Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Problem ze skrzynią 740i rok 95.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Pojedź na lepszego kompa to Ci pokaże który to czujnik padł,jak prawy (czy lewy bo już nie pamiętam?) tył to po jego wymianie i skrzynia nie będzie wchodziła w taki tryb.

    Miałem to samo;)
    Co do tego że auto zamulone ,to dlatego że wrzuca 3 bieg , i myślę ze sprzęgło tego nie lubi wiec lepiej tak nie jeździć.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    hej.
    dzieki za odp.
    jednak wydaje mi sie, ze ten blad odnosnie "speed monitoring" w moim przypadku nie ma nic wspolnego z czujnikami ABS.

    po ponownej i kilkukrotnej adaptacji zrobilem pare kilometrow i nie wskoczyl getribeprg - jednakze na razie nie mam wielkich nadzieji, ze problem ustapi.

    pzdr!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    U mnie też się raz pojawiał raz nie , diagnoza wykazała któryś tylny czujnik , wymieniłem go, i zapomniałem o problemie.
    Tyle że u mnie po ok 2 tyg , padało wskazanie zegarów, ABS i ASC ,do tego ten komunikat.Takie miałem objawy przy tym czujniku po wymianie jak ręką odjął.

    "speed monitoring" - co masz konkretnie na myśli ?
    Co do diagnozy czujników to ja diagnozowałem CDIFem.On pokazał który to czujnik (ja generalnie maiłem zdechnięte 2 tylne).
    Ale tylko jeden z nich jest odpowiedzialny m.im za skrzynię.

    Cytat Zamieszczone przez KAREP Zobacz posta
    trochę z rozpędu napisałem, że problem mam identyczny... nie było to precyzyjne stwierdzenie, gdyż u mnie nie ma występuje problem z ABS i ASC.
    pzdr!
    U mnie też na początku nie występował :534:

    Może ja opisze nieco dokładniej. Na początku było tak jak u Ciebie ,czyli sam getribenotprogram. Po jakimś czasie doszedł ASC i ABS,a dodatkowo po kilku dniach zdechły zegary.
    Nim one padły,wystarczało zgaszenie silnika na kilka sekund.Po ponownym odpaleniu nic się nie działo przez kilka set metrów ,a czasem nawet i przez cały dzień.A od momentu kiedy przestały chodzić zegary, gaszenie nie pomagało,domyślam się że wtedy czujnik padł na amen.
    Od wymiany czujnika ok 4 mcy temu , o tych przypadłościach "zapomniałem".
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 15-06-2013 o 09:12

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    hej.
    dzieki za opis i wyjasnienie.
    jesli dojdzie u mnie cos z ABS/ASC to juz bede wiedzial na czym stoje.
    ten blad "speed monit." mowi o jakims czujniku predkosci /wydaje mi sie ze w skrzyni lub okolicy/, za duzym poslizgu skrzyni lub o zepsutym sprzegle. wg opisu z carsoft.
    mozesz cos przyblizyc o tym programie? jak dziala i czy na xp on pociagnie przez rs232? skad go zalatwic?
    pzdr!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    CDIF to bardzo drogi program i raczej żądnych krakowanych wersji nie znajdziesz, musisz się wybrać do jakiegoś warsztatu który korzysta z niego.
    Na temat tego błędu raczej się nie wypowiem,bo nie za bardzo wiem co on może oznaczać.Generalnie jesteś pewien że tyczy się on bezpośrednio skrzyni ?
    Bo za czujniki mierzące prędkość auta ,robią właśnie te od ABS/ASC.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    a. ok. popytam o ten program.
    blad ten wyskakuje, gdy sie robi diagnoze skrzyni, wiec powinien jej dotyczyc. ja raczej z opieralem sie na tlumaczeniu tego co carsoft pokazal - obrazek wklejalem wczesniej.
    nie pamietam dokladnie, ale widzialem tez chyba w autodata lub jakims programie od solus'a polska interpretacje tego bledu i tez cos bylo wspomniane o czujniku predkosci.
    pzdr!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    ja też mam problem z getribenotprogram jeździ tylko na 3 biegu a skasowac go nie można na kompie pokazuje że odłączona szyna CAN jakoś tak do tego jakiś błąd ABS chociaż działa poprawnie i do tego dsc nie trybi , auto mam na warsztacie wiec ciekawe co mechanik mi wynajdzie tam bo komp za wiele nie powiedział

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn
    Witam! Panowie trochę czasu upłynęło od momentu kiedy zamieściłem post, w tym czasie wyjechałem z kraju ale dzisiaj nareszcie wróciłem i od razu poszedłem do garażu wymienić czujnik ABS który podczas mojej nie obecności dotarł do domu. Po wymianie zgasła mi kontrolka ABS byłem już szczęśliwy z sukcesu a tu dupa. Po przejechaniu dwóch kilometrów ABS się zapalił i skrzynia przestała zmieniać biegi wkręca się normalnie do 6tyś obr/min i do 120 km/h puszczam gaz i obroty spadają normalnie ale biegów nie zmienia. Tak więc zatrzymałem się i odpiąłem kostkę od ABS zgasiłem silnik zamknąłem drzwi z pilota i otworzyłem odpaliłem samochód i auto zmieniało już biegi normalnie ale czujnika już nie podpinałem. Dodam jeszcze ze zmieniłem dzisiaj akumulator na nowy ale moim zdaniem nie powinno to zaszkodzić tylko wręcz przeciwnie. Czy powinno robić się adoptacje skrzynie po zmianie aku?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn
    Panowie po takim czasie nareszcie doszedłem w czym był problem z tym swiecącym ABS i ASC uszkodzona była koronka na piascie z przodu. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    Hej.
    U siebie rozwiklalem problem. Przyczyna moich problemow byl czujnik polozenia walu korbowego. Ten z przodu silnika, co czyta z tego duzego kola zebatego.
    pzdr!

    Wysłane z mojego BePhone UN030 przy użyciu Tapatalka
    http://img19.imageshack.us/img19/6586/ftjg.jpg

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynią w e38 740i 99 rok.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 16:28
  2. E38 740i 99 rok
    Przez LeSiO w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 06:33
  3. E38 740i 2001 rok
    Przez LeSiO w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •