Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E38 wiatrak klimatyzacji - jak sprawdzić? ? ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    Exclamation E38 wiatrak klimatyzacji - jak sprawdzić? ? ?

    Witam.
    Posiadam e38 m62TU '99r.
    Przestał współpracować wiatrak klimatyzacji / wspomagający. Czy istnieje możliwość sprawdzenia go? Czy istnieje jakiś przekaznik odpowiedzialny za zalaczanie sie wiatraka który ew. może być trafiony?

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam e38 m62TU '99r.
    Przestał współpracować wiatrak klimatyzacji / wspomagający. Czy istnieje możliwość sprawdzenia go? Czy istnieje jakiś przekaznik odpowiedzialny za zalaczanie sie wiatraka który ew. może być trafiony?
    jeżeli się nie mylę wentylator sterowany jest bezpośrednio z dme powinieneś mieć możliwość odpalenia go z interfejsu

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Pod kompem pokazuje jego błąd i wiatrak nie chodzi.
    Ciekaw jestem czy sam wiatrak sie zepsuł, czy można coś innego jeszcze sprawdzić zanim rozłoże przód.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    To ja sie podepne, m62 bez TU. Bylem nabic dzis klime, wyssali to co pozostalo w ukladzie, sprawdzili szczelnosc i nabili na nowo. Odeslali mnie bez placenia no bo niesprawne. Na podworku juz pod domem wykminilem, to co pierwsze mi do glowy przyszlo - sprzeglo kompresora nie zalaczalo. Po litrach woodoo40 raczylo puscic i teraz dziala jak nalezy. Natomiast wiatrak nie kreci w ogole. Inpa bledu nie pokazuje, klina chlodzi. Jak to powinno byc? Bylo dzis 22 stopnie, klima prawie non stop na 16, a wentyl jak stal tak stoi. Kiedy on powinien sie zalaczyc?

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    jeżeli się nie mylę wentylator sterowany jest bezpośrednio z dme powinieneś mieć możliwość odpalenia go z interfejsu
    mam ten sam dylemat i wydaje mi się że najrozsądniej jest podpiąć sprawny z modułem dostęp do wtyczki jest dobry i tak bez śmiechu teraz ;)!! myślałem zrobić metrową przedłużkę i podpiąć się pod kogoś życzliwego:D w śleśinie ale czy tacy są na świecie

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trzeba zobaczyć czy między grubymi przewodami jest napięcie próbówką lub żarówką.
    Jak jest to trzeba zmierzyć napięcie miedzy masą a cienkim przewodem na włączonym zapłonie.
    Najlepiej wsadzić igłę pod uszczelnienie w kości aby nie kaleczyć przewodów. Może być cienki drucik wsuwany wzdłuż przewodu do wnętrza kości.
    Napięcie powinno być około 3,5 volt. Można również interfejsem w inpa wysterować wentylator np na 90% a wtedy napięcie powinno być około 0,5 volt. Jak napięcie jest a silnik się nie kręci to wentylator do wymiany.
    Ja mam moduł wentylatora wyjęty z e46 i jego podpinam na testy. Jak ginie błąd w sterowniku silnika na wentylator to wiadomo że wiatrak do wymiany.

    Miałem przypadki gdzie błędu nie było ale mimo tego wentylator nie pracował.
    Wtedy mimo braku błędu i tak wentylator do wymiany.

    To co napisałem tyczy się aut od 98 roku z dwoma grubymi przewodami do wentylatora i jednym bardzo cienkim. Wcześniejsze to są zwykłe wentylatory bez modułów elektronicznych.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 12-06-2013 o 00:15
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Niedawno właśnie sprawdzałem wg. Porad kolegi Sebastiana i wymieniłem wentylator. Na forum był też gdzieś link do "elektrody". Tam ktoś rozbierał i nawet naprawił taki wentylator tłumacząc co go może boleć.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan
    u mnie po 1,5h walki z deska rozdzielcza i wycieczka do elektrycznego okazalo sie ze wystarczylo wiatrakowi przeczyszczenie i nasmarowanie. ale dostepu innego do niego nie ma niz walka z deska :(

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam e38 m62TU '99r.
    Przestał współpracować wiatrak klimatyzacji / wspomagający. Czy istnieje możliwość sprawdzenia go? Czy istnieje jakiś przekaznik odpowiedzialny za zalaczanie sie wiatraka który ew. może być trafiony?
    Mam specjalny tester - jak cos to moge go zabrac na zlot i jak bedziesz to ci stestuje :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Mam specjalny tester - jak cos to moge go zabrac na zlot i jak bedziesz to ci stestuje :)
    OOO znalazł sie dobry człowiek mnie bardzo interesuje i będę wdzięczny :piwo_sok:

Podobne wątki

  1. [klima] Wentylator klimatyzacji !- jak sprawdzić?
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:47
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 16:52
  3. Jak odłączyć wiatrak klimatyzacji?
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 08:47
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •