Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wspomaganie skrzypi/trzeszczy/wyje/...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia

    Wspomaganie skrzypi/trzeszczy/wyje/...

    Witam, nie znalazłem na forum nic co dzieje się u mnie więc piszę nowy post.
    Problem dotyczy wspomagania, po uruchomieniu auta przez jakieś 10-15 km jest wszystko OK, później każdy ruch kierownicą w prawo bądź w lewo aż boli. Słychać straszne skrzypienie czy wycie nie wiem jak to opisać. Jak auto postoi nawet 10-20 minut to ponownie jest ok.
    Poziom płynu jest OK, widać że chyba nie jest zbyt świeży (czerwony nie jest raczej lekki brąz czy herbata :)) no i na korku widzę że uszczelka kiedyś była.

    Co radzicie, czy wymiana płynu i korka może pomóc czy raczej pompa się kończy.
    Miał ktoś takie objawy?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Tak, ja miałem takie objawy... i mam nadal ; ) Olej we wspomaganiu wymieniałem dwukrotnie, za każdym razem na gęstszy niż powinien być i ostatecznie wspomaganie chodzi odrobinę lepiej (nawet po dłuższym czasie) i trochę ciszej, ale to wciąż nie jest to.
    Nie wiem co teraz, czy całą pompę wymieniać, czy ten mały przekaźnik od servotronica (który też ponoć lubi się psuć), bo kręcenie kierownicą dwiema rękami do najprzyjemniejszych nie należy...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia
    Kurcze u mnie wspomaganie chodzi OK, fajera chodzi lekko ale ten dźwięk nie pasuje do 7....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    A wymieniałeś olej? Wymień olej i zalej ceramizera do układów wspomagania, nic nie zepsujesz a jest szansa że przycichnie...
    W mojej pełnoletniej 7 dźwięk wspomagania to tylko skromna sekcja pełnej orkiestry symfonicznej :D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia
    oleju nie wymieniałem, zastanawiam się czy to coś da, czy nowy olej nie spowoduje tego że będzie bardziej wyło i czy od razu nie kombinować pompy. O ile moja się nadaje firma z Gdańska regeneruje taką za 300 - 400 zł ale nie wiadomo czy się uda więc może od razu szukać po regeneracji...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    Oj widzę, że dalej walczysz z urokami wieku dziecięcego ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia
    wydaje mi się że to uroki wieku starczego podzespołów :) stare to i wysypać ma się prawo :) ale tak, dalej walczę... jak to w aucie, jedno zrobisz to czekaj spokojnie na kolejne :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez gliwacz Zobacz posta
    Witam, nie znalazłem na forum nic co dzieje się u mnie więc piszę nowy post.
    Problem dotyczy wspomagania, po uruchomieniu auta przez jakieś 10-15 km jest wszystko OK, później każdy ruch kierownicą w prawo bądź w lewo aż boli. Słychać straszne skrzypienie czy wycie nie wiem jak to opisać. Jak auto postoi nawet 10-20 minut to ponownie jest ok.
    Poziom płynu jest OK, widać że chyba nie jest zbyt świeży (czerwony nie jest raczej lekki brąz czy herbata :)) no i na korku widzę że uszczelka kiedyś była.

    Co radzicie, czy wymiana płynu i korka może pomóc czy raczej pompa się kończy.
    Miał ktoś takie objawy?
    wymień olej bo to chwila roboty i z 30 zł na olej atf a pużniej przysłuchaj się czy to nie czasami górne mocowania amortyzatorów zatarte łożyska dzwięk przy kręceniu jest okrutny

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia
    dzięki, jutro wymieniam olej i zobaczymy, w razie czego dam pompę do regeneracji... robił ktoś w Nagengast w Gdańsku? możecie polecić? Chcą od 300 do 400 zł, więc tragedii nie ma.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    52
    BMW
    740iA
    Skąd
    Gdynia
    zamówiłem pompę, i tak by trzeba wymienić pewnie za chwile..

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Skrzypi tuleja wachacza tylnego.
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 13:35
  2. Coś tryka, stuka, trzeszczy w schwoku? Dziwny problem.
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 15:50
  3. [silnik] coś wyje pod maską - pytanie
    Przez paulo79 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 07:11
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 22:24
  5. [mechanika] Trzeszczy szyba E38
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •