Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Nierówna praca zimnego silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    16

    [mechanika] Nierówna praca zimnego silnika

    witam wszystkich mam taki problem z silnikem v8 M60B30 polega na tym ze silnik jak jest zimny strasznie nierówno pracuje i ma jakies 500obr/m jak juz nabierze temperatury jest troche lepieje równiej pracuje ale nie jest to idealna praca silnika prosił bym o rade pomoc w zlokalizowaniu problemu i jego wykluczeniu pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    BMW
    BMW E32 V8
    Skąd
    Gdańsk
    Mam identyczny problem ze swoim v8. Czy jest ktoś kto może pomóc ?

  3. #3
    Stare uszczelki pod kolektorem, separator oleju (tzw. odma), silniczek krokowy, olej na cewkach... Jest co sprawdzac

  4. #4
    @tomzo

    Czym predzej dzial-------------------->> przedstaw sie, bo Cie koledzy zjedza..
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    BMW
    BMW E32 V8
    Skąd
    Gdańsk
    No właśnie, zabrałem się dzisiaj za wymianę świec ponieważ postanowiłem że od tego zacznę.
    Niestety zdążyłem wymienić tylko cztery z lewej strony (jutro załatwię pozostałe cztery). Co mnie zaskoczyło to zaolejona jedna cewka ze świecą ( ta najbliższa kabiny ). Co dziwne to olej znajdował się nie na elektrodzie a u góry ( w miejscu cewka -świeca ).
    Świecę wymieniłem, cewkę przeczyściłem i złożyłem. Po odpaleniu stwierdziłem że nie jest super ale poprawa jest wyraźna.
    Pytanie : skąd to się wzięło ? Czy jest to skutkiem uszkodzenia pierścieni na tłoku w tym cylindrze czy może tylko uszkodzeniem świecy ?

  6. #6
    Rozumiem ze swieca jest zaolejona "od gory" czyli tam, gdzie sie naklada cewke, a nie od komory spalania.
    Jesli tak, to masz po prostu do wymiany uszczelki pod deklami zaworowymi.
    http://bmwfans.info/original/E32/Lim...1/ill-11_1229/
    Komplety 15 i 16. Nie zapomnij o uszczelkach nr 9 ;)
    Jesli od komory spalania i to ostatnie swiece, to wskazuje w pierwszej kolejnosci na odme (separator oleju). Jego wymiane opisal ac_kotlet na naszym forum.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    BMW
    BMW E32 V8
    Skąd
    Gdańsk
    Właśnie była to tylko pierwsza świec od kabiny auta z lewej strony ale olej był wyraźnie w miejscu gdzie zakłada się cewkę na świecę. Na elektrodzie zero. Natomiast zastanawiam się czy olej mógłby być na elektrodzie ale podczas pracy został spalony ???

  8. #8
    Jesli elektrody sa jednakowe - to OK.

    Wynika ze jeszcze musisz przerzucic uszczelki dekli

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    BMW
    BMW E32 V8
    Skąd
    Gdańsk
    O.K. Będę walczył dalej , tym razem z uszczelkami pokryw zaworów. Odezwę się jak problem będzie dalej lub jak się uporam. Chociaż dzięki Tobie, Sebek7 myślę że diagnoza jest trafna.
    Serdeczne dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  10. #10
    Sylwek7 ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •