Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: [mechanika] Do właścicieli 740d - Serwis 740d - same konkret

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    [quote="blitz"] Filtry sa tanie jak barszcz.
    Blitz z całym szacunkiem ale jeśli masz na myśli filtry powietrza to za dwie sztuki zwykłego papierowego prostokątnego filtra stówka to lekkie przegięcie. Tym bardziej, że są one podobne rozmiarowo i konstukcyjnie do takich po dwie dychy za sztukę. Ale cóż, chciałem to mam. A tak swoją drogą to jakiej firmy zakładacie? Ja Knechta bo innych tańszych nie ma. Pozdro!
    Pozdrawiam!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Ja kupuje oryginaly za ok 50 zl netto/szt. To chyba nie az taka tragedia :) Tyle samo place za filtr do Peugeota Partnera.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Zobacz na filtry knechta do innych aut :) W kazdym razie przy klasie i cenie wyjsciowej auta to cena za filtry wg mnie duza nie jest. W sumie zle sie wyrazilem kazdy ma inne pojecie tego co jest tanie czy drogie. Nastepnym razem postaram sie podawac ceny. Ktos slyszal moze zeby komus sie ten motor rozsypal? Powiedzcie jak to jest u was z dymieniem i braniem oleju bo jestem ciekaw :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Jak kupowalem swoje auto bylo ono sprawdzane w ASO Fota Olsztyn. Mechanik mowil, ze kilka dni wczesniej skonczyl robic remont generalny takiego silnika ale przyczyn nie znam.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  5. #15
    Czyzby mechanik to Andrzej D.? Niski z czarna czupryna?
    Pozdrawiam Andrzejka!!
    Tez kiedys skladalem taki silnik, ale okazalo sie ze w "bezwypadkowym" wozie belka uderzyla w turbo (zamocowane na kolektorze wydechowym) i pekly szpilki w glowicy wlasnie od mocowania kolektora. Gosc przyjechal pewny ze nalezy wymienic tylko uszczelki pod kolektorem do tak sie naczytal na jakims forum, ale w tym konkretnym przypadku wina byla po stronie przeszlosci auta. Pan nie mogl uwierzyc...
    Poza tym ewentualny osprzet silnika szwankuje. W samym silniku nie widze wad
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Nie pamietam juz goscia bo jestem z Gdanska ale byl bardzo fachowy w swoich wypowiedziach. Faktycznie silniczek nie pali ani grama oleju i pracuje rewelacyjnie, szwankuja turbiny (a szczegolnie ich sterowanie ktore jest zintegrowane z turbina).
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi ogólnie się wydaje ze te silniki to sie chyba nie psują, tds miała problem z głowicą chociaż to też fakt zaniedbań właścicieli pewnie w dużym stopniu, ale ehh co tak sie kurna moze popsuć, to nie jakiś forda czy honda :)

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Mi ogólnie się wydaje ze te silniki to sie chyba nie psują, tds miała problem z głowicą chociaż to też fakt zaniedbań właścicieli pewnie w dużym stopniu, ale ehh co tak sie kurna moze popsuć, to nie jakiś forda czy honda :)
    > Co do tdsa to zgadzam sie w 100% ,psuje sie jak jest do niczego właściciel

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22
    BMW
    E 38, 740d
    Skąd
    DE
    U mnie stuka ciągle ten zawór, nawet nie robiłem bo czasu nie ma. Ale z autkiem wszystko ok żadnego spadku mocy, i ogólnie perfect oprócz samego dźwięku, wkurza i tyle. No i tak by było do dziś, a mianowicie nagle się mi znikło całe 12,5 litra cieczy chłodzącej i samochód krótko mówiąc nie żyje (w domu żałoba). Nie wiem niestety gdzie mam wyciek, bo tragedia świeża jest i jeszcze nie zbadałem dokładnie. Właśnie kombinuję lawetę, o postępach i kosztach naprawy na pewno poinformuję.
    Aniele Boży stróżu mój... Czy ty wiesz co to jest Steptronic, V7 i jakies 214,3 KM :D

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    13
    BMW
    740D
    Skąd
    Gdansk
    Ja na swoja BMW 740D nie narzekam. Kupilem auto w lutym 2008 z przebiegem 122tys.km, obecnie jest 145tys.km i do tej pory wymienilem olej i wszystkie filtry, procz tego wymienilem tlumik drgan(kolo pasowe, wystepuje tylko w oryginale 1500zl) poza tym nic sie nie dzieje. Nie bierze grama oleju i jak na ta moc to jest oszczedny, w trasie spala niecale 9 litrow, a na codzien ponad 11
    motocross125

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •