Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: zwiekszenie ilosci powietrza

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Warto tu zaznaczyć słowo drobne, Więc wkładka sport jest to kilka % więcej powietrza plus kilka koni, Wymyślne układy dolotowe też nie działają w sposób że dostarczają bardzo dużo powietrza lecz skupia się na jego schłodzeniu.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Odkurzacz podłączyć odwrotnie i doładowanie jak ta lala...wkładki sratki...żeby zwiększyć moc to trzeba sie trochę wykosztować a nie chcecie stuningować auto za 300 PLNów...Bez urazy Moi Drodzy ale z gó.na sie bata nie ukręci...takie moje zdanie...miałem wkładkę K&N w moim poprzednim Volvo 2.0 turbo...z takim filtrem już kupiłem...jednak po wyjeciu go z obudowy i przepłukaniu jak zobaczyłem jakie tam są prześwity to nie ma bata aby jakikolwiek olejek to uszczelnił wystarczajaco...wywaliłem to badziewie i założylem papierowy z Biltemy...nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w mocy...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Odkurzacz podłączyć odwrotnie i doładowanie jak ta lala...wkładki sratki...żeby zwiększyć moc to trzeba sie trochę wykosztować a nie chcecie stuningować auto za 300 PLNów...Bez urazy Moi Drodzy ale z gó.na sie bata nie ukręci...
    Wkleiłem link w temacie o filtrze KN. Na rolkach m62b44 całkowicie bez filtra osiągnęło +10Km i ok 20Nm wiec można...
    Wniosek jeden, BMW wkłada za "ciasne" puszki. Zabieg pewnie celowy,ale po części wymianą dolotu można go zniwelować.

    Do tego moc max o 200 obr niżej ,a moment max przy wyższych ale tylko o 100 obr.
    Za to przebieg momentu i mocy jest znacznie korzystniejszy i to w całym zakresie obrotów.

    Wszystko to reguluje się długością dolotu,więc tez kwestia testów.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 06-06-2013 o 13:13

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    no ok to lepiej nic nie będę kombinował;) zostawię tylko filtr K&N i to wszystko:) ewentualnie coś czytałem, że tą rurę z dolotu można wyciągnąć, aby minimalnie zwiększyć dawkę powietrza? czy też sobie to darować?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Ja bym jednak szedł w inną stronę. Hamowni nie oszukasz.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Polecał bym jednak gąbkę pipercross jest tańsza i według mnie lepiej filtruje sam używam.
    Pewnie że użytecznej mocy nie poczujesz bo przy 286 koniach wzrost ~2% nie jest do odczucia, i mamy średnio + 5 koni czyli to moc całkowita przeciętnego markowego skutera można to uznać za sukces bądź to zlekceważyć,
    Przy silniku 60 konnym ewentualny przyrost oscyluje w okolicy 1 konia przy masie auta gówno to daje ale ten 1 koń wystarczał Konarowi czy Ronetowi do toczenia sie.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 06-06-2013 o 13:23

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa
    Jeśli chodzi o takie tematy to najlepszym rozwianiem był by jakiś kompresor eaton ale do takiego silnika to chyba musiała by być jakaś 112. Turbo doa alu bloku się raczej nie nadaje bo mogą się cuda podziać- przynajmniej z tego co ja się doczytałem:(. Do tego dojdzie jakiś Ecumaster aby pozmieniać mapy i większe wtryski od jakiegoś saaba turbo lub volvo np. Później pozostaje tylko poszukać jakiejsc tegiej głowy co to wystroi :D ostatnio widziałem na jednym z forów takiego eatona z coolerami wodnymi za jakeis 2000 - pytanie tylko w jakim stanie:pleasantry:

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    ja w 4,4 na vanosie mam wkładkę K&N (nie mylić ze stożkiem), oryginalną puche, wyrzucony silencer (trąbka z puchy) oraz wrzucony kolektor ssący od wersji bez vanosa. Jest delikatny przyrost mocy przy wyzszych obrotach.
    Rury dolotowej do puchy nie ruszałem, bo bardzo łatwo popsuć tym dolot, skoro nie ma się 100% pewności, że ogarnie się to dobrze - lepiej nie ruszać. Na innym forum usłyszałem że Alpina B10 V8 S - czyli 380 koni ma dolot nie dotykany i jest identyczny jak w 540i seryjnym więc lepiej nie komobinować
    e38 m62TUb44 740i

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak już ruszac masz cos tom wsadź 4,0 lub manual inne mody w 3,0 sensu nie mają skoro można wsadzić mocniejszy seryjny motor

    a dobry dolot kosztuje ja mam zabudowany stożek K&N z dolotem ze zderzka i jestem z niego zadowolony ale koszt w sumie zabudowy stożka i teraz przyjdzie mi izolacja puchy co by sie tak nie grzała od silnika to koszt koło 700-800zł

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:19
  2. [karoseria] szumy powietrza
    Przez jaro5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 07:00
  3. Nawilżacz powietrza
    Przez sylwek7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •