcie soczewki z góry.
    Ale przy obecnych cenach mechanizmów CD - warto chyba wymienić go całkiem

    aha - jest też (przynajmniej w mojej pioneer jest) blokada zawieszenia mechanizmu. polega ona na tym że w zależności od sposoby zainstalowania mechanizmu (pionowo czy poziomo) ustawia się odpowiednio zawieszenie tłumiące drgania. mogę sobie wyobrazić rzeźnika który nie wiedząc co robi, przestawia to w pozycję odwrotną i zapomina o tym. Warto to sprawdzić (aczkolwiek to raczej nie przeszkadzałoby na postoju auta grać normalnie)

    informacje przekazane przez Ciebie są abyt skąpe aby powiedzieć co to jest.

    jeśli masz trochę zacięcia majsterkowania - moja rada - rozbierz blachare ze zmieniary i poobserwuj co się dzieje.
    NIE KRĘĆ żadnym potencjometrem.

    daj znać ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Dzięki bardzo za pomoc ;)

    Wszystko już śmiga jak ta lala, odczytuje wszystkie płyty od razu po wybraniu CD czy utworu.

    Rozłożyłem dziś zmieniarkę na części pierwsze. Wyczyściłem porządnie laser (patyczkiem do uszu oraz izopropanolem) i o dziwo patyczek po czyszczeniu był czarny ;)

    Pozdrawiam

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    to to git.
    ale teraz jak pojeździsz trochę to poobserwuj czy przeskakuje na dziurach.
    Ja byłem kiedyś w tym samym miejscu co ty, przeczyściłem, zaczęła działać ale w moim wspaniałym Raciborzu przeskakiwała na przejeździe kolejowym, na większych dziurach...

    Tego nie potrafiłem wyeliminować - pomogła wymiana mechanizmu lasera (tzw "pick up"). opisałem to dokładnie w pdf - nie ma z tym problemu, częsci są tanie - warto to zrobić jeśli przeskakuje mimo "czyszczenia"....
    Teraz nie zdarza się aby przeskoczyła. NIe ma takiej dziury w SRC ;)

    pozdro!

Podobne wątki

  1. [elektronika] Nie wykrywa płyt w zmieniarce i cd ,brak dzwięku przy czujnikach parkowania
    Przez MAFIT w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 17:12
  2. [silnik] E66 745i pobiera płyn chłodniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 01:10
  3. [audio/video] Zmieniarka CD - E65 - nie czyta płyt
    Przez Prezes w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 21:44
  4. [audio/video] E38 nie działa zmieniarka ?
    Przez owned w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 10:03
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •