Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Moja e38 740i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica

    Moja e38 740i

    Witam! Mam na imię Michał i nie jestem może nowym użytkownikiem forum ale wcześniej szukałem tutaj pomocy przed zakupem i w wyborze, tym razem już jako szczęśliwy posiadacz od m-ca Siódemki.
    BMW E38 740i z podtlenkiem LPG 1998r
    Na początek kilka fotek:














    Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony chociaż wcale nie jest bez wad:
    - przednie zawieszenie do robienia
    - taśma w kierownicy do wymiany(nie działają przyciski na kierownicy, klakson, kontrola trakcji)
    - czujniki parkowania.

    o tych rzeczach wiedziałem przed zakupem, zawieszenie już czeka w bagażniku na wymiane, taśma z serwisu BMW zamówiona będzie jutro a czujniki musza poczekać.
    Zaliczyłem równie awarie w pierwszych dniach użytkowania. Jechałem kawałek na sporcie z gazem w podłodze i nagle się moc skończyłą:/ komputer wykazał cewke i naszczęście na jej wymianie się zakończyło.

    Numer podwozia WBAGG81090xxxxxxx
    Kod typu GG81
    Typ 740I (EUR)
    Typoszereg E E38 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M62/TU
    Pojemność skokowa 4.40
    Moc 210
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor TITANSILBER METALLIC (354)
    Tapicerka STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)
    Data prod. 1998-09-03


    S265A REIFEN DRUCK CONTROL (RDC) Kontrola ciśnienia w oponach (RDC)
    S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
    S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Autom. uruchamianie tylnej klapy
    S339A SHADOW LINE Shadow-Line
    S352A DOPPELVERGLASUNG Pod. oszklenie izolacyjne
    S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
    S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
    S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera
    S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
    S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe
    S549A FUNKUHR Exklusiv-Uhr
    S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional
    S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.
    S670A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional RDS
    S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
    S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP
    S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora
    S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Wersja językowa, włoski
    S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
    S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej
    S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa w jęz. włoskim
    S928A REIFENSTEUERUNG Sterowanie opon
    S202A STEPTRONIC Steptronic
    S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy
    S304A LM RAEDER/ELLIPSOIDSTYLING 60 Obr. BMW, st. le. styl. elips. 60
    S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
    S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
    S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
    S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
    S602A BORDMONITOR MIT TV Monitor pokładowy z TV
    S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD





    Nie mam DSP chociaż po vinie wychodzi, że jest?? Mam spryskiwacze i w vinie jest system intensywnego mycia a one wogóle nie działają...jaka może być przyczyna? Szyby mam chyba pojedyńcze co również się nie pokrywa z Vinem oczywiście zmieniarka też nie chodzi tzn sam mechanizm działa ale laser nie czyta. I alarm - przy zamykaniu i otwieraniu nie mruga kierunkowskaz, a po przytrzymaniu przycisku bagażnika nie włącza się "panic"

    I dośc ważne, ze spalaniem średnim nie mogę zejść poniżej 30l/100km jak bym nie jechał to po dłuższym czasie i tak będzie te 30. Wymienie sondę lambda niedługo(komputer też ją wykazał ale mechanik odradził wymieniać bo jak twierdził błąd sondy może być spowodowany niesprawną cewką) objawy chyba się zgadzają: lekko drga na jak się zatrzymamy, duże spalanie, i na moje oko mało mocy, mówie na moje oko bo inną 740i nie jeździłem nigdy.


    a teraz jeszcze kilka pytanek

    czy mam podmienione lusterko? jest za nim jakaś wtyczka nie wiem czy to od pomiaru światła czy jak ale nie są połączone(fot)


    I czy te kieszenie w fotelach wystarczy wbić w miejsca zaczepów czy ejst więcej zabawy? I jakie są do tych foteli bo widziałem kilka wersji(fot)



    Ogólnie auto świetne, jestem fanem tego modelu od lat, wkońcu spełnione marzenie. Całkiem dobrze utrzymane z zewnątrz jak i wewnątrz. Ładne felgi oryginalne Mpower 17''. dostałem też zimówki też oryginalne BMW 16'' z nowymi oponami.
    i co do felg również pytanko - zobaczcie na zdjęcie od tyłu samochodu tam to najlepiej widać, przednia felga jest troche schowana i kiedy tylnia z większym rantem wygląda bardzo dobrze to przednia nie pasuje do tego, co myślicie o dystansach? Jakie i czy przez nie nic się no nie wiem nie zużywa szybciej itp??????

    Trochę się rozpisałem ale już kończe

    Pozdrawiam i mam nadzieje na ciekawą współprace z urzytkownikami forum

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Sprzedawaj.

    a tak serio...




    sprzedawaj. :P



    A tak już całkiem serio to witamy gorąco.

    Spryskiwacze to pompka, która jest za przednim prawym kołem i natrysk w pokrywie silnika (dostęp jest od strony zewnętrznej). Pompka mogła paść, wszystko należy wyjąć i przeczyścić, ew. wymienić i powinno działać.

    Miganie kierunkowskazów można zaprogramować podpinając się komputerem.

    Z lusterka powinien wychodzić kabel w górę i chować się w podsufitce - to od fotochromu, czyli automatycznego ściemniania.

    Co do braku mocy, warto wymienić świece (wiadomo jak masz LPG to powinno wymieniać się częściej) i zobaczyć jak będzie, jak nie chodzi równo na niskich obrotach to może dostaje lewe powietrze. Możnaby podłączyć się kompem i obczaić, czy jest błąd przepływki (u mnie był, i po jej wymianie obroty mi przestały falować). Sondy też bym wymienił na nowe, od razu obie bo chyba są dwie :D i najlepiej na oryginalne....
    Wiadomka, najpierw zaczynasz od najtańszych opcji a potem przechodzisz do droższych : )

    Na sporcie też odczuwasz brak mocy? Pamiętaj że masz adaptacyjną skrzynię biegów, jeśli ktoś jeździł bardzo spokojnie przez dłuższy czas to na 'D' tak właśnie będzie.

    Spalanie faktycznie bardzo wysokie.

    A jeśli chodzi o VIN.... to sorry, ale wydaje się że jest z zupełnie innego auta. Według VINu to shadowline, ty masz chrom.
    Ostatnio edytowane przez neonunit ; 13-06-2013 o 15:21

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Witamy.Kolega Neounit ma chyba racje odnośnie vinu.Papiery widocznie z innego auta.To niestety czesta praktyka w naszej ojczyżnie.Pare dni temu ktoś nawet pisał na forum odnośnie swojego E32,bo cos mu nie pasiło sporo z wyp.Auto według vin wyprodukowane w 09.1998,silnik M62B44TU to juz siedział chyba w polifcie tylko,a u Ciebie przód przedliftowy.Lift był robiony wlaśnie we wrześniu 1998r.
    Odnośnie kół,to wkładaj spokojnie dystans,porób tą zawieszke (dziwnie wysoko stoi z przodu,albo mi sie tylko tak wydaje bo kola dość małe),no i jak to w aucie-zawsze jest cos do porobienia.Naprawiaj i ciesz sie jazdą.Pwodzenia;-)

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M :D


    autko ładne, ale zaniedbane i wiele do zrobienia, chyba niezbyt słuchałeś naszych rad przed zakupem, albo byłeś ograniczony funduszami i takie kupiłeś na jakie miałeś kase

    Ja życzę wytrwałości w doprowadzaniu do ideału bo robić masz co

    powodzenia
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Fundusze to wiadomo - zawsze za mało:/ ale czy zaniedbane? Do zrobienia na start naprawdę nie wiele i za nieduże pieniądze, najbardziej martwię się wymianą tej lambdy niby wszystkie objawy pasują ale jednak denerwuje, Nowa sonda Boscha(chyba nie najgorsza?) zamówiona w przyszłym tygodniu powinny zostać usunięte wszystkie usterki no może poza tą zmieniarką co jest chyba standardową przypadłością ale to zrobie sam więc muszę znaleźć wolny czas, a później tylko cieszyć się jazdą. Co do Vinu to nie mam pojęcia w salonie BMW byłem po tą taśmę i się pytałem ich bo sam byłem ździwiony brakiem np DSP - to mi powiedzieli, że to na 100% to auto a silniki m62 były od bodajże 1996 albo 1997
    Co do zawieszenia to może tak wygląda na podwórku, auto stoi równo. Bardziej mnie denerwuję to osadzenie w tej feldze i schowane przednie koła ale to już kosmetyczne poprawki.

    Będę zdawał relację na bieżąco i wiadomo, że nie raz będę też potrzebował jakieś wskazówki/rady.
    Mam nadzieję, że współpraca będzie owocna.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Zacznimy od tego, że NIE WIESZ ile trzeba zrobić. 7 w tamtych latach była technologicznym majstersztykiem i systemów, które mogą się zepsuć jest w niej 10x więcej niż w innych autach z tamtych lat :D Nie to, że chcę Cię wystraszyć czy coś, tylko... zwykle tak jest że co chwila coś wychodzi, a z pozoru proste do naprawienia rzeczy czasem wymagają wymiany wieeelu podzespołów :P
    Ile dałeś za nową sondę? Wymieniasz jedną czy obie?
    I czemu masz czarny ekran na zdjęciu? Nic tam się nie wyświetla czy jak?

    btw... sprawdzałeś czy na aucie masz wybity ten sam vin co w papierach? :D

    btw2... napisałeś że komp wykazał cewkę. Jaki komunikat Ci się pojawił?
    Ostatnio edytowane przez neonunit ; 14-06-2013 o 09:53

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Zdaje sobie z tego sprawę, byłem też na to przygotowany. E38 to moje takie auto marzenie więc chcę doprowadzić je do najlepszego możliwego stanu.
    Sondy wymienie obydwie ale w tej chwili jedną a następną w przyszłym miesiącu zamawiam taką
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3315290695
    chyba dobra? były też takie same lekko droższe jak i tańsze oraz dużo tańsze boscha ale takie uniwersalne z 4kabelkami i instrukcją montażu kostki. Wolałem gotową
    Ekran czarny bo tylko drzwi otwarte bez kluczyka w stacyjce - działa oczywiście cały erkan jak i nawigacja oraz telewizja któa niestety praktycznie nic nie odbiera. Może kiedyś DVB-T zamontuje ale traktuje to raczej jako gadżet

    Właśnie sprawdzałem VIN na aucie bo przyznam szczerze troche mi już w głowie namieszałeś:/ Ale wszystko jest jak należy VIN jest identyczny wiec jest dobrze:) jest opcja, że został źle rozkodowany?
    a co do kompa przyznam szczerze, że nie powiem jaki był komunikat bo się w to nie zagłębiałem znajomy mechanik sprawdzał jak przestała palić na jeden gar - powiedział mi, że cewka na 6cylindrze i lambda wyskoczyła ale mówił też aby najpierw uporać się z cewką bo lambda mogła wyskoczyć właśnie z tego powodu. Nie jestem pewny czy wogóle jest z nią coś nie tak ale dla świętego spokoju wymienie obydwie ale tak jak pisałem teraz jedną a następną w przyszłym miesiącu.
    Ostatnio edytowane przez michal6500 ; 14-06-2013 o 13:41

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Tia, sonda myślę że będzie ok, w najgorszym razie będzie trzeba ją wymienić wcześniej niż za kolejne 160,000 km :P
    Ale ogólnie wymieniłbym drugą jak najprędzej, do tego świeczki, przepływka - to wszystko może mieć wpływ na małą moc i wysokie spalanie. Potem reset adaptacji i pojeździj jakiś czas tylko na Pb. Co jak co, ale dla mnie priorytetem byłoby obniżenie spalania.
    Jakie fele 16'' dostałeś?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Witam sąsiada, ogólnie autko ładne oczywiście te ubytki trzeba uzupełnić a niedziałające naprawić i bedzie git. Według mnie te felgi nie są od 7er dlatego tak śmiesznie wygląda najlepiej je zmień a jak juz na siłe chcesz je trzymac to mam dystanse z kompletem śrub jak chcesz to na priv. Ogólnie jak będe mógł jakoś pomóc to zapraszam
    BMW - radość z jazdy!

Podobne wątki

  1. [E38] Witam wszystkich razem z moja 740i ( Kraków )
    Przez MorelloS w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 23:46
  2. [e38] Moja kolejna... 740i
    Przez staszek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:04
  3. [E32] Witamy ! JA i moja e32 740i
    Przez adam20mada w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 19:13
  4. [e32] Moja 740i
    Przez chester w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 11:20
  5. [e38] Moja nowa 740i
    Przez Gentleman w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •