Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: 3 miesiące po zakupie BMW 740i F01 - moje wrażenia i problemy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    aleś kolego napisał mądrość ... zadbane e38 kupujesz i mniej problemów....
    kupujesz zadbanego poloneza i też masz mniej problemów. rower to już w ogóle luz masz . Ale co to wnosi do tematu? temat jest o wrażeniach i problemach z posiadania i jazdy Fką.
    e38 to już prehistoria. auto dla fanów marki. Myslisz że zadbane e32 ma więcej kłopotów?

    Fki to aktualne modele, na które większości z nas nie stać i kóre być może kupimy sobie jako 10+ latki... Ale wtedy znowu będzie prehistoria ;)
    a tymczasem fajnie poczytać o Fce! pozdro !

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    28
    BMW
    E38 3.5 iA
    Skąd
    Katowice
    pacraf dobrze prawisz aczkolwiek zapomniałeś o jednym
    zanim nas stać będzie na F-ki to nie wiem czy będą jeszcze jakieś jeździć to nie e38 czy e34 aby wytrzymać tyle lat

  3. #23
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    pytanko do autora tematu:
    na ile lat opiewa gwarancja?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz

    Post

    maksymalny okres gwarancji to 6 lat 200tys km

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Byłem na jeździe testowej 750dL xDrive. Powiem szczerze, takiej padaki to się nie spodziewałem. Auto 25tys przebiegu, demówka z salonu.

    Zaczynając od "cudowengo" silnika - 3 litry diesel, nieduże jak na moc spalanie, do setki poniżej 5sek - czyli bajka. W praktyce? Strasznie mułowaty automat nawet w trybie sport, ale przede wszystkim KOSZMARNY dzwięk silnika - 50d jest DUŻO głośniejszy niż 30 czy 40d, bo ma 3 turbiny zamiast 1 - to musi hałasować. Poznałem niedawno kolesia pracującego w fabryce turbin samochodowych i powiedział, że dziś producenci zamiast wyciszać auto, wymagają od podwykonawców cichszych podzespołów silnika, w tym właśnie turbiny, bo mniej wygłuszenia to lżejsze auto. To czuć, auto jest bardzo głośne w środku jak na tą klasę.

    Jeśli zaś chodzi o rzeczy pozasilnikowe, to wygląda wszystko dobrze. Niestety tylko wygląda. Na początek uderzyła mnie wyjątkowo nieergonomiczny uchwyt do zamykania drzwi - jest pod samą szybą, czyli bardzo wysoko. Jeśli chodzi o resztę - co drugi element trzeszczał po chwyceniu i próbie czy jest solidnie zamocowany. Z jednej strony jakby nie do końca dokładnie spasowane, z drugiej po prostu aż uderza, że pod przykrywką skóry czy 0.01mm drewna jest po prostu trzeszczący tani plastik.

    Właściwości jezdne są takie sobie. Nie pamiętam rozmiaru felg, chyba 19" były, komfort jazdy w trybie comfort+ był całkowcie normalny. Coś pokroju nowej serii 5, czy może nawet 3. To mnie rozczarowało najbardziej, bo liczyłem że auto będzie płynąć po drodze. Owszem, nurkowało i prowadziło się jak statek, ale nie płynęło po nierównościach.

    Nie wiem czy trafiłem na tak beznadziejny egzemplarz, ale już na 99% odrzuciłem zakup tego auta, a bardzo mi sie podobało funkcjonalnie, dużo miejsca, 5 osobowe (nie jak moje X6 i highliner :P), przestronne. Dzień później testowałem 640d i kurde, siódemka mogła się schować.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Te nowe BMW to w ogole gówno jest takie, ze szkoda gadać.W f01 nie mialem okazji siedziec, ale za to w F10 już tak.Jakosc materiałow jest taka dziadowska jak w passacie.2 letnie auto, kilkadziesiat tys przebiegu i wszędzie w srodku widać zużycie.Skorzana tapicerka jest chyba tylko z nazwy bo jak dla mnie to papier.Cale wnetrze sprawia wrazenie dziadowskiego.Tak samo E60, plastikowe w środku, głosno jak dla mnie (3.0d).Serie E38-E39 sa o wiele lepiej wykonane, nie ma co porównywać do nowszych konstrukcji.

  7. #27
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Serie E38-E39 sa o wiele lepiej wykonane, nie ma co porównywać do nowszych konstrukcji.
    Tych aut nie ma co porównywać z nowymi...wtedy nie oszczędzano na materiałach tak jak teraz...Jeśli dzis nowa 7er była by tak wykonana to nie kosztowała by 300tys tylko 450....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Kolega kjwilk ma 750d więc wypowie się rzeczowo na temat tego motoru. Nie słyszałem jego dźwięku silnika ale wszyscy narzekacze i tak zostaną odstawieni tym motorem nawet w tych swoich e38 V12. Co do skrzyni to nie wiem jakimi automatami jeździłeś ale 8biegowy w serii 7 to jeden z lepszych w swojej klasie.

    Sławomir to jak Ci nie pasuje 750d to kupuj 760, może tam Ci dźwięk spasuje.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 06-09-2014 o 19:36

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Jakub dobrze wiem, ze to calkowicie inne lata i ze wtedy tak nie oszczedzano.Chodzi mi, ze bmw teraz produkuje straszne gowno i tyle.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    W okolicach lutego będę odbierać auto, bo koniecznie chce produkcje 2015 już. Jeszcze nie zdecydowałem więc, ale przypuszczam że będzie to seria 6 GC. Miejsca mniej, ale mam wrażenie dużo lepiej wykończona. Co do 760il z tego co patrzyłem, to tak samo jak 730d, 760i ma bak 80litrów. To nawet moje poczciwe 750il e32 miało 100l. I właśnie zasięg był kluczowym argumentem, żeby wrócić do klekota, ale szybko się wyleczyłem po przejechaniu właśnie 750dL oraz 640d ;]
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

Podobne wątki

  1. [F01/02] Moje pierwsze BMW :)))) 740 i F01
    Przez ML79 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 23:32
  2. [skrzynia] Problemy z automatem e32 740i 5HP30
    Przez AdrianM w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 18:31
  3. [elektronika] Pierwsze problemy po zakupie e65
    Przez technics w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 08:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •