Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Skrzynia sama zrzuca na N

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Skrzynia sama zrzuca na N

    Witam serdecznie. Przeszukalem forum w poszukiwaniu podobnego problemu, ale nie udalo mi sie nic konkretnego znalezc. Mianowicie: dzis podczas szybszej jazdy i szybkim zatrzymaniu sie, skrzynia samoczynnie zrzucila bieg z pozycji D na N. Stalo sie to dzis trzykrotnie, dlatego postanowilem napisac post na forum. Dodatkowo czasami kiedy szybko chce zmienic bieg na pozycje D jest tak jakby takie "tyk" i auto wrzuca na N, natomiast kiedy robie ta czynnosc powoli, taka sytuacja ma miejsce sporadycznie. Bledu w komputerze dla skrzyni biegow podczas sprawdzania w czwartek nie bylo. Auto niedawno zakupione, olej nie wymieniany (nie wiem, czy byl kiedykolwiek, poniewaz auto kupilem w holandii od handlarza). Ostatnio bylo wgrywane nowe oprogramowanie od skrzyni wiec adaptacja jest ok. Koledzy, powiedzcie mi co to moze byc? Sprzeglo, mechatronik czy moze wymiana z olejem troszke ja podratuje? Dodam rowniez, ze wydaje mi sie, ze momentami samochod delikatnie skacze obrotami (50-100 obrotow przy 1500 obrotow - objaw sprzegla), lecz na komputerze wyskoczyl mi blad przeplywomierza. Czy moze byc to powiazane? Pozdrawiam Konrad

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mialem coś podobnego zaraz po remoncie skrzyni i okazało się żwe winna byla jakaś mała płytka która odpowiada chyba własnie za podanie skrzyni info jaki bieg wrzucamy hmm kurcza nie pamietam gdzie ona była - wymienili mi ją wtedy za darmo hmm..

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    Dziękuje Audik za odzew. Czy ktoś wie dokładniej jak ta płytka sie moze nazywać. Niestety objawy sa co raz bardziej irytujące w szczególności kiedy wrzucam R. Moge 3 razy przelaczac i dopiero za 3 razem ruszyć tylko po to, zeby za 5 metrów włączył sie neutral. Czy moze byc to związane z mechatronikiem? Pozdrawiam Konrad

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,965
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Falowanie obrotow to raczej juz konwerter.

    Problemy ze zrzuceniem na N to moim zdaniem przypadlosc mechatronica.

    Wymiana misy z filtrem, oleju to podstawa a dodatkowa wymiana paru elementow mechatronica (separator, tloczki) powinna pomoc przy tym problemie.

    Jezeli konwerter daje juz o sobie znac takze bym za dlugo z wymiana nie czekal.


    Oprocz mechatronica mam na miejscu wszystkie elementy ktore wyzej wymienilem, naturalnie ori ZF i nnajprawdopodobniej w najnizszej cenie w PL.

    Czas realizacji zamowienia konwertera (ori ZF z 2 letnia gwarancja producenta) to ok. 5 dni roboczych.

    Moj nr. tel. to 690 215 855.

    Mozliwy odbior i montaz w Zgorzelcu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja bym jeszcze przed grubymi robotami zrobił nowego softa do skrzyni i wymienił lub podmienił manetke od biegów przy kierownicy.U mnie co prawda było inaczej po zatrzymywaniu auta ale coś wywalało na monitorze.Zero błędów było.Po zmianie manetki wszystko jest ok.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,965
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Problemy z konwerterem, separatorem, adapterem nie pozostawiaja bledow w pamieci.

    Sprawy zwiazane z elektryka i elektronika skrzyni juz tak.

    Wiadomo ze diagnoza na odleglosc to ogolnie zadne rozwiazanie ...

    Ile samochod ma przejechane km ? Czy byl sprawdzany stan oleju ?



    Przy 3.0d i skrzyni 6HP26 w e60 / e65 konwertery padaja juz od 150 tys. km - wszystko zaleznie od eksploatacji pojazdu.



    Pogrzebalem troche w historii moich klientow i najprawdopodobniej Jaro5 ma racje !

    W dwoch podobnych przypadkach winny byl przelecznik w e65.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 10-09-2013 o 14:17
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    Potwierdzam ostatnio mialem to samo wymienilem dzwignie od biegow i po sprawie
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Witam serdecznie. Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale to przez chroniczny brak czasu. Samochód ma w tej chwili przebieg 190 tys km., olej w skrzyni na ten moment nie był sprawdzany. Panowie odnośnie tego falowania, zauważyłem jeszcze pewną zależność. Kiedy napędzę samochód i puszcze gaz, wskazówka obrotów spada, ale w momencie opadania (jazda bez gazu) także potrafi mieć delikatne wachnięcia (nie takie jak przy obciążeniu). Mogę dodać również, że na komputerze pojawił się błąd przepustnicy. Wypadanie biegów jeszcze nie naprawione - czekam na sprawną dźwignię. Pozdrawiam Konrad

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    jak odpuszczasz gaz i obroty spadaja na wolne to najprawdopodobniej konwenter w skrzyni jest padniety..... moj kolega w e60 tak mial
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    a mi znowu szarpie od 80-120 myslalem ze to cos z silnikiem ze wtryski itd ale juz wszystko przerobilem i ostatnio mi kumpel mowil ze to moze byc skrzynia....auto ma 210tys i nie wiem czy byl wymieniany olej i mam wrazenie ze jest mulowaty ten automat u mnie powoli rusza z miejsca i wogole....w omedze juz mi lepiej chodzil....jak mozna zdiagnozowac czy to te konwertery itd???

Podobne wątki

  1. [skrzynia] SKRZYNIA NIE ZRZUCA NA N 6hp26 745i
    Przez AREK 735 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 19:45
  2. BMW 750 iXl ( L7 ) - japa sama się uśmiecha :)
    Przez krzysiek7er w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 16:19
  3. Klapa bagaznika sama sie otwiera.
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 17:19
  4. [silnik] 750i Wyrywa sama do przodu na wcisnietym hamulcu
    Przez ArtiWPR w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 10:02
  5. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •