Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Problem ze skrzynią 740i rok 95.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn

    Problem ze skrzynią 740i rok 95.

    Witam! Jestem posiadaczem E38 od kilku dni i mam następujący problem, skrzynia biegów wchodzi mi w tryb awaryjny ale nie zawsze. Szukałem trochę na Forum ale nie znalazłem nikogo kto by miał taki problem jak ja. Wczoraj jechałem do Olsztyna przy wyprzedzaniu tirów ,,S'' i pojechali a tu po w cisnięciu pedała gazu w podłoge Zonk skrzynia włączyła tryb awaryjny. Auto jechało normalnie tylko nie zmieniało biegów i zrobiło sie zamulone zatrzymałem sie na poboczu zgasiłem samochód zamknołem go otworzyłem zapaliłem i wszystko ok jak by niby nic auto dalej miało buta. Dzisiaj rano miałem znowu to samo start z podwórka więcej Gazu i znowu tryb awaryjny, po powrocie z miasta wjechałem go garażu na kianał a tam urwany czujnik od ABS czy to możliwe że to przez ten czujnik? Wspomnę jeszcze że pali mi się cały czas kontrola trakcji. Proszę o pomoc niewiem co robić czy szukać drugiej szkrzyni. Auto potrzebne na gwałt niemam czym załatwiać spraw.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Abs i kontrola trakcji nic do tego nie mają. Ja obstawiał bym zbyt niski stan oleju w skrzyni...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Nagiel89 Zobacz posta
    Witam! Jestem posiadaczem E38 od kilku dni i mam następujący problem, skrzynia biegów wchodzi mi w tryb awaryjny ale nie zawsze. Szukałem trochę na Forum ale nie znalazłem nikogo kto by miał taki problem jak ja. Wczoraj jechałem do Olsztyna przy wyprzedzaniu tirów ,,S'' i pojechali a tu po w cisnięciu pedała gazu w podłoge Zonk skrzynia włączyła tryb awaryjny. Auto jechało normalnie tylko nie zmieniało biegów i zrobiło sie zamulone zatrzymałem sie na poboczu zgasiłem samochód zamknołem go otworzyłem zapaliłem i wszystko ok jak by niby nic auto dalej miało buta. Dzisiaj rano miałem znowu to samo start z podwórka więcej Gazu i znowu tryb awaryjny, po powrocie z miasta wjechałem go garażu na kianał a tam urwany czujnik od ABS czy to możliwe że to przez ten czujnik? Wspomnę jeszcze że pali mi się cały czas kontrola trakcji. Proszę o pomoc niewiem co robić czy szukać drugiej szkrzyni. Auto potrzebne na gwałt niemam czym załatwiać spraw.
    Jakub jesteś a błędzie te systemy są powiązane miałem identyczny problem szczegulnie po umyciu auta do puszki dostawała się woda abs i asc przestawał działać po chwili wyskakiwał błąd skrzyni po wymianie czujnika i uszczelnieniu puszki wszystko wróciło do normy

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn
    kruger32 czy ty masz na myśli jakąś puszke z kompem od skrzyni? Jeśli tak to gdzie ona się znajduje?

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Nagiel89 Zobacz posta
    kruger32 czy ty masz na myśli jakąś puszke z kompem od skrzyni? Jeśli tak to gdzie ona się znajduje?
    nie puszkę w nadkolu w której łączy się przewód czujnika z instalacją było pełno błota jak poczuł wode robiło zwarcie sterownik abs zaczynał szaleć pózniej wypiełem wtyczkę od niego nie było trakcji i abs aleskrzynia nie głupiała po jakimś czasie czujnik umarł wymieniłem i pion

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    koledze chyba chodziło o puszkę w nadkolu - złączka czujników.

    obecnie też mam identyczny problem z GETRIBENOTPROGRAMM:



    gdzie szukać przyczyny? gdzie jest ten "czujnik prędkości"?

    pzdr!

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez KAREP Zobacz posta
    koledze chyba chodziło o puszkę w nadkolu - złączka czujników.

    obecnie też mam identyczny problem z GETRIBENOTPROGRAMM:



    gdzie szukać przyczyny? gdzie jest ten "czujnik prędkości"?

    pzdr!
    idz za kablem wchodzi do piasty koła trudno go wyszarpać wd 40 trochę potu i cierpliwości

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    trochę z rozpędu napisałem, że problem mam identyczny... nie było to precyzyjne stwierdzenie, gdyż u mnie nie ma występuje problem z ABS i ASC.
    pzdr!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn
    Jutro niby mam przyjść czujnik ABS i zobaczymy co będzie. Jak nie ten czujnik to juz sam niewiem przez co głupieje ta skrzynia, dzisiaj ani razu nie odwaliła mi manewru wszystko działa ok.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    hej!

    u mnie zmiana oleju i filtra nie przyniosła oczekiwanej poprawy.
    diagnoza przez urządzenie SOLUS potwierdziła te same błędy, co pokazywał CARSOFT - 100 i 101.

    kasowanie błędów nic nie daje bo obydwa sie pojawiają na nowo, po każdym komunikacie GETRIBENOTPROG.... który to już wyskakuje w każdym trybie jazdy skrzyni.

    błąd 101 - zmieniać komputer w ciemno?
    obecnie mam taki:



    błąd 100 - speed sensor? o który czujnik chodzi? nie mam błędów ABS/ASC. może jakiś czujnik do skrzyni lub w skrzyni... slip in trasn. too high? za bardzo sie ślizga skrzynia? od czego to może być? clutch? sprzęgło zepsute?

    any idea?

    pzdr!

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynią w e38 740i 99 rok.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 16:28
  2. E38 740i 99 rok
    Przez LeSiO w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 06:33
  3. E38 740i 2001 rok
    Przez LeSiO w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •