Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: [mechanika] 730d GAŚNIE GDY JEJ KONKRETNIE WCISNĘ POMOCY !!

  1. #11
    7ka
    Gość
    super...

    a w miedzy czasie zapodaj fotki bo widze ze pieknego shadowline posiadasz :D

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie jaki przeplywomierz ??!!
    Po prost spada mu cisnienie na wtyskach- dlatego auto nie ciagnie a potem gasnie- takze pompa wstepna na 99% siedzi, naprawa tania nie bedzie...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    to nie to że nie ciągnie, po prostu wyobraźmy sobie ze wciskamy gaz do oporu i jest skrzynia automat dochodzi do pewnych obrotów 4-5 tyś i zamiast zmienić bieg i dalej się rozpędzać ona w tym momencie (nie gaśnie) tylko jest ZERO mocy po prostu jak by się na zgaszonym silniku gaz dodawało samochód trzyma obroty jeszcze na danym biegu ale pedał gazu wciskamy i nie to ze słabą ma moc nie ma jej w ogóle, przejedziemy jeszcze tak ze 100 metrów jakieś 5-6 sek widać na obrotomierzu ze tam chce załapać i pod wpływem tego ze jest przekręcony kluczyk i samochód na biegu to widać po obrotach ze chce załapać jeszcze bo z raz lub dwa podskoczą te obroty, w pewnym momencie po 5-6 sek gaśnie silnik, pojawiają się kontroli od aku itd.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    to nie to że nie ciągnie, po prostu wyobraźmy sobie ze wciskamy gaz do oporu i jest skrzynia automat dochodzi do pewnych obrotów 4-5 tyś i zamiast zmienić bieg i dalej się rozpędzać ona w tym momencie (nie gaśnie) tylko jest ZERO mocy po prostu jak by się na zgaszonym silniku gaz dodawało samochód trzyma obroty jeszcze na danym biegu ale pedał gazu wciskamy i nie to ze słabą ma moc nie ma jej w ogóle, przejedziemy jeszcze tak ze 100 metrów jakieś 5-6 sek widać na obrotomierzu ze tam chce załapać i pod wpływem tego ze jest przekręcony kluczyk i samochód na biegu to widać po obrotach ze chce załapać jeszcze bo z raz lub dwa podskoczą te obroty, w pewnym momencie po 5-6 sek gaśnie silnik, pojawiają się kontroli od aku itd.
    Przeczytaj moj wczesniejszy post ;) tam masz podany powod tej "przypadlosci"
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    już wiem teraz ze to wtryski potwierdził mi to mechanik ale powiedział ze koszt mi poda jak sprawdzi ile ich padło podobno jest ich osiem możecie mi powiedzieć jaki jest koszt wymiany jednego wtrysku ewentualnie koszt regeneracji jednego będę miał porównanie jak mi wyceni i będę wiedział czy mi dużo krzyknęli czy w sam raz, z góry dziękuję
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  6. #16
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    yyy chyba 6 wtrysków. Masz przecież silnik R6 ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Evan o spryskiwaczach na szybę zapomniałeś :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    wymieniałem wtryski w tamtym roku w listopadzie , mi nie chciała odpalać .W serwisie bmw w FUS wyszło że dwa wtryski przelewają podpięcie pod kąpa +2 wtryski+robota+wszczelki pod kolektor=3600zł.wtrysk koło.1200.
    Podobno w serwis bosha regeneracja wtrysku 200zł, poszukaj na forum ktoś podawał adres gdzie się mieści serwis.
    powodzenia.
    730

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Tak jak obiecałem, po 3 godzinnej diagnozie u mechanika nie tylko komputerowej diagnozie, wyskoczył błąd że nie trzyma ciśnienia na szynie, przy zapalaniu powinno być 130 BAR a jest tylko 113 i na 113 się zatrzymuje dlatego nie chce czasami odpalić kiedy wskoczy więcej odpala, do tego w momencie gdy silnik osiada 4-5 tys obrotów powinien mieć 700-800 bar a ma 1040 hmm nie wiem ile w tym prawdy ale okazało się ze pompa wtryskowa common rail jest do roboty, zostawiłem samochód maja mi ta pompę wymontować i dać gdzieś do regeneracji/naprawy (tydzień bez samochodu) dobrze ze mam jeszcze niezawodne seicento na czarną godzinę ;) jak myślicie jaki może być koszt naprawy?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  10. #20
    7ka
    Gość
    a nie zapytales :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •