Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [E65] Kasowanie adaptacja i ponowna adaptacja skrzyni biegów - Co robię źle ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND

    [E65] Kasowanie adaptacji i ponowna adaptacja skrzyni biegów - Co robię źle ?

    Witam,

    Mam problem a mianowicie nie mogę zrobić lub skasować adaptacji skrzyni biegów.

    Podłączam interfejs uruchamiam program INPA potem > Transmission > Active > Kasowanie adaptacji skrzyni > "Adaptation celared" (niby się wszystko udało !).

    Ruszam autem robię adaptację skrzyni biegów pierwsze 4 biegi są w porządku ale już 5 i 6 biegu za cholerę auto nie chce wrzucić przy niższych prędkościach niż :

    - bieg numer (5) przy prędkości 78 km/h
    - bieg numer (6) przy prędkości 101 km/h

    Jest to dość irytujące ponieważ skrzynia zaciąga biegi zbyt wysoko i adaptacja nie chce dojść do skutku.

    Mogę jechać i tydzień przy np. odpowiednio 77 km/h i 100 km/h i auto nie wrzuci wyższego biegu, dlaczego ? Co robię źle ?

    Czy to może mieć powiązanie z przepływomierzem ? Kupiłem używany lecz przyszedł również uszkodzony, kupiłem kolejny nowy (bosch) jutro ma mi przyjść i będzie wymiana.

    Zrobiłem również mały ten trick:

    - włożyć kluczyk nie naciskając hamulca
    - nacisnąć guzik START załączając zapłon (bez odpalenia silnika z hamulcem!)
    - pedał gazu nacisnąć do pełna, poza kickdown (musi być całkowicie wciśnięty) i tak trzymamy 25 sek.
    - po 25 sek. puszczamy pedał gazu, odpalamy silnik i ruszamy.


    Autko po tym zabiegu zaczęło ciszej pracować i nie "huczy" jak przed zabiegiem. Biegi również zaczęły się szybciej przełączać (pierwsze 4 ).

    Dodam, że przy do hamowaniu przy prędkości 3-4 km\h auto lubi sobie czasem szarpnąć lekko (to chyba dość znany fakt w E65), i nigdy nie robi tego podczas przełączania biegów, TYLKO przy do hamowaniu.

    Co mogę zrobić z ta adaptacją ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pankracy666 ; 12-06-2013 o 16:13

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Problem lekkiego odbicia przy dohamowywaniu mam i ja. To kwestia oleju w automatycznej skrzyni biegów bądź tłoczka mechatroniki - ja mam lekki wyciek z tulejki mechatroniki (braki oleju może powodować odbicie) i będę ją wymieniał wraz z wymianą oleju w skrzyni, miski i filtra. Po wymianie można ponoć od razu jechać bez konieczności adaptacji, ale nie wiem (ponoć po nalaniu oleju o identycznej specyfikacji, jak bieżący olej nie trzeba robić adaptacji). Jak coś dokonam też tego triczku, o którym piszesz i o którym już tutaj Forumowicze wspominali. Mam nadzieję, że tymi operacjami zlikwiduję to odbicie. Dam znać, gdy będę już po naprawie. Planuję ją w lipcu. Póki co, w mojej E65 wymianiam elementy zawieszenia - wahacze góra, dół, drążek kierowniczy i chcę też oddać maglownicę do regeneracji. Później amortyzatory....

    Co powiecie o amortyzatorach firmy SACHS? Jest trochę różnych opinii na forach w necie - generalnie pozytywne...

    Cytat Zamieszczone przez Pankracy666 Zobacz posta
    Witam,

    Mam problem a mianowicie nie mogę zrobić lub skasować adaptacji skrzyni biegów.

    Podłączam interfejs uruchamiam program INPA potem > Transmission > Active > Kasowanie adaptacji skrzyni > "Adaptation celared" (niby się wszystko udało !).

    Ruszam autem robię adaptację skrzyni biegów pierwsze 4 biegi są w porządku ale już 5 i 6 biegu za cholerę auto nie chce wrzucić przy niższych prędkościach niż :

    - bieg numer (5) przy prędkości 78 km/h
    - bieg numer (6) przy prędkości 101 km/h

    Jest to dość irytujące ponieważ skrzynia zaciąga biegi zbyt wysoko i adaptacja nie chce dojść do skutku.

    Mogę jechać i tydzień przy np. odpowiednio 77 km/h i 100 km/h i auto nie wrzuci wyższego biegu, dlaczego ? Co robię źle ?

    Czy to może mieć powiązanie z przepływomierzem ? Kupiłem używany lecz przyszedł również uszkodzony, kupiłem kolejny nowy (bosch) jutro ma mi przyjść i będzie wymiana.

    Zrobiłem również mały ten trick:

    - włożyć kluczyk nie naciskając hamulca
    - nacisnąć guzik START załączając zapłon (bez odpalenia silnika z hamulcem!)
    - pedał gazu nacisnąć do pełna, poza kickdown (musi być całkowicie wciśnięty) i tak trzymamy 25 sek.
    - po 25 sek. puszczamy pedał gazu, odpalamy silnik i ruszamy.


    Autko po tym zabiegu zaczęło ciszej pracować i nie "huczy" jak przed zabiegiem. Biegi również zaczęły się szybciej przełączać (pierwsze 4 ).

    Dodam, że przy do hamowaniu przy prędkości 3-4 km\h auto lubi sobie czasem szarpnąć lekko (to chyba dość znany fakt w E65), i nigdy nie robi tego podczas przełączania biegów, TYLKO przy do hamowaniu.

    Co mogę zrobić z ta adaptacją ?

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Olej + filtr + uszczelka mechatronicy była u mnie wymieniana. Oleju raczej jest tyle ile potrzeba ponieważ zalewany był tak jak to Pan Bóg przykazał czyli:

    - zalanie ile wchodzi,
    - mała przejażdżka,
    - dolanie reszty

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A tloczki i adaper tez byl wymieniany ?

    Ile cykli jazdy adaptacyjnej wykonales ?

    Przelaczales skrzynie manualnie czy automatic ?

    Skrzynia zacznie pracowac poprawnie po wykonaniu calego cyklu jazdy adaptacyjnej.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Tłoczki i adapter - nie ruszane. (podaj mi koszt części i robocizny jeżeli możesz).

    Cykle jazdy adaptacyjnej 4 lub 5 (ale taka jazda bez załączenia wszystkich biegów w odpowiednim momencie to raczej nic nie da nie sądzisz ? )

    Biegi przełączały się same automatycznie, później próbowałem też skrzyni "pomóc" po przez przełączenie biegów guzikiem na wyższy.

    Orientuje się może ktoś ile kosztuje wgranie nowego SOFTU do skrzyni biegów ? oraz czy ktoś z woj. podlaskiego robi takie rzeczy ?

    Znalazłem wypowiedz jakiegoś człowieka o tym problemie:

    "Witam wszystkich.
    Jeżeli ktoś miał taki przypadek lub wie coś na ten temat to bardzo proszę o pomoc.
    Moje BMW od pewnego czasu zaczęło przy hamowaniu lekko szarpać tzn.gdy samochód już się zatrzymał lub prawie zatrzymał jest odczuwalne tak jakby przełożenie z trzeciego biegu na drugi(stuk,puk, czasem poruszy samochodem). Nie występuje to za każdym razem,ale jest bardzo denerwujące.Zdarzyło się,że podczas mocnego przyłożenia gazu szarpnął również do przodu po czym przeszedł w tryb awaryjny.Po ponownym uruchomieniu silnika tryb awar.się wyłączył. Mechanik od skrzyń biegów powiedział,że jest to chyba wina sterowania i elektrozaworów skrzyni biegów.Wymieniliśmy całe sterowanie i problem dalej się powtarza. Serwis BMW nie stwierdził żadnych usterek elektronicznych i mechanicznych, wgrali nowe oprogramowanie skrzyni ,przeprowadzili jej adaptacje z nauką jazdy i dalej nic- rozłożyli ręce -nie wiedzą co jest przyczyną.

    pomocy

    z góry dziękuję

    Zbyszek"

    Ciekawi mnie czy dał już sobie z tym radę, z tego co pisze to wymienił praktycznie wszystko i dalej NIC.
    Ostatnio edytowane przez Pankracy666 ; 12-06-2013 o 15:00

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Wymiana samego separatora w mechatronicu mija sie z celem.

    Jak juz miales go rzebranego to trzeba bylo od razu wymienic tloczki, one sa najczesciej przyczyna szarpniecia przy hamowaniu,

    koszt 150 zl:





    Do tego koniecznie adapter (okular) to jest podstawa ! :







    Gdzie kupowales te graty ?

    Nikt ci nie wytlumaczyl co i jak ?

    Gdybys sie zglosil do mnie to po pierwsze wszystkiego bys sie dowiedzial a po drugie dostal bys najnizsza cene w PL na te podzespoly.

    Czy mechatronic po wyciagnieciu zostal dokladnie wyczyszczony ?

    Nie szukaj w necie takich historii bo zawsze znajda sie jakies ekstremalne przypadki.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Rzeczy kupowałem u Ciebie kolego :), dodatkowo jeszcze dzwoniłem żebyś wytłumaczył mechanikowi jak wymienić ten olej i zamontować uszczelkę mechatronicy :).

    To było jakieś pół roku temu.

    Ile kosztuje ten adapter ?

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    :D:D:D

    Niezly numer.

    Pomyliles po prostu pojecia a ja Ciebie jako klienta juz nie pamietalem.

    Ty wymieniales olej z misa a do tego tuleje wtyku mechatronica !

    Mechatronica wogole nie ruszales .... i teraz wszystko jest jasne.


    Zeby problem zniknal nalezalo by wymienic uszczelke mechatronica (separator), tloczki. adapter i wyczyscic mechatronic ...

    Czyli to co na fotkach wyzej plus to:



    Szkoda ze wszystko nie zostalo zrobione za jdenym razem.

    Separator 275, adapter 45, tloczki 150 ...
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 12-06-2013 o 17:19
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Nie całe 500 zł. Dużo jest z tym roboty ? Każdy mechanik to ogarnie ?

    Przy wymianie tych rzeczy olej może zostać ten sam ?

    Pozostaje jeszcze sprawa tej mojej adaptacji skrzyni nieszczęśliwej :).

    Co ciekawe jak jeżdżę mniej agresywnie te szarpnięcie przy do hamowaniu jest bardzo słabe prawie nie wyczuwalne. Inaczej jest przy jeździe agresywnej wtedy czuć mocniejsze szarpnięcie.
    Ostatnio edytowane przez Pankracy666 ; 15-06-2013 o 19:39

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Pankracy666 Zobacz posta
    Nie całe 500 zł. Dużo jest z tym roboty ? Każdy mechanik to ogarnie ?

    Przy wymianie tych rzeczy olej może zostać ten sam ?

    Pozostaje jeszcze sprawa tej mojej adaptacji skrzyni nieszczęśliwej :).

    Co ciekawe jak jeżdżę mniej agresywnie te szarpnięcie przy do hamowaniu jest bardzo słabe prawie nie wyczuwalne. Inaczej jest przy jeździe agresywnej wtedy czuć mocniejsze szarpnięcie.
    I jak? Udało się rozwiązać problem?
    Pozdrawiam Miro

Podobne wątki

  1. [elektronika] Ponowna adaptacja pedału gazu M73
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 16:42
  2. [elektronika] adaptacja przepływomierza e65
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 10:38
  3. Adaptacja skrzyni biegów
    Przez Krzykacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 20:18
  4. [silnik] przepustnica elektroniczna - adaptacja
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 10:41
  5. Silnik krokowy 4,4 N62 e65, wymiana uszczelek, adaptacja ...
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •