Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wycieczka do Holandii

  1. #1
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG

    Wycieczka do Holandii

    Witam mam do Was pytanie.
    Planuję wyjazd na jakiś weekend do Holandii i nie wiem gdzie co i jak.
    Może ktoś z Was jest lub był tam i może podpowiedzieć gdzie można coś zwiedzić ( oprócz Amsterdamu bo tam na pewno dużo się dzieje :d ) i gdzie przy okazji można spokojnie pogustować w koffe szopach :d
    Gdzie będą w miarę tanie hotele itd. itp.
    Proszę Was o jakieś porady dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    jak już odwiedzasz Holandię i Amsterdam to będziesz niedaleko dwóch fajnych tras :) jedna z nich to 100 km autostradą przez zatokę :) :D dobrze mieć coś ze sobą ale trzeba jechać jako pasażer :) druga z nich jest trochę krótsza :) polecam odwiedzić Harderwijk ( tam oceanarium i Six Flag's ) z Amsterdamu masz też blisko do Wijk ann zee ( tam mieszkałem 3 lata ) mała fajna mieścinka nad samym morzem :) oraz tuż obok Beverwijk a tam co weekend ogromne bazary na kilku halach i nie tylko :) u turasa kupisz wszystko :) jest jeszcze mnóstwo ciekawych rzeczy i miejsc w NL ale nie będziesz się włóczył po całej? ( chodź uwierz że w jeden dzień idzie zjechać całą :) )

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja właśnie z planów mam Holandię. Nie mam zaplanowanego miasta :) koffe szopy stawiam na 1 miejscu. Reszta jest na drugim :) Myślę, że jak Amsterdam to samolotem, a jak coś bliżej granicy to autem. No i słyszałem coś od kogoś żeby wejść do kawowych sklepów :d to trzeba mieć obywatelstwo Holenderskie ?? To prawda ??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Zależy na jaka kawiarnie trafisz. Ale mi nigdy nie odmówili sprzedazy:-)

  5. #5
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    A gdzie byłeś ??? Ja raczej jadę na miejscu popróbować :d

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    bajki ktoś pisze,obywatelstwo to musisz mieć jakiekolwiek :) jak na wypad tylko na palenie to samolotem i do Amsterdamu najlepiej :) ale i Utrecht i inne miasta są odpowiednie do tego :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Kolego jak jedziesz zajarać,to wal prosto na amsterdam,utrech czy Roterdam bo masz pod nosem lotniska odrazu,i nie baw sie w jakies zwiedzanie,bo i nie ma zabardzo czego.Holandia to kraj kanałów,wiecznie ciągnących sie pastwisk ze znudzonymi krowami,i bez jakichkolwiek miłych dla oka krajobrazów.Przy wejsciu do kofika,musisz okazać dowód i tyle.To jest standardowa procedura,i nikt nie ma prawa Cie stamtąd usunąć.Wchodzisz i palisz ile chcesz-proste.Osobiście odradzam Amsterdam,chyba że nie jedziesz TYLKO zapalić;-)

  8. #8
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Hehe wiadomo ze kawy pil nie bede. Jak Amsterdam to jest tam tez troche do zwiedzania. No i jak samolotem to jak z lotniska do centrum sie dostac, jak tam sie poruszac.

    A czy ktos zna jakies hotele hostele lub cos podobnego, gdzie mozna sie w miare tanio wyspac dobrze zjesc

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Piter30 Zobacz posta
    Przy wejsciu do kofika,musisz okazać dowód i tyle.To jest standardowa procedura,i nikt nie ma prawa Cie stamtąd usunąć.Wchodzisz i palisz ile chcesz-proste.Osobiście odradzam Amsterdam,chyba że nie jedziesz TYLKO zapalic
    Zmieniły sie ostatnio przepisy tzn: dawniej nic nie musiałeś nigdzie pokazywać, po prostu dzień dobry poproszę zielsko i wsio :D Teraz jest ustawa zakazująca sprzedaży osobą bez zameldowania w NL, ale z kupnem nie ma i tak wiekszych problemów ;) To się tyczy głównie mniejszych miast, bo jak wpadniesz na czerwoną w Amsterdamie to to nigdzie odmowy nie spotkasz bo to jest typowo na turystów nastawione.

    Odnośnie zwiedzania to jak najbardziej polecam Amsterdam, Red District to podstawa :707: muzeum Heinekena tez fajna sprawa i masa innych dziwnych atrakcji. Haga też jest ładna, fajne knajpy przy plaży. Radziłbym jechać autem bo wtedy więcej zobaczysz niż zza okna autobusu z lotniska pod hotel a jak Ci się zachce to możesz pojechać w inną miejscówkę. Ogólnie polecam ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Wycieczka do Szwecji
    Przez euro_tuned w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 09:17
  2. Wiosenna wycieczka 2010: NRD & more
    Przez michal_5000 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 12:57
  3. Polacy w Holandii....
    Przez badstuff w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •