Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: uszkodzone łożysko oporowe?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    63
    BMW
    E32
    Skąd
    Z STAD

    uszkodzone łożysko oporowe? POTRZEBNA PILNA POMOC !!!

    Witam Koledzy.
    Jakieś półtora miesiąca temu zregenerowałem w swojej e32 m30b35 manual kompletne sprzęgło gdyż się już ślizgało i wymieniłem łożysko oporowe bo grzechotało. Dodam od razu, iż poprzedni właściciel zmienił dwumas na jednomas, ale do rzeczy. Jakieś trzy dni po wymianie sprzęgła zaczęły mnie dochodzić niepokojące dźwięki podczas gaszenia auta:( Odgłosy były takie same jak przy uwalonym łożysku oporowym czyli charakterystyczny klekot. Z dnia na dzień było coraz gorzej, a dziś odgłos klekotania słychać już non stop jak również słychać skrzypienie podczas wciskania i spuszczania pedału sprzęgła, co również pojawiło się od razu po wymianie sprzęgła i nasilało z czasem. Dodam od razu, iż przy wciśniętym sprzęgle jest błoga cisza.

    Mechanik, który wymienił sprzęgło próbuje mi wmówić, że wina leży w uszkodzonej skrzyni, choć podczas wymiany twierdził, że należy ja tylko uszczelnić co został zrobione, a o żadnym uszkodzeniu skrzyni nawet nie wspomniał. Gdy pojawiły się pierwsze oznaki klekotania zaproponował wlanie hipolu i zagęszczenia oleju w skrzyni co również nie pomogło. Teraz twierdzi, iż uszkodzona skrzynia uszkadza łożysko oporowe sprzęgła i dlatego już jest rozklekotane. Mam wrażenie że gościu wciska mi kit.

    Czy to możliwe co on mówi, czy może próbuje się wymigać od odpowiedzialności? Czy skrzynia może rozwalać w tak szybkim tempie łożysko oporowe?
    Proszę o pomoc bo już na prawdę nie mam siły i pieniędzy do tych pseudo mechaników.

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez piotrek85 ; 12-06-2013 o 16:23

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Uwalone łożysko na wałku zdawczym może załatwić momentalnie nie tylko łożysko oporowe, ale docisk i tarczę. Miałem tak w Sprinterze. Tarcza rozleciała się w drobny mak (kosztowała ponad 800 pln) przez łożysko na wałku (koszt 5 pln)
    Nie rozumiem tylko, że mechanik mając skrzynię wyjętą i skoro ją uszczelniał, nie sprawdził luzu na wałku.
    Moim zdaniem trochę Ci ściemnia. Być może dlatego, że wstydzi się swojej poprzedniej diagnozy, a jak wiadomo mechanicy niechętnie przyznają się do błędów.
    Aha, jeszcze jedno. Rozumiem, że w tej chwili masz dwumasę ? Rozwalony dwumas też klekocze, łożysko oporowe wydaje inny dźwięk, nie klekotanie, a raczej grzechot.
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 12-06-2013 o 17:52

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    63
    BMW
    E32
    Skąd
    Z STAD
    Mam jednomas bo poprzedni właściciel już zmienił z dwu na jednomase więc tak zostawiłem. Dziś byłem u tego mechanika i twierdzi, że to jakieś łożysko w skrzyni rozwala łożysko które wchodzi na wałek zdawczy. Po pytaniu czemu tego nie zdiagnozował podczas wymiany, powiedział, iż nie da się tego sprawdzić bo nieraz jest luz, a skrzynia chodzi normalnie. Dziwi mnie tylko, że nie wspomniał o tym podczas wymiany sprzęgła.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar VIK
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    23
    BMW
    Kiedyś dawno temu E23 732i. Obecnie E38 M52+LPG
    Skąd
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    jak dla mnie łożysko w WK podtrzymujące WS, albo łożysko na złożeniu WS/WG, albo rozsypany tłumik w tarczy, jeśli tarcza została stara a tylko okładziny nabijałeś np.

Podobne wątki

  1. łożysko w skrzyni 4,4 manual
    Przez Happy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:41
  2. łożysko kompresora klimy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 19:58
  3. Łożysko kompresora klimatyzacji
    Przez BatoFF w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 12:09
  4. Łożysko tylniego koła
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 21:49
  5. Które łożysko ??
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •