Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: nasze piękne auta ...gniją

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Google, allegro, jakiś sklep z częściami do koparek - używają tego do smarowania ślizgów.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    81
    BMW
    Bmw 728i.....exBMW e 34
    Skąd
    Piaski

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Tak. Ja kupowałem w baniaku 5l za około 200 zł. http://www.serwis-kop.pl/produkt/wax...-jcb-4004-0502

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    ja mam taraz paln aby na całe podwozie , na fabryczna "gumę" nanieść valvoline ten do profili zamnietch + rozcienczyć z olejem pełzajacym . chce zrobic dodatkowe zabezpieczenie, a pokryc fabrycze zabezpieczenie np. baraniekiem to wg mnie bez sensu ( no chyba ze w miejscach gdzie jest uszkodzone fabryczne zabezpieczenie) wg. mnie jak "zatłuści sie spód to nie ma szans zeby to ruszyło cokolwiek ;-)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    81
    BMW
    Bmw 728i.....exBMW e 34
    Skąd
    Piaski
    Jak to będziesz robił :) jak mogę spytać....

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Grup Zobacz posta
    Jak to będziesz robił :) jak mogę spytać....
    poprostu natrysk pistoletem do baranka jak bedzie to podgrzane , zeby wszedzie weszło w szczeliny , potem jak ostygnie to podłogi od spodu beda pokryte jakby woskiem tłustym . i wolgoc nie przejdzie tak łatwo,sól itd


    najlepszym przykładem ze tłuste nie rdzewieje jest mój kumpel który ma e36 z 1991r , spód , podłuznice -masakra ,jedna rdza , i co ciekawe np. prawa podłuznica cała zerdzewiała a lewa , gdzie kiedys sie lało ze wspomagania i popaprało lewa podłuznice i nikt tego nigdy nie umył , jest 100% zdrowa ;-)
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 23-06-2015 o 22:36

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Z moich googlań też wyszło że najlepsze środki są gęste na bazie smaru (najlepiej wychodziły w testach na oldtimerach), nakładane na gorąco. Ale bardzo ciężko dostać, bo chyba są zakazane i teraz wszystko na bazie wosku jest, a ten pęka po czasie(sam widziałem) . Ten środek co ja polecalem to taki mix: chyba gesty smar(albo nie) , wosk, odrdzewiacz. W upały w lato to ze 2 miesięce coś kapnelo tu i tam i też smierdzialo. Potem przestało.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Z moich googlań też wyszło że najlepsze środki są gęste na bazie smaru (najlepiej wychodziły w testach na oldtimerach), nakładane na gorąco. Ale bardzo ciężko dostać, bo chyba są zakazane i teraz wszystko na bazie wosku jest, a ten pęka po czasie(sam widziałem) . Ten środek co ja polecalem to taki mix: chyba gesty smar(albo nie) , wosk, odrdzewiacz. W upały w lato to ze 2 miesięce coś kapnelo tu i tam i też smierdzialo. Potem przestało.
    ten valvoline który stosuje to wosk do konsewacji profili zamknietych i jak zaznaczyleś wysycha i peka z czasem , DLatego do tego dość gestego wosku dodaje olej pelzajacy który zapobiega korozji ( w co akurat nie wieżę ) i powoduje ze wosk nie wyschnie NIGY ,a co tluste nie rdzewieje ;-)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak olej pelzajacy :-P Generalnie pomysł doby, byle ci to tylko potem nie wyciekalo zbytnio potem...

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Pozwolę sobie odświeżyć mój wątek po 6 latach od konkretniejszej konserwacji auta (z mojego doświadczenia polifty niestety rdzewieją).

    Grzebałem ostatnio w drzwiach kierowcy i powiem Wam, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłem - żadnych oznak korozji od środka u dołu. Wszystko wysmarowane na czarno tym preparatem (Hammerite Waxoyl, czarny, kanister metalowy 5 litrów), środek dalej trochę elastyczny, pobrudziłem się nim sporo :P (po 6 latach!!!). Najważniejsze nic nie spękało, tzn ten preparat/warstwa ochronna, nie jak to ma miejsce przy woskach, fluidolach itp. Pamiętam jak oglądałem wtedy ~20? różnych drzwi na wymianę moich, to nawet te co były czymś zabezpieczane (zwykle jakieś takie żółte preparaty) to tworzyły one taką spękaną (jak błoto na pustyni) a do tego raczej twardą warstwę, czyli woda tez tam się dostawała miedzy blachy. Tu kompletne przeciwieństwo - wszystko szczelnie brudzące. bardzo zadowolony jestem. Ostatnio jak miałem robione coś w aucie to też kazałem wpsikać to wszędzie gdzie się da - tylko śmierdzi potem parę tygodni... :-P

    Z miejsc mocno rdzewiejących, ryzykownych dodam jeszcze (do kontroli) nadkola przednich kół przy mocowaniu ślizgów zderzaka - tuż nad nimi. Ja musiałem u siebie to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 31-05-2019 o 14:45

Podobne wątki

  1. [E32] Piękne oczy ;)
    Przez Marcin-e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 15:14
  2. Piękne E30
    Przez Dzuda w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 22:08
  3. piękne e23 z 7-forum.com
    Przez sz4l0ny w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 20:07
  4. Piękne BMW
    Przez wolowy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 10:32
  5. Piękne e65
    Przez Saillupus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •