Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Poka¿ wyniki od 41 do 44 z 44

W±tek: [E65] Kasowanie adaptacja i ponowna adaptacja skrzyni biegów - Co robiê ¼le ?

  1. #41
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez oizo_pl Zobacz posta
    Reset na rozgrzanym silniku ? skrzyni ? ,
    Najlepiej.

  2. #42
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2023
    Posty
    4
    BMW
    BMW E66 750IL
    Sk±d
    WA£BRZYCH
    Witam wszystkich jestem nowy i mam taki sam problem jak autor watka świeży zakup bmw e66 750li jak jechałem w trasie auto ładnie zmieniało biegi od 1, do 4 natomiast przy prędkości około 80km/h do 100 spokojna jazda autostradowa auto cały czas trzyma obroty w okolicy 2000 i nie zmienia biegu na wyższy dopiero jak mu depnę obroty idą do powyżej 3 tyś i jest zmiana biegu a wydaje mi się że przy 80,90 km/ przy muskaniu gazu powinno być koło 1500 obrotów i przy dziadkowej jeździe auto spalało na kompie 11,8 litra trasa 500km :(
    Proszę o pomoc doświadczonych kolegów z forum auto mam od wczoraj:)
    Ps. Dokładnie rok temu poprzedni właściciel robił remont skrzyni biegów to z nią może być problem załączam foto paragonu z serwisu

    Kurcze nie mogę dodać fotki :(

    Tak jest na paragonie.
    Olej atf 8litrów 736pl
    Komplet elektrozawór 2390pl
    JakaÅ› tuleja, 74pl
    TÅ‚oczki sterowania 6x po 30pl
    Blacha sterownika 330pl
    Filtr +miska 490pl
    Adaptacja 300pl
    Montaż sterownika 350pl
    PrzeglÄ…d sterowania hydraulicznego 350pl
    Razem 5200 :( rok temu

    Mocowo też jest fajnie na początku od zera do około 100 potem łapie doła czy może to być przepływomierz?
    Ps: obroty nie falują są ok więc konwerter raczej nie może swiece , sondy , czy przepływka ?

    Kompa niestety nie mam i na razie nie mam gdzie go zdiagnozować
    Dziś byłem na kompie zero błędów w skrzyni tak samo cała reszta zrobiono reset skrzyni i mam teraz trochę pośmigać ponoć ma się nauczyć jazdy po demnie
    Rano jak go odpaliłem było trochę czuć benzynę w aucie ale po kilku minutach już nic nie smierdziało
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-08-2023 o 17:17

  3. #43
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Mirant
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    A b³êdy w silniku ? Skrzynia nie ¿yje w³asnym ¿yciem praca silnika wp³ywa na pracê skrzyni , czasem te¿ b³êdów mo¿e nie byæ a co¶ ¼le bêdzie dzia³aæ i mo¿na to wy³apaæ w warto¶ciach rzeczywistych i zaadoptowanych przy u¿yciu programu diagnostycznego .
    Je¶li chcesz sam diagnozowaæ to auto a czêsto trzeba nad tym posiedzieæ d³u¿ej to lepiej interfejs zainstaluj sobie istê lub inpê
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  4. #44
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2023
    Posty
    4
    BMW
    BMW E66 750IL
    Sk±d
    WA£BRZYCH
    Zauwa¿y³em tez ¿e rano na zimno jak odpalam z ty³u smierdzi trochê benzyn± i auto przy gazowaniu na wolnych obrotach (1500 - 1800 obrotów) delikatnie poszarpuje moze swiece ?

    na chwilê obecna by³ pod³aczony do komputera ista+ u znajomego w warsztacie zero dos³ownie zero b³edów w sterowniku

    zrobi³ adaptacje skrzyni mam teraz posmigaæ ale intryguj± mnie te obroty bo dzieje siê to tak ¿e na zimnym czuc to bardziej jak jest rozgrzany troche mniej ale jednak czuc poszarpywanie w tym przedziale 1500 - 1800 obr. benzyny juz nie czuc zapachu tylko przy odpaleniu pierwsze kilka minut

    3 lata temu poprzedni w³aciciel wymienia³ rozrz±d faktury mam na ponad 6 ty¶ nastepnie jaki¶ czas pózniej w innej firmie robi³ uszczelniacze zaworowe (ogolnie uszczelnienie motoru) mam tez faktury robiony tez by³ valvetronic wszystko udokumentowane

    po tym wszystki zosta³a zamontowana instalacja lpg

    A i jeszcze jedno na kompie sondy prawa i lewa strona pokazywa³y takie same warto¶ci na wolnych obrotach oraz przy lekkim dodaniu gazu i trzymaniu w okolicy 1800obr
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-08-2023 o 17:18

Podobne w±tki

  1. [elektronika] Ponowna adaptacja peda³u gazu M73
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 16:42
  2. [elektronika] adaptacja przep³ywomierza e65
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 10:38
  3. Adaptacja skrzyni biegów
    Przez Krzykacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 20:18
  4. [silnik] przepustnica elektroniczna - adaptacja
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 10:41
  5. Silnik krokowy 4,4 N62 e65, wymiana uszczelek, adaptacja ...
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •