Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: [E65] Kasowanie adaptacja i ponowna adaptacja skrzyni biegów - Co robię źle ?

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez oizo_pl Zobacz posta
    Reset na rozgrzanym silniku ? skrzyni ? ,
    Najlepiej.

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    4
    BMW
    BMW E66 750IL
    Skąd
    WAŁBRZYCH
    Witam wszystkich jestem nowy i mam taki sam problem jak autor watka świeży zakup bmw e66 750li jak jechałem w trasie auto ładnie zmieniało biegi od 1, do 4 natomiast przy prędkości około 80km/h do 100 spokojna jazda autostradowa auto cały czas trzyma obroty w okolicy 2000 i nie zmienia biegu na wyższy dopiero jak mu depnę obroty idą do powyżej 3 tyś i jest zmiana biegu a wydaje mi się że przy 80,90 km/ przy muskaniu gazu powinno być koło 1500 obrotów i przy dziadkowej jeździe auto spalało na kompie 11,8 litra trasa 500km :(
    Proszę o pomoc doświadczonych kolegów z forum auto mam od wczoraj:)
    Ps. Dokładnie rok temu poprzedni właściciel robił remont skrzyni biegów to z nią może być problem załączam foto paragonu z serwisu

    Kurcze nie mogę dodać fotki :(

    Tak jest na paragonie.
    Olej atf 8litrĂłw 736pl
    Komplet elektrozawĂłr 2390pl
    Jakaś tuleja, 74pl
    Tłoczki sterowania 6x po 30pl
    Blacha sterownika 330pl
    Filtr +miska 490pl
    Adaptacja 300pl
    MontaĹź sterownika 350pl
    Przegląd sterowania hydraulicznego 350pl
    Razem 5200 :( rok temu

    Mocowo też jest fajnie na początku od zera do około 100 potem łapie doła czy może to być przepływomierz?
    Ps: obroty nie falują są ok więc konwerter raczej nie może swiece , sondy , czy przepływka ?

    Kompa niestety nie mam i na razie nie mam gdzie go zdiagnozować
    Dziś byłem na kompie zero błędów w skrzyni tak samo cała reszta zrobiono reset skrzyni i mam teraz trochę pośmigać ponoć ma się nauczyć jazdy po demnie
    Rano jak go odpaliłem było trochę czuć benzynę w aucie ale po kilku minutach już nic nie smierdziało
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-08-2023 o 17:17

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    A błędy w silniku ? Skrzynia nie żyje własnym życiem praca silnika wpływa na pracę skrzyni , czasem też błędów może nie być a coś źle będzie działać i można to wyłapać w wartościach rzeczywistych i zaadoptowanych przy użyciu programu diagnostycznego .
    Jeśli chcesz sam diagnozować to auto a często trzeba nad tym posiedzieć dłużej to lepiej interfejs zainstaluj sobie istę lub inpę
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    4
    BMW
    BMW E66 750IL
    Skąd
    WAŁBRZYCH
    Zauważyłem tez że rano na zimno jak odpalam z tyłu smierdzi trochę benzyną i auto przy gazowaniu na wolnych obrotach (1500 - 1800 obrotów) delikatnie poszarpuje moze swiece ?

    na chwilę obecna był podłaczony do komputera ista+ u znajomego w warsztacie zero dosłownie zero błedów w sterowniku

    zrobił adaptacje skrzyni mam teraz posmigać ale intrygują mnie te obroty bo dzieje się to tak że na zimnym czuc to bardziej jak jest rozgrzany troche mniej ale jednak czuc poszarpywanie w tym przedziale 1500 - 1800 obr. benzyny juz nie czuc zapachu tylko przy odpaleniu pierwsze kilka minut

    3 lata temu poprzedni właciciel wymieniał rozrząd faktury mam na ponad 6 tyś nastepnie jakiś czas pózniej w innej firmie robił uszczelniacze zaworowe (ogolnie uszczelnienie motoru) mam tez faktury robiony tez był valvetronic wszystko udokumentowane

    po tym wszystki została zamontowana instalacja lpg

    A i jeszcze jedno na kompie sondy prawa i lewa strona pokazywały takie same wartości na wolnych obrotach oraz przy lekkim dodaniu gazu i trzymaniu w okolicy 1800obr
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-08-2023 o 17:18

Podobne wątki

  1. [elektronika] Ponowna adaptacja pedału gazu M73
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 16:42
  2. [elektronika] adaptacja przepływomierza e65
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 10:38
  3. Adaptacja skrzyni biegów
    Przez Krzykacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 20:18
  4. [silnik] przepustnica elektroniczna - adaptacja
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 10:41
  5. Silnik krokowy 4,4 N62 e65, wymiana uszczelek, adaptacja ...
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •