Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: [mechanika] Do właścicieli 740d - Serwis 740d - same konkret

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ

    [mechanika] Do właścicieli 740d - Serwis 740d - same konkret

    Witam,

    ponieważ jest spore zainteresowanie modelem 740d - i sporo narosłych wokół niego kontrowersji - mam prośbę do właścicieli aut z tym nieczęsto spotykanym motorem.

    Chciałbym stworzyć taki temat-sondę, która pozwoliłaby każdemu zainteresowanemu wyrobić sobie zdanie nt. awaryjności/kosztów serwisu silnika M67.

    Zainspirował mnie podobny - i bardzo pożyteczny - wątek Bonopingwina Raporty spalania - same wyniki.

    Widziałbym to tak, żeby każdy post zawierał:

    740d, rocznik <rocznik>, użytkowany od <od kiedy?> do <do kiedy?>.

    <co było robione> <koszt>
    <co było robione> <koszt>
    <co było robione> <koszt>
    ...
    Podkreślam, że chodzi o prace związane wyłącznie z silnikiem M67 i jego specyfiką.
    Czyli nie piszemy o wymianie wahacza, przetwornicy xenonu, itp.

    Jednocześnie proszę wszystkich - o nie pisanie zbędnych postów/komentarzy/pytań itp.
    Dzięki temu wątek będzie czytelny i każdy zainteresowany szybko znajdzie/porówna potrzebne informacje.

    No i na koniec apel do właścicieli 740d - bez Waszego wkładu nie odpowiemy sobie na pytanie czy/na ile bać się silnika M67 w E38.
    marek2m, mavic, jasko1969, Aldik, CCENTER, blitz, walczaktomasz, martinexx84 - i inni których mogłem przeoczyć - wszyscy na Was liczą! ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Co do samego silnika to ja narazie wymieniłem tylko 2 razy olej i filtry... po za tym czujnik wału i wałka razem 800zł z wymianą... a tak odpukać tylko tankuje..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    740d rok 2001 zakupiony 09.2007 (z przebiegiem 186tys) aktualnie (10.2008) mam 213 tys przebiegu


    -10.2007 wymiana wszelkich plynow, olejow i filtrow + tuleje plywajace tyl, naprawa znikajacych pixeli na zegarach
    -07.2008 (przebieg 203 tys) nowa turbina garrett prawa (ok 3200 zl) + 4 wachacze przod lemforder 1100 zl + paski klinowe (ok 150 zl/2szt) + czujnik xenona na wachaczu przednim (ok 150 zl), klocki tyl Textar (160 zl), nowy wentylator klimatyzacji 1500 zl
    -08.2008 pekniety walek wewnatrz skrzyni laczacy skrzynie z silnikiem + 2 inne walki wew. (kupilem 2 skrzynie od 750i i wyjeto z niej potrzebne walki) skrzynia 1600 zl, nowy olej Esso 320 zl, regeneracja i wywazenie konwertera 600zl, robocizna 1100 zl; lakierowanie dolow zderzakow, czarnych progow, lusterek 2000 zl
    -10.2008 (213tys km) tarcze Ate i klocki Textar przod 650 zl, waz od wspomagania ok 500 zl, 2 przeplywomierze Löwe Automobile 720zl, czyszczenie filterkow w malych zaworkach od AGR (0zl), nowa uszczelka klapy bagaznika bo stara pordzewiala i zarazila tym pas tylny (pas zabezpieczony i polakierowany na nowo)

    Do zrobienia zostalo: wymiana sprezyn z tylu bo jedna pekla i kalibracja radaru od ACC, czyszczenie duzych zaworow od AGR (dopiero dostalem uszczelki)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Niestety przy zawieszeniu też pare rzeczy zrobiłem, wiadomo klocki, opony itp - ale pytanie było o sam silnik i moze tego sie trzymajmy...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Zwracasz uwage sam nie zachowujac zadanej formy tej "ankiety".
    Wlasciwie jesli chodzi o sam silnik to wymienialem tylko 2 razy olej i nic pozatym bo cala reszta z ktora mialem problemy to osprzet, prawda ?
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Panowie, spokojnie :) Dzięki za Wasz wkład, miejmy nadzieję że ujawnią się jeszcze inni właściciele...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mavic
    Zwracasz uwage sam nie zachowujac zadanej formy tej "ankiety".
    Wlasciwie jesli chodzi o sam silnik to wymienialem tylko 2 razy olej i nic pozatym bo cala reszta z ktora mialem problemy to osprzet, prawda ?
    turba itp taak ale (juz skasowałeś) pisałeś o czymś innym też...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Moja furka to 1999 r. obecnie 242 tys. przebiegu. Zakupiona w maju 2007 r. przy 220 tys. na liczniku ( przejechałem mało bo jeżdżę jeszcze e 30, kiedy żona zabiera mi auto).
    Opróćz wymiany oleju, w silniku naprawiony kompletnie rozrusznik - koszt 5 stówek włącznie z inspekcją pod kompem, który wykazał trzy zwalone świece żarowe, ale do tej pory nie wymieniłem bo pali ok. nawet zimą przy minus 30 w górach palił od kopa. Poza tym nic.... leję i jeżdżę i to napęd z różnych źródeł.... (sic!). Pozdrawiam! :) :)
    Pozdrawiam!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Ja mam przebieg ok 250tys poki co procz filtrow, oleju nic nie musialem robic. Wiem ze poprzedni wlasciciel wymienil przeplywomierz(ok 200zl) a tak przez dwa lata jezdzil bezawaryjnie. Poki co nie puszcza nawet malego czarnego dymka w co ciezko uwierzyc, ani nie bierze wogole oleju. I w spalanie nikt mi oczywiscie nie wierzy. Poki co goraco polecam ten silnik. Filtry sa tanie jak barszcz. Uwazam ze jak sie dba o turbo nie cisnie na zimnym i zostawia po jezdzie na ok 2 minuty to nie ma prawa nic sie stac. W zadnym aucie nigdy mi nie padlo a trzymam sie scisle tego schematu. Pozdrawiam mam nadzieje ze cos pomoglem :P

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    albo macie farta albo ja cos robie zle :P ale tak jak wszyscy nie cisne auta poki sie pozadnie nie nagrzeje, po zatrzymaniu sie schladzam turbiny (az sie na mnie dziwnie gapia na stacjach benzynowych), omijam dziury i generalnie nie jezdze ostro
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •