Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: [E65] Kasowanie adaptacja i ponowna adaptacja skrzyni biegów - Co robię źle ?

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mam instrukcje do wymiany i wszystkie czesci ori na miejscu.

    Kontakt tel. 690 215 855

    Haslo: 7er ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Swordmage
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    6
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Mam problemik ze skrzynia, sprawdzilem poziom oleju w skrzyni i byl idealny. Z faktury wiem ze wymieniany byl przez poprzedniego wlasciciela niedawno przed zakupem ( mam ja 1,5 roku ). W sewrwisie zresetowali mi skrzynie, ale nic nie powiedzieli o tym ze trzeba jakos specjalnie ustawiac po resecie. Przez kilka miesiecy wszystko OK, a od tygodnia znowu stuki. Prosze powiedzcie mi co mam z tym zrobic, bo lubie moje auto jak jezdzi idealnie, a te stuki przyprawiaja mnie o dreszcze. Podales numer telefonu, czy lepiej zebym zadzwonil do Ciebie ? czy odpiszesz mi tutaj. Chce sie pozbyc tego niewygodnego dla mnie problemu.

    Pozdrawiam

    P.S. przeczytalem PW od Ciebie, zadzwonie jutro, albo w poniedzialek. Dzieki za numer telefonu i chec pomocy :)
    Ostatnio edytowane przez Swordmage ; 04-09-2015 o 21:08

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    6
    BMW
    E65, E84
    Skąd
    Bytom
    Witam wszystkich. Dołączę się do wątku. Oczywiście znany problem szarpania. Mam 3.0d z 2002 roku. Problem polega na tym, iż generalnie nie mam dużych szarpnięć, tzn. czasem (raz na jakiś czas się zdarzają, np. pod rząd) ale mam szarpnięcie (również czasem) przy np. dojeżdżaniu do świateł bardzo wolno jadąc (szarpnięcie do przodu).
    Kolejna sprawa, to że ostatnio auto zaczęło mi zjeżdżać przy D pod górkę (górka spora). Postanowiłem to przetestować później na innej górce i auto nie zjeżdżało. Zawsze się blokowało ale... kolejna sprawa. Przez dwa lata jak mam to auto, po włączeniu D mam wrażenie, że auto ma mniej energii żeby ruszyć. Kiedyś po puszczeniu hamulca ruszało od razu, teraz jakoś tak powolnie dochodzi do tych 10km/h.
    Zrobiłem mały test, w którym podłączyłem samochód pod komputer, włączyłem tryb manualny, rozpędziłem samochód do 80km/h i właczyłem bieg szósty. Następnie dałem do oporu gaz. Przy 80km/h silnik pracuje na około 2 tysiącach obrotów. Natomiast po "depnięciu" w trybie manualnym obroty wzrosły do 3 tysięcy i dopiero powyżej 120km/h spadły do około 2.5 tysiąca. Co ciekawe komputer pokazuje, że Lock-up jest załączony (a obroty mimo to są większe niż dla tego biegu).
    I ostatnia sprawa. Po puszczeniu nogi z gazu, obroty falują.
    I teraz pytania.
    Czy może to oznaczać, że tarcze cierne konwertera się kończą, czy może jest zbyt małe ciśnienie w układzie?
    I tym samym, czy zdarzyło się komukolwiek, żeby miał taką przypadłość, że nie przełączając biegu, obroty wzrastają?
    Będę chciał się tym zająć i popatrzeć w mechatronikę, prawdopodobnie wymienić solenoidy, gumki, kosz ale martwią mnie te wysokie obroty i nie wiem, czy jest w ogóle możliwe, żeby przy tak prostej konstrukcji pompy oleju, podawała zbyt małe ciśnienie, tym samym nie zakleszczała tarczek ciernych i powodowała ślizganie się ich w koszu?
    Z góry przepraszam za zbyt długi wstęp

    Ps. Sebek, czy nadal posiadasz części do tej skrzyni? Jak będę robił, to na pewno misę, olej, koszyk plastikowy, być może solenoidy, tłoczki, być może płyta separacyjna mechatronika ale jakby się okazało, że np. olej jest ciemny i ma zapach spalenizny, to przypuszczam, że będę musiał wyciągnąć skrzynię i ją całą rozebrać, więc czy masz na stanie także tarcze cierne do poszczególnych koszy i uszczelki?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Kolego czy nie lepiej zadzwonic do sebka i zapytac konkretnie... ??

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A czy parametry silnika wszystkie są w normie ?????

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    6
    BMW
    E65, E84
    Skąd
    Bytom
    Tak. Cały silnik i osprzęt sprawdzałem. Silnik pracuje równo. Wtryskiwacze korekcje mają w zielonym przedziale zarówno na zimnym, ciepłym silniku i bez obciążenia i pod obciążeniem. Turbina nie ma wycieków (intercooler suchy). Odkręcałem kolektor dolotowy. Jest czysty, jedynie ramie od klapek gaszących troszkę ciężko chodzi. W kolektorze nie było nagaru. Jedynie na wejściu 5 -goi 6-go cylindra trochę na ściankach. Podciśnienie działa prawidłowo. W Inpie wszystkie parametry silnika są w normie. Wszystko jest na zielonym polu i brak błędów. Dlatego po diagnostyce silnika doszedłem do tego, że problem może leżeć w skrzyni.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A sam przepływomierz jakie ma parametry pod obciążeniem ?
    Odepnij z niego wtyczkę i się przejedź .

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    6
    BMW
    E65, E84
    Skąd
    Bytom
    Dobrze. Sprawdzę przepływomierz. Ale po odpięciu wtyczki co powinno wzbudzić moje zainteresowanie?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jezeli jest sprawna to powinien iść gorzej ale jeśli poprawi się to przepływka do wymiany. Błędne dane są gorsze niż ich brak a to również wpływa na pracę skrzyni.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    I jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? Wyjaśniło się coś?

Podobne wątki

  1. [elektronika] Ponowna adaptacja pedału gazu M73
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 16:42
  2. [elektronika] adaptacja przepływomierza e65
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 10:38
  3. Adaptacja skrzyni biegów
    Przez Krzykacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 20:18
  4. [silnik] przepustnica elektroniczna - adaptacja
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 10:41
  5. Silnik krokowy 4,4 N62 e65, wymiana uszczelek, adaptacja ...
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •